תקציב המועצה

לאחר סדרת ישיבות מליאה והצגת תכניות העבודה של מחלקות המועצה אושר תקציב המועצה לשנת 2016. מנהלי המחלקות והאגפים הציגו בחודש האחרון למליאת המועצה את התכניות הצפויות, היעדים והפרויקטים שעומדים על סדר היום בכל התחומים, בהמשך הצגתי אני את היעדים שלי בשנה הקרובה אשר כוללים, בין היתר, את קידום הרחבות היישובים ויצירת "בנק" מגרשים זמין שיאפשר קליטה של משפחות חדשות באזור, לצד קידום של פרויקטים אזוריים של הקמת בריכה ומרכז ספורט אזורי בספיר, הקמת מרכז הצלה וחירום שיכלול גם מוקד הפעלה אזורי בחירום והקמת קמפוס חדש למרכז המשתלמים. כל הפרויקטים האלו הם מבחינתי מנועי צמיחה שיביאו לשיפור איכות החיים של כולנו. שלושת הפרויקטים הללו יוקמו בסיוע הנדיב של שותפינו הטובים בקק"ל ארה"ב, במקביל אנחנו נכנסים השנה גם להקמת כיתות לימוד ומרכז מדע לילדים במו"פ, ולהכפלת מבנה המעבדות במו"פ אלו שני פרויקטים שאנו מקימים בסיוע של קק"ל קנדה, וקק"ל אוסטרליה. 
מהלך נוסף שאני מקדם יחד עם אודי גת מחבל אילות, הוא  קידומה של תכנית לפיתוח הערבה, תכנית שמטרתה להגדיר את המשימות והתמריצים שבהם משרדי הממשלה יכולים וצריכים להיות מעורבים כדי להוביל את הערבה ולבסס בה תעסוקות, פרויקטים לאומיים ואיכות חיים. הצגתי למליאה את מכלול היעדים המשימות והשותפים שלנו לקידומם. לאחר הצגת היעדים והתכניות של כלל המחלקות והאגפים, הובא התקציב לאישור המליאה. חברי מליאה שאלו, דנו, התייחסו לנושאים ובסופו של תהליך אישרו את תקציב המועצה לשנה הבאה.
תקציב המועצה שאושר עומד על 39 מליון ₪ ממנו כארבעים אחוזים מופנים לחינוך, תרבות והעשרה, זו ההוצאה הגדולה ביותר במסגרת התקציב ואני רואה אותה כהשקעה בקהילה ובעתיד האזור.

תודה רבה לרויטל טריפלר, מנכ"לית המועצה ולצוות הגזברות שעבדו וטרחו בחודשים האחרונים על הכנת התקציב. תודה ובהצלחה לדגנית אביטל בתפקיד החדש באשכול נגב מזרחי. דגנית סיימה בימים אלה את תפקידה בגזברות המועצה, תפקיד אותו מילאה בשמונה השנים האחרונות.

ועדי ההורים בבתי הספר
לאחרונה נבחרו ועדי ההורים לשני בתי הספר. חלק מחברי הועד סיימו את כהונתם ונכנסו חברים חדשים. אורית שלכט מעין יהב שכיהנה כיו"ר ועד ההורים של היסודי בשנתיים האחרונות, סיימה את תפקידה ובמקומה נבחר רפול רבינוביץ מחצבה. מעורבות ועד ההורים בבית הספר היא בעלת חשיבות גדולה והיא סייעה רבות לתהליכים שהובלנו בבתי הספר בשנתיים האחרונות. התהליכים והשינויים בבית הספר היסודי התאפשרו הודות למעורבות האחראית, השקולה והעניינית שהובילה יו"ר הועד אורית שלכט ועל כך תודה גדולה, אני מאחל לרפול הצלחה ומודה לערן רגב יו"ר ועד הורי בית הספר התיכון הממשיך בתפקיד אותו הוא ממלא בהתמדה ומסירות ראויים לכל שבח. 
תפקיד יו"ר הועד וחברות בוועד הם תפקידים הנעשים בהתנדבות ודורשים זמן ומעורבות. אני מודה לחברי הועד היוצאים והחדשים ומאחל לוועדים החדשים, הצלחה רבה.
חקלאות 

החודש יהיה החודש האחרון שבו החקלאים נדרשים לשלם את מס המעסיקים. החל מינואר מס המעסיקים בטל, ומפסיקים לשלם אותו. שר החקלאות התחייב השבוע פעם נוספת, כי גם נושא ההורדות בגין שכר הדירה יוסדר במהלך ינואר, נמשיך לוודא שההחלטה תיושם. 
העונה החקלאית מתחילה להניב פירות ולעת עתה מסתמנים כיוונים חיוביים בייצוא ובשוק המקומי. הודות ליישום של החקלאים את המתווה להסבות מפלפל, הכניסה לגידולים נוספים והירידה בכמות שטחי הגידול של הפלפל באזור, נוצר תמהיל גדול יותר של גידולים ולשמחתי יש גם מחירים ראויים לתוצרת. זו התחלה, סיכומים נעשה במאי. אני מקווה שאנחנו מצויים בתוך מגמה חיובית שתמשיך ותביא ברכה לחקלאים בערבה.


ינואר אקטיבי בערבה

בחודש הקרוב יתקיימו באזור מספר אירועים: סובב ערבה – אירוע רכיבת אופניים הכולל 3 מסלולים ברמות קושי שונות יתקיים סמוך לפארן ב 9 בינואר. מרוץ הערבה ע"ש יוני פרידמן – אירוע ריצה הכולל 4 מסלולים המתאימים לרמות קושי ויכולת, יתקיים ב 30 בינואר. בין שני האירועים האלו יתקיים ב20-21 בינואר היום הפתוח במו"פ. גם השנה יתקיימו במהלך היום כנסים מקצועיים לצד כנסיים בזיקה כלכלית חקלאית. אני מזמין את כולכם להגיע, להשתתף, לקחת חלק ולהנות מהאירועים והמפגשים הצפויים בחודש הקרוב.  היכנסו לקישור לאתר היום הפתוח - היום הפתוח 2016 בו תוכלו לראות את תכנית האירוע המלאה. 
היכנסו גם לאתר ההרשמה לסובב ערבה ולמרוץ הערבה (שימו לב: ההרשמה המוקדמת למרוץ מסתיימת במוצאי שבת) - לפרטים והרשמה למרוצים בערבה.
אייל בלום - ראש המועצה

מסרה:
דוברת המועצה

עדכון:
27/12/2015


אירועי החודש
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט
ataşehir escort