איכות חיים, הצד הנפשי- כוחה של מחשבה

כל מה שקשור לאיכות חיים ואיכות הסביבה בערבה ובכלל, הצעות לשיפור איכות החיים. כולם מוזמנים לשאול ולקבל תשובות.

איכות חיים, הצד הנפשי- כוחה של מחשבה

הודעהעל ידי gila stone » יום שלישי 27 מרץ, 2007 15:10

ערב החג הדופק בדלת או סתם תקופה עמוסה ולחוצה, אנו עסוקים במחשבות על הקשיים והאתגרים שמחכים לנו החג, הלחץ המשפחתי העייפות ועוד גורמים רבים הגורמים לנו לפקפק ביכולת שלנו להתמודד עם הכל ביחד.

האם האדם מוגבל ע"י מחשבותיו?

יש אמירה שאומרת "שהאדם מוגבל רק ע"י המחשבות שהוא בוחר לעצמו".

אינכם מאמינים שזה נכון? הרי בוודאי אתם מכירים אנשים שמרוויחים הרבה יותר מכם או מצליחים יותר ואין להם את ההשכלה שלכם, את היכולות שלכם

או את האינטליגנציה שלכם. אז מדוע הם מרוויחים יותר?

הקשיבו לסיפור הזה כפי שסופר ע"י סינטיה קרסי:

כסטודנט בקולג', ג'ורג' דנציג למד תמיד ברצינות תהומית ותמיד תוך השקעת שעות לתוך הלילה. יום אחד, מרוב עייפות, הוא אחר ב- 20 דקות להרצאת הבוקר. בחופזה הוא העתיק את שתי הבעיות המתמטיות שהיו רשומות על הלוח, כשיעורי הבית.

לקח לו מספר ימים לעבוד על פתרון הבעיות המסובכות הללו, אך בסופו של דבר הבריק לו הפתרון ולמחרת הוא הניח את הפתרון על שולחנו של המרצה.

בשעה שש בבקרו של יום ראשון, העיר המרצה את ג'ורג' משנתו בהתלהבות רבה. מאחר וג'ורג' אחר אז לשיעור באותו הבקר, הוא לא שמע שהמרצה הבהיר בתחילת השיעור ששתי הבעיות המתמטיות שעל הלוח הינן משוואות אתגריות שאינן ברות פתרון ואפילו איינשטין לא יכל להן. אבל ג'ורג' דנציג, שעבד ללא כל מחשבה מראש של מגבלות, פתר לא רק אחת, אלא את שתי הבעיות שלא נפתרו ע"י מתמטיקאים במשך שנים רבות.

לומר זאת בצורה פשוטה – ג'ורג' פתר את הבעיות משום שהוא לא ידע שהוא לא יכול.

אומר בוב פרוקטור בהקשר זה: " תזכירו לעצמכם שיש לכם בתוככם מאגרים עצומים של פוטנציאל ולכן אתם יכולים לעשות כל דבר שאתם מכוונים את שכלכם/מחשבותיכם אליו.

כל שעליכם לעשות זה למצוא כיצד לעשות זאת ולא אם אני יכול או לא יכול . ברגע שהחלטת לעשות זאת, זה מדהים איך המוח שלך מתחיל למצוא דרך כיצד." ושווה לחשוב על זה.

אז בואו נשתמש בכוח החשיבה שלנו ליצור לנו מציאות טובה, תומכת ושמחה יותר.

חג שמח
גילה סטון

איזון - הוא המפתח לחיים טובים באמת.
גוף, נפש, כלכלה, משפחה וחברה אילו חמשת התחומים בהם אנו צריכים איזון.
אם אחד מהם נפגע כל שאר התחומים נפגעים.
איך מגיעים לאיזון?
שאלה שאשמח לדון בה איתכם.
gila stone
מנהלי דיונים

מעמיק

הודעהעל ידי אם אין אני לי » יום שלישי 01 מאי, 2007 7:54

האם יש דבר כזה?
האם יכולים החיים שלנו להיות מאוזנים ונכונים בכל התחמים האלו?
חיינו משולים כנדנדה אני בצד אחד ובן זוגי בצד השני מאידך משפחה צד שני עבודה.
איפה בעצם מתחל האי איזון ?כי אם נדע היכן מופר האיזון נוכל לשנות זאת.
או שמא האיזון שלנו תלוי בעצם באי האיזון?
גילה מי כמוך יודע כמה להטוטים והתחבטויות נקרים בחיינו.
אנו כל יום נקרעים בין הצרכים הבסיסיים ביותר לאדם שהם מחסה ואוכל על השולחן ובין הצורך להביא את האמצעי שיביא לנו את זה כלומר כסף,כי הרי כסף הוא לא מטרה אלא רק אמצעי להשיג חיים טובים יותר.
בחגים ובערבי שישי מול מה שאנו רואים כקדושה מסויימת אנו עושים את חשבון הנפש שלנו מול אלוהים, מול שולחן ערוך ,מול עיני ילדנו .
רובנו עוברים זאת ומתחילים שבוע חדש עד לסוף השבוע שלאחריו,ממשיכים לחפש את מה שאת קוראת לו איזון.
אם אין אני לי

"איזון" למעמיק

הודעהעל ידי gila stone » יום שני 07 מאי, 2007 0:12

אורח יקר

השאיפה לאיזון היא בנשמת אפנו, כל היום אנו עסוקים בנסיונות לאזן את כל הדברים בחיינו.

כל פעם שנוצר מתח בחיינו אנו שואפים להגיע בחזרה לאיזון שהופר, השאלות הן מה מפר את האיזון בחיינו? האם יש דברים שיכולים לעזור לנו להגיע לנו לאיזון? האם ההתנהגות שלנו מגבירה את המתח בחיינו?

אני מאמינה שיש לנו את הבחירה איך להגיב לקורה בחיינו ולא חייבים להגיע לערב שישי בכדי לעשות חשבון נפש.
האיזון הכי ראשוני הוא שלנו עם עצמנו, נסתכל פנימה ונבחן מה באמת מטריד אותנו והאם אנו מסוגלים לבחר להתנהג אחרת בכדי להביא לשינוי המיוחל

עלינו לדאוג שהסביבה שלנו תהיה תומכת ומרגיעה בכדי שנוכל לצאת לעולם ולהיות הכי טובים שאנו יכולים להיות.
לדוגמא: אם אני לא ישנה טוב אהיה עייפה ועצבנית והדבר ישפיע על הסובבים אותי ויגרום לתגובות שרשרת לא נעימות עבור כולם, האם לא כדאי לטפל בבעית השנה שלי ובכך לשפר את המצב עבור כולם.
אז בחרתי וטיפלתי בבעית השנה שלי והדברים נראים אחרת היום, עדיין יש דברים רבים הדורשים איזון בחיי אך היום אני פתוחה לשמוע ולקבל פתרונות מגוונים אשר יעזרו לי להביא איזון בחיי.
איזון - הוא המפתח לחיים טובים באמת.
גוף, נפש, כלכלה, משפחה וחברה אילו חמשת התחומים בהם אנו צריכים איזון.
אם אחד מהם נפגע כל שאר התחומים נפגעים.
איך מגיעים לאיזון?
שאלה שאשמח לדון בה איתכם.
gila stone
מנהלי דיונים

חזור אל איכות חיים וסביבה בערבה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד