מהן היתרונות בשימוש בתוכנת דואר?
ומה ההבדל בין דואר אלקטרוני לפקס?

ומה זה fax2mail

אחד השימושים הנפוצים ביותר של האינטרנט הוא לצורך דואר אלקטרוני. שימוש בדואר האלקטרוני מאפשר להעביר מסמכים בקלות ובמהירות לנמען דואר אלקטרוני בכל מקום בעולם. רבים מבלבלים בין דואר אלקטרוני לפקס. קיימים כמה הבדלים חשובים ועקרוניים בין שתי צורות משלוח דואר אלו:

 1. בפקס ניתן לשלוח חומר כתוב בלבד, לכאורה ניתן גם תמונות, אך האיכות  שתתקבל היא גרועה ביותר. בדואר אלקטרוני אפשר לשלוח כל דבר שנמצא במחשב:  מכתבים, תמונות, קבצים. כאן גם אחד החסרונות (הבודדים) של הדואר האלקטרוני: - המסמך אותו אתה שולח צריך להיות במחשב, כלומר אם יש לך מסמך מודפס ואין לך סורק - לא תוכל לשלוח אותו בדואר אלקטרוני, אך תוכל בפקס.
 2. כדי לשלוח פקס אתה צריך לחייג למספר הפקס של המקבל. אם המכשיר מקולקל או מנותק לא תוכל לשלוח פקס. אם הנמען בחו"ל - תצטרך לחייג לחו"ל.
  כשאתה שולח דואר אלקטרוני לעומת זאת הדברים פשוטים הרבה יותר - אתה מחייג רק לספק האינטרנט שלך, ואתה יכול לשלוח אי מייל לכל העולם במחיר של שיחה מקומית. הנמען לא צריך להיות בבית, והמחשב לא צריך להיות דלוק כדי שתוכל לשלוח אי מייל. כשירצה יתחבר לתא הדואר האלקטרוני שלו וימשוך את הודעת הדואר ששלחת לו.
 3. כפי שנרמז בסעיף הקודם, מסמך פקס שנשלח אליך מגיע אליך ישירות. כדי לקבל דבר דואר אלקטרוני לעומת זאת, יש להתחבר לספק האינטרנט ו"למשוך" ממנו את ההודעות.

הערה: רבים משתמשים בפקס אלקטרוני, שהוא פקס לכל דבר למרות שנמצא במחשב.
כדי לקבל פקס אלקטרוני המחשב צריך להיות דלוק ותוכנת הפקס מופעלת, המסרים שנשלחים הם כמו אלו שנשלחים בפקס רגיל, והאיכות דומה. ניתן להדפיס את הפקס שהתקבל ומקבלים פלט דומה לזה שהיה מתקבל בפקס רגיל.

מה זה fax2mail?

אפשרות נוספת משלבת בין שתי הטכנולוגיות: אם יש לך fax2mail , אתה מקבל מספר טלפון "וירטואלי", אותו אתה מפיץ כמספר הפקס שלך. כל פקס שנשלח לפקס הזה, מגיע כתמונה מצורפת להודעת דואר בתיבת הדואר שלך. ניתן לשמור את הפקס ולתייק אותו במחשב בצורה פשוטה, ניתן להדפיס אותו, להעביר אותו הלאה או פשוט למחוק. היתרונות כאן רבים:

 1. ניתן לקבל פקס בכל מקום. גם מחוץ לבית תוכל לקרוא את הפקס דרך דוארשת .

 2. אפשר לקבל פקסים גם אם מכשיר הפקס מקולקל וגם אם המחשב מקולקל. אם הייתה הפסקת חשמל עדיין הפקס יחכה לך.

 3. אין צורך במכשיר פקס, או שניתן להשאירו כבוי, ולהפעילו על הקו הקיים, רק לצורך משלוח פקס.

 4. חיסכון בנייר ובטונר.

 5. נפסקים הצרצורים המעצבנים של כל מי שמחליט לשלוח לך פקסים פרסומיים דווקא באמצע הלילה.

 6. אפשרות לקבל פקסים אישיים וסודיים בצורה דיסקרטית.

 7. אפשר לנהל ארכיון ממוחשב של פקסים במחשב בצורה קלה ופשוטה.

 8. אין צורך בתוכנה או ידע מיוחד.

עלות השרות: 13.5 ש"ח לחודש + מע"מ בלבד!

(שימו לב שהשירות מאפשר רק קבלת פקסים, לא משלוח)

לקבלת מספר פקס והצטרפות - פנו למשרד התקשוב.