תוצרת מחוץ לאזור

...וכמובן גם חקלאיות.. מה שקשור לנושא החקלאות בכלל ובערבה בפרט - ידיעות, עדכונים וגם שאלות ותשובות. מדריכים חקלאים מוזמנים להשתתף באופן פעיל.

תוצרת מחוץ לאזור

הודעהעל ידי חקלאי מודאג » יום שני 29 אוקטובר, 2007 21:50

כידוע האזור שלנו ניחן ביתרונות רבים ומרובים אחד מהם הוא הסניטציה שיש פה וזו מונעת מכל כך הרבה מחלות ובעיות שיש באזורים אחרים בארץ מלהיכנס הנה לערבה שלנו...

ישנה משפחה אחת שלה כנראה הכסף הפרטי יותר חשוב מפרנסת הכלל ואלו מביאים בכל יום משאיות עמוסות בתוצרת חקלאית (עגבניות צ'רי), שנקטפת באזורים אחרים ממיינת ואורזת את הסחורה הזו פה ומשווקת אותו לשוק מקומי וגם ליצוא כתוצרת מהערבה עם כל המשתמע מכך (כשרות בשנת שמיטה ועוד יתרונות הערבה)....

אני פונה פה לחקלאים אשר אכפת להם וגם למנהלי המו"פ, הוועדה החקלאית, משרד החקלאות ומשרד הדתות בבקשה עזרו לנו לעצור בדרכים חוקיות את הכנסת הסחורה הנגועה (או שלא נגועה) לאזורנו המבודד.

חקלאי מודאג

---ההודעה נערכה--- [המערכת]
חקלאי מודאג

הודעהעל ידי צופרניק » יום שני 29 אוקטובר, 2007 23:43

אם יש אמת בעניין - זה מדאיג מאוד -
הטיפול חייב להיות חד ומיידי -
השדות עמוסי פרי - והסיכון גדול ביותר
צופרניק

תופעה מדאיגה

הודעהעל ידי חקלאי שאיכפת לו » יום שלישי 30 אוקטובר, 2007 9:03

יש למגר תופעה זאת מאזורינו ומייד!!!
חקלאי שאיכפת לו

צנזורה

הודעהעל ידי חקלאי מודאג » יום שלישי 30 אוקטובר, 2007 9:22

לא כתבתי שום דבר אשר עכול לפגוע באף אחד באופן אישי (למעט אותה משפחה שלה הכסף עומד מול העיניים), ולכן לא היה מקום לערוך את הכתוב שלי!!!

בכל אופן לצופרניק ולחקלאי שאכפת לו אני מציע שתבדקו את העניין או לפחות לבקש פה תגובה מעל דפי הפורום של אותה המשפחה ו / נציגי המועצה!
חקלאי מודאג

תוצרת מחוץ לאזור

הודעהעל ידי מוטי ארנון » יום שלישי 30 אוקטובר, 2007 10:36

מספר החקלאים המודאגים לצערי, כפי שמופיע בפורום, אינו גדול. הסיבה כנראה שפשוט לא יודעים.
פניתי בעניין לכל הנוגעים בדבר:אלדד לנדס, מנהל השירותים להגנת הצומח, משה וייס ומאיר זילברמן בפיקוח החקלאי, לילך במועצה, חיים בועדה החקלאית, אילון במופ' וגורמים נוספים.

הסיבה לפנייתי הייתה כיוון שקיבלתי תשובה מאוד הזוייה ממי שאמון לשמור לפקח ולקיים את החוק - משה וייס.
משה וייס שהסביר לי לפני מספר חודשים את חוק ערבה נקייה באופן מאוד מפורט, וחשיבות בידול הערבה מאזורים אחרים. הודיע לי חגגית לפני כשבוע שאינו יכול לעשות דבר בעניין כיוון שידיו כבולות בנבכי החוק.

כל-כך מתאים לנו במדינתנו לחוקק חוקים שלא ניתן לאכוף אותם ולכן אנו נדרשים בסיכומו של יום להסתמך על אחריותם ומצפונם של התושבים.
מוטי ארנון

תוצרת מחוץ לאזור

הודעהעל ידי חקלאי שאכפת לו » יום שלישי 30 אוקטובר, 2007 10:59

אולי מין ההגינות שנישמע גם את תגובת המשפחה הספציפית שבה מדובר,

לפני שנחשוב מה עושים עם תוצרת שניכנסת לאזורינו מבחוץ!
חקלאי שאכפת לו

הודעהעל ידי ערבה נקייה » יום שלישי 30 אוקטובר, 2007 11:40

מי זו המשפחה? לא שמעתי כלום. אם זה נכון אזי הדבר חמור מאוד.
ערבה נקייה

מוטי ארנון

הודעהעל ידי חקלאי מודרג » יום שלישי 30 אוקטובר, 2007 11:44

מוטי שלום,
קודם כל תודה על התשובה.

מעבר לחוק היבש צריך להיות פה לחץ של האזור על מנת שלא יווצר מצב כזה!
אני בעבר רציתי לגדל תוצרת חקלאית באזורים אחרים כמו משפחות רבות מהערבה שמנהלות חקלאות מחוץ לאזור (מספר משפחות מעין יהב מספר משפחות מחצבה ולדעתי יש גם מספר משפחות מצופר שלהן חקלאות מחוץ לאזור) אך משפחות אלו אינן אפילו חושבות לעצמן להביא את התוצרת החקלאית אלינו לפה.

היום קיבלנו מייל מקובי בג שנמצאו הרבה מאוד מקומות בהם נמצא זבוב הים התיכון אולי זו הסיבה ?

אנו משקיעים ממון רב בבידול האזור וחבל לקלקל אני פונה פה גם לנציגים נוספים (לילך, חיים, קובי בג, מנהלי יופי של ירקות אשר משווקים את התוצרת, משרד החקלאות), להגיב פה בפורום
חקלאי מודרג

תוצרת מחוץ לאזור

הודעהעל ידי מטוי ארנון » יום שלישי 30 אוקטובר, 2007 12:49

אני מסכים אם כל מי שכתב בפורום בנושא הנ"ל. חשוב לא פחות אם לא יותר להפיץ את הנושא גם מחוץ לפורום, במיוחד לגורמים שאמורים לשמור עלינו ועל החוק.

אני פעלתי, מה איתכם?
מטוי ארנון

ומה עם שאר התוצרת שנכנסת לערבה בלי פיקוח ? או עם פיקוח כסתח

הודעהעל ידי תושב מודאג » יום שלישי 30 אוקטובר, 2007 12:54

כגון:
תמרים שמגיעים למיון מחלקי הארץ, תבלינים, חסות ועלי ביבי למיון ואריזה, כל מה שנמכר בצרכניות (שעובר "פיקוח" כל כך מקיף שאפשר למצוא בארגזים מיני מזיקים).

בטרנזיטים יש כמובן שאריות של ירקות שמגיעים עם האריזות של הרשתות.
וכמובן כל התוצרת הפסולה שחוזרת מהשוק (שהוא כמו "קניון" של מזיקים ומחלות שמרוכז מכל חלקי הארץ ומהיבוא).

ושלא נשכח את כמעט כל תושבי הערבה שקונים עצי פרי, פרחים וצמחי גינה ומביאים אותם לערבה על מנת לקיים את הגינות היפות שיש פה.

ועוד מקור של זבוב הים התיכון בר שנמצא בערבה: הקומפוסט או יותר נכון זבל הבקר שמגיע לכל ישוב בערבה ובמקרים רבים מביא איתו נחילים של זבובים.

יש רק פיתרון אחד, שמצוי במדינות רבות בהן יש אזורי הסגר כמו שאנחנו רוצים שיהיה לנו כאן בערבה, וזה לעשות מחסום קבוע בצומת הערבה ודרומית לפארן ופשוט לא לתת לאף אחד לעבור בלי בדיקה מקיפה. כמובן שזה דורש תקציב אבל בשביל זה יש את המועצה, ועדה חקלאית, מו"פ, רשות ערבה נקייה.
תושב מודאג

ואם כבר אז תטפלו באתרי הפסולת האורגנית

הודעהעל ידי נאמן סביבה » יום שלישי 30 אוקטובר, 2007 13:38

אתרי הפסולת האורגנית בישובים הם פשוט מפגע סביבתי. הפיתרון של לקבור את הפסולת פעם בשבוע ממש לא עובד, במיוחד כשכל יום מגיעות עגלות עמוסות בפלפל (של הדילולים).

יש למצוא פיתרון יצירתי יותר מהקבירה. אולי אפילו להקים אתרים סגורים (כמו אתרי אשפה בערים) שיטפלו בפסולת עם הגעתה. כמובן שזה עולה הרבה כסף אבל עם מה שמרוויחים בערבה ניתן לממן את זה.
נאמן סביבה

Re: צנזורה

הודעהעל ידי גילה טל » יום שלישי 30 אוקטובר, 2007 16:05

חקלאי מודאג כתב:לא כתבתי שום דבר אשר יכול לפגוע באף אחד באופן אישי (למעט אותה משפחה שלה הכסף עומד מול העיניים), ולכן לא היה מקום לערוך את הכתוב שלי!!!

אני שוב מזכירה (ואזכיר שוב ושוב במידת הצורך): רוצים להתלונן על אדם פרטי ולמתוח עליו ביקורת - רק בצורה מזוהה! וגם אז בצורה תרבותית וענינית. מי שמפיץ שמועה /רכילות על אדם או משפחה, צריך להיות מסוגל להסתכל לו בעיניים. לא יכולים - פוחדים - כל סיבה אחרת - תוותרו!

בכל מקרה אחר הכתוב יערך/ימחק. נא קחו לתשומת לבכם.
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

התפרצות זבוב הים התיכון

הודעהעל ידי קובי בג » יום שלישי 30 אוקטובר, 2007 20:18

לצערי, איני יכול ליחס את העליה באוכלוסית זבוב הים- התיכון המקומי למקורות אילוח חיצוניים.
ההתפרצות הנוכחית היא תוצאה של סניטציה לא טובה של עצי הגויבה ( הגויבה היא פונדקאי על של הזבוב באזור).
כבר שנים אני מנסה להביא לכך שעצי הגויבה בגינות הבתים ייעקרו, או שלפחות ייסגרו בבתי רשת.
חדירת זבוב הים-התיכון מחוץ לאזור אכן קיימת, אך במידה מועטה - הן על ידינו בהבאת פירות מאולחים מגינות לא מטופלות בצפון (האשכולית של הסבתא או הקלמנטינה של הדודה...), או ע"י פירות מאולחים בצרכניות (נדיר, אך קיים), או מארגזי רשתות מלאים סחורה רקובה המגיעים לאזור.
תמרים ועגבניות אינם מקור לאילוח בזבוב הים-התיכון.
לסיכום - ההתפרצות הנוכחית היא כולה משלנו.
קובי בג

לא קצת מוזר שהנושא עולה בתקופת בחירות ? ? ?

הודעהעל ידי בוחר » יום שלישי 30 אוקטובר, 2007 20:29

לא קצת מוזר שהנושא עולה בתקופת בחירות ? ? ?

ו"הרעים" הם ממושב עין-הב ו"שומרי החוק" ממושב צופר ? !

נראה לי שכדאי להעביר נושא זה לפורום בחירות.
בוחר

תגובה לבוחר

הודעהעל ידי חקלאי מודאג » יום שלישי 30 אוקטובר, 2007 20:56

בוחר יקר

"רעים" טובים" על מה אתה מדבר ???
אין קשר לבחירות מה לעשות שעכשיו מתחילה עונת הקטיף ועכשיו אותם צמאי כסף החליטו להביא את תוצרתם, הם לא הביאו את התוצרת שלהם לפני חודשיים וגם לא שנה שעברה אלא עכשיו !!!

אפשר לקשור כל כך הרבה דברים לבחירות אבל ממש לא את הרעות קצרת האופקים של המשפחה הזו...

קובי הגבת פה תגובה עיניינית וטובה אך האם בכל זאת נוכל ביחד כולם לעצור את הבאת הסחורה כי "פומלות מסבתא" אני מאמין שתמיד יביאו אך פה זוהי כמות מסחרית ובאם מאפשרים את זה אז בעוד חודש X ממושב אחר יחליט שהוא מקים בית אריזה לגויבות ואז מה יהיה? הרי לא ניתן לאכוף אחד ולאחר לתת לעבוד (שיוויון - אמנם לא קיבוץ אבל שיוויון הגיוני)
חקלאי מודאג

הבא

חזור אל על חקלאות וחקלאים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד