איפה אפשר למצוא ברד בערבה?

תושבי הערבה ומטיילים מוזמנים לספר מה היה טוב ומה פחות בטיול או בביקור בערבה. כולם מוזמנים לכתוב ולהגיב.

איפה אפשר למצוא ברד בערבה?

הודעהעל ידי גילה טל » יום חמישי 17 אפריל, 2008 14:50

תמיד נחמד לראות מיזם חדש בערבה והפעם עברנו בקיוסק החדש של רפאל היצירה - שגם מנגן ושר. לצלילי שיריו אפשר להרוות את הצמא וגם לאכול משהו.

הקיוסק ממש ליד "צוקים". במקום גם שירותים - למי שלא מפונק (שירותים קומפוסטיים).
קבצים מצורפים
1-s.JPG
הקיוסק
1-s.JPG (88.56 KiB) נצפה 3407 פעמים
3-s.JPG
מבט כללי
3-s.JPG (86.58 KiB) נצפה 3407 פעמים
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

בהצלחה

הודעהעל ידי גידי » יום חמישי 17 אפריל, 2008 16:17

לרפאל ועדי
הרבה הצלחה, שפע ושגשוג
חג שמח לכולם
גידי
גידי

קיוסק - הסטוריה

הודעהעל ידי אסתי סלע » יום חמישי 17 אפריל, 2008 17:56

לקיוסק החדש בערבה , לרפאל ועדי - ברכות.

הנה מצאתי עוד הזדמנות לספר לכם תושבי הערבה על ניסיונות להקמת קיוסקים וקנטינות
בערבה מיום שהתיישבו בה אנשים. התקשרתי לאמנון נבון שהתברך בזכרון משהו משהו...
והרי התולדות לפניכם:

אסתי שלום
"הקיוסק הראשון בערבה המרכזית בשנות השישים היה במקום בו נצבת כיום תחנת הדלק. זה היה מבנה קטן מבטון טרומי (אז קראו לזה פריקסט).
זה היה בשנים 1964/5 , האחראי היה אשר לביא כדאי לשאול אותו פרטים מדויקים. בהתחלה זה הופעל ע"י המושבוץ ובהמשך המקום הושכר למישהו מהצפון שירד לערבה עם משפחתו (יענקלה קוטר ואחריו גלבוע) . במקביל החל משא ומתן עם חב' דלק להקים תחנת דלק ומזנון רציני יותר וזה אכן נבנה לקראת סוף שנות השישים.
בצומת סדום לא היה קיוסק בעת העתיקה עד שקמה שם תחנת הדלק לפני כ 10 שנים.

אני חייב לציין שאני מתייחס לקיוסקים בכביש הערבה, משום שלפני שנסלל הכביש היה קיוסק בצומת ציחור במבנה אבן יפה, באמצע שום דבר וכל התנועה (הדלילה) שהיתה לאילת דרך מצפה רמון, עצרה שם. שם היזם והמפעיל זלמן היה זאב ערבות מצוי.
עם סיום סלילת כביש הערבה ומעבר כל התנועה אליו נעזב הקיוסק הזה.
תוספת מאוחרת -
בשנת 1967 כשהגיעו אנשי עיר אובות והתיישבו על ציר המעיינות ליד צופר הקימו גם הם קיוסק קטן על כביש הערבה ששרידיו נמצאים עד היום כ-300 מ' צפונית לכניסה למושב צופר בצידו המערבי של הכביש. לאחר שאנשי "אחע"מ עקשנות" (כפי שאנשי עיר אובות קראו לעצמם לפני שעברו לעין חוצוב) עברו לעין חוצוב כאמור, ננטש הקיוסק ונהרס."

אני מצרפת תמונה של קיוסק מהעת החדשה...

אגב, אני חושבת שמקור המילה בהונגרית. אבדוק.

חג שמח לכולם. אסתי.
קבצים מצורפים
Hpim0022.jpg
תחנת רענון של מעין אדר בחניון הערבה פסח 2004
Hpim0022.jpg (143.72 KiB) נצפה 3365 פעמים
סמל אישי של המשתמש
אסתי סלע
מנהלי דיונים

קיוסקים בערבה

הודעהעל ידי אשר » יום שלישי 22 אפריל, 2008 22:49

התבקשתי על ידי אסתי סלע להוסיף לכתבה כמייסד הקיוסק הראשון בעין יהב.אבל לפני, אני מוכרח לציין את פועלה של אסתי,שאפילו ממרומי הגליל , ממשיכה לתעד את היסטורית הערבה -עשייה מאוד חשובה ומבורכת -כל הכבוד!
ונחזור לקיוסק.צריך לדעת שבשנת 1965 התנועה בכביש הערבה היתה דלילה למדי והקמת הקיוסק לא היתה כלכלית ועם לא מעט ספקנים ומתנגדים .אך הראיה שלי היתה לטווח ארוך.בעצם-הקמת הקיוסק היתה המשך טבעי ל'שוקרוניה'-החנות בקיבוץ לממכר הספקה קטנה וממתקים,[נקה 7 וקרמבו] ולתחנת הדלק הפנימית שבה מכרנו סולר למשאיות מפעלי תובלה .המוכרות היו עובדות המטבח אם השאירו להן את המפתח או מוטי מהמוסך בתנאי שהנהג הסכים לקחת אותו על הגב! בקיוסק מכרנו בעיקר סנדויצים ושתיה קלה וחמה.היתה תורנות עבודה של החברים.התנועה בכביש כמשאית אחת בשעה ובנוסף לריווחיות 'הגדולה'
כאשר מימי היה תורן שכנע את הנהגים לשתות חלב במקום מיץ, למה יותר בריא וכמובן מבלי לשלם,הרי החלב מהרפת שלנו ולא עולה לנו כסף...ובסוף יום גם לא נשאר חלב לקפה.לאחר תקופה לא ארוכה השכרנו את הקיוסק -על זה כבר אמנון נבון סיפר.
ולעתיד -להתראות ב-ביג...
אשר

תודה על הברכות

הודעהעל ידי רפאל » יום רביעי 23 אפריל, 2008 15:42

תודה לכל מי שעזר ועוזר לי להרים את המיזם.
היום יש ברד,נקניקיות בלחמניה,קפה(אספרסו והפוך) והיד נטויה..
כולם מוזמנים ויש הנחה קבועה לתושבי הערבה.
חג שמח
רפאל
רפאל

חזור אל טיולים ותיירות בערבה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד