ניהול ודוחות ספאם

בדיוק כשהדף פורסם, בוצעו שינויים קוסמטיים בדוחות.  ולכן החלפתי את צילומי המסך כך שיתאימו לדוחות החדשים. אם פספסתי משהו איתכם הסליחה...

כל תיבות הדואר של מנויי הערבה (אלא אם ביקשו להסיר את ההגנה)  מוגנים היום נגד וירוסים וספאם (=הודעות דואר זבל ופרסומות)  ברמה גבוהה ביותר עם אפשרות של ניהול אישי של כל תיבה.

עלות הסינון היא סמלית בלבד - 2 ש"ח לחודש לתיבה ואין כל עלות נוספת לקבלת דוחות ניהול.

כברירת מחדל (= האפשרות שקיימת אם לא בקשתם משהו אחר) אינכם מקבלים דוחות של ספאם ווירוסים שנחסמו, אלא הסינון הוא "שקוף" מבחינתכם - אוטומטי ללא התערבות. כיוון שרוב המנויים מעדיפים את השיטה הזאת, בחרנו בסינון שאינו אגרסיבי, כך שמדי פעם מגיעה איזה שהיא הודעת דואר זבל, אך מצד שני נדיר שנחסמת הודעה תקינה.  בכל מקרה, גם אם אינכם מקבלים דוחות ויש לכם חשד שהודעת דואר שנשלחה אליכם נחסמה - נא פנו אלי מיד לבדיקה. כל ההודעות שנחסמות נשמרות למשך שבועיים וניתנות לשחרור במקרה הצורך במשך תקופה זו.

בנוסף, התעבורה הפנימית  - בין מנויי הערבה לבין עצמם אינה עוברת סינון ספאם,  אלא בדיקת וירוסים בלבד, כפי שהיה קיים גם קודם לכן (לכן אתם מקבלים בעצם בדיקת וירוסים כפולה והסיכוי שיגיע היום וירוס דרך הדואר הוא קטן ביותר. )

כל מי שמעוניין לקבל דוחות של דואר זבל מוזמן לפנות אלי באימייל

הדוחות מתקבלים 3 פעמים ביום בשעות קבועות: 8:00 בבוקר, 14:00 ו-20:00 .  אני ממליצה למקבלי הדוחות ליצור בדואר חוק מיוחד עבור הדוחות, כך שכולם יתרכזו בתיקיה מיוחדת. כל יום או כמה ימים אפשר לעבור עליהם ולבצע את הניהול (אם צריך) ע"פ ההסברים בהמשך.

להלן הסבר מפורט : איך להשתמש בדוחות ולהפיק מהם תועלת. כל מי שמקבל דוחות מתבקש לקרוא בתשומת לב את ההסבר. אנא פנו אלי  בכל בעיה או אי הבנה.

הסבר למקבלי דוחות הספאם

ראשית, חשוב מאד לשים לב: ברוב המקרים אין צורך לעשות כלום עם הדוחות - לא לסמן וללא ללחוץ על שום קישור!  הם נועדו אך ורק למצבים בהם הסינון אינו כפי שרציתם: אם נחסם אימייל שאתם מעוניינים בו, או מגיעים אליכם לדואר דברי דואר לא רצויים. ראו הסבר בהמשך.

הדו"ח ממגיע אליכם 3 פעמים ביום נראה באופן עקרוני כך (הכיתוב בכחול כהה - תוספות שלי):

 הסבר לסימונים בדו"ח:

בדו"ח מופיעות הכותרות והפרטים של דברי הדואר האלקטרוני שהגיעו אליכם בזמן שעבר מהדו"ח הקודם, או שנחסמו בזמן זה.  הזיהוי מהיר ע"פ  כתובת השולח, תאריך ושעה, נושא ובעזרת הצבעים והתמונות  בעמודת ה -reason  (סיבה) :

הסימון בדו"ח הסבר לסימון

ספאם (Spam): הודעה שהובחנה כדואר זבל (ספאם). ההודעה נחסמה ולא הגיעה לתיבת הדואר שלך. אם זו אמנם הודעה זבל - אין צורך לעשות כלום! תוך שבועיים ניתן ל"שחרר" הודעה זו.

הגדרה אישית (white /black list): הודעה שהוגדרה על ידך כחסומה (=רשימה שחורה) או לחלופין תקינה (=רשימה לבנה). שינויים יעשו דרך רשימות שחורות ולבנות.

וירוס (Virus): הודעה המכילה  וירוס. ההודעה נחסמה ולא הגיעה אליך, לא ניתן לשחרר אותה.

הודעה תקינה (passed): ההודעה הגיעה אליך לדואר.  

כאמור, אם הסימונים בדו"ח נכונים, אין צורך לשנות כלום. מוחקים את הדו"ח וזהו.

איך לקבל ("לשחרר") הודעה שמסומנת כספאם?

אם אתם כן רוצים לקבל הודעה שסומנה כספאם, לחצו על המילה Release (שחרור) בשורת ההודעה, בעמודה הימנית ביותר (עמודת Release ).  תצטרכו לאשר הודעת אבטחה  תוך שניות ספורות ההודעה תגיע אליכם לתיבת האימייל.

איך לסמן הודעה שהגיעה כספאם כתקינה?

"שחרור" של הודעה מאפשר לבדוק אותה, אבל לא מונע ממנה להופיע כהודעת ספאם גם בפעם הבאה. אם נרצה לקבל תמיד את ההודעות מאותה כתובת  (שלא יסומנו כספאם) יש ללחוץ על המילה Allow  בעמודה Email שמימין לאותה הודעה בדו"ח. הלחיצה הזאת תכניס את הכתובת ממנה נשלחת ההודעה ל"רשימה הלבנה" שלכם: רשימה של כתובות מותרות. לדוגמא: אם אתם משתמשים בשירותים של wallashop ורוצים לקבל את ההודעות מהם באופן קבוע.
ניתן גם לשנות קביעה זו. ראו הסבר בהמשך (רשימות שחורות ולבנות)

איך לסמן הודעה שהגיעה כתקינה - כספאם?

אם הגיעה אליכם הודעה שמבחינתכם היא ספאם (יכול להיות גם חבר ששולח יותר מדי סרטים ומצגות..) ואינכם רוצים לקבל הודעות מאותה כתובת, חכו לדו"ח הקרוב, (לדוגמא: אם ההודעה שאתם רוצים לסמן הגיעה ב-12:00 היא תופיע בדו"ח של שעה 14:00)  מצאו את השורה של אותה הודעה בדו"ח (השורה תופיע כהודעה תקינה - עם סימון ירוק) ולחצו על Block בעמודת Email מימין להודעה. כך בעצם הכנסתם את כתובת השולח ל"רשימה השחורה" שלכם .

בפעם הבאה שתגיע אליכם הודעה מאותה כתובת היא תסומן כ"הגדרה אישית" בדו"ח ולא תגיע לתיבת הדואר שלכם.

טיפול ברשימות שחורות ולבנות

אחרי שחסמתם או התרתם כתובות מסוימות, הן מופיעות בדו"ח עם סימון של "הגדרה אישית" ונכנסות לרשימה השחורה או הלבנה שלכם. שימו לב, שלא ניתן לשחרר או לשנות סטאטוס של הודעות כאלו מהדו"ח היומי. אם אתם רוצים לשנות, למשל, לשחרר הודעה מכתובת שהוכנסה לרשימה שחורה, יש קודם כל להוציא אותה מהרשימה. זה נעשה בעזרת דו"ח רשימות שחורות ולבנות . ניתן לקבל את הרשימה שלכם לדואר ע"י לחיצה על הקישור: Get your current Black&white list שנמצא בתחתית הדו"ח היומי.

דו"ח רשימות שחורות ולבנות נראה עקרונית כך (כמובן שאורכו משתנה לפי הכתובות שחסמתם / אישרתם. הכתובות טושטשו במתכוון)  מימין הרשימה הלבנה - כתובות שנחסמו ע"י הסינון ואתם כן מעוניינים לקבל מהם דואר ומשמאל - רשימה שחורה - כתובות שלא נחסמו ואתם מעוניינים לחסום.  ליד כל כתובת יש שתי אפשרויות: Remove ו-Disableכדי להסיר את הכתובת מהרשימה השחורה או לבנה לחצו על Remove .  זה למקרה שהכתובת הוכנסה בטעות או התחרטתם.  Disable משמש להוציא כתובת באופן זמני מהרשימה.

אישור הודעת אבטחה כדי לבצע פעולה בדו"ח

כל פעולה שתבצעו בדוחות מצריכה אישור של הודעת אבטחה. ההודעה שונה בדפדפנים השונים. בכל מקרה אתם מקבלים הודעה שיש בעיה עם האבטחה של הדף. למרות שזה נראה מדאיג -  זה בסדר לאשר ואין כל סיכון.  מצורפים צילומי מסך של ההודעות הללו בדפדפנים הבאים:
אינטרנט אקספלורר  6,
אינטרנט אקספלורר 7 (אנגלית)
בפיירפוקס 2 (עברית)
בצילומי המסך מסומנת האופציה הנכונה ללחיצה.  אם אתם משתמשים בדפדפן שונה (או בשפה שונה)  ההודעה תהיה מעט שונה אבל העיקרון זהה.

לאחר האישור מקבלים הודעה,  שהפעולה בוצעה בהצלחה.

יש שאלות??

כל שאלה אפשר גם לברר בפורום "מחשבים ואינטרנט"
שבמערכת הפורומים "מדברים ערבה"

eXTReMe Tracker