פיקוח על הנעשה

כל מה שקשור לאיכות חיים ואיכות הסביבה בערבה ובכלל, הצעות לשיפור איכות החיים. כולם מוזמנים לשאול ולקבל תשובות.

פיקוח על הנעשה

הודעהעל ידי shilo » יום רביעי 25 יולי, 2007 23:52

שלום לפורום "מדברים ערבה".
שמי שילה (Shilo) ואני מפקח האזור. לאחרונה עברתי לערבה מהר הנגב, ואני מתגורר כיום בספיר.
חשוב לי מאד להגיע אליכם ע"מ להסביר מעט מה אני עושה, ולקבל ריג'קטים שיוכלו אולי לסייע לי בעבודה.
נתחיל בכך שאיני רוצה להתעסק באכיפה! אכיפה היא כלי, הרתעתי בעיקרו, בידי מקבלי ההחלטות, אליו הם מגיעים (אני איני בינהם!) כאשר הם סבורים שאין דרך אחרת.
ה"אני מאמין" שלי מדבר בראש ובראשונה על הסברה וקריאה לתיקון (יתכן אף בשיטה של התראות פורמליות- לא צריך להיבהל מהן!), אולם שוב, כאשר מקבלי ההחלטות – ראש המועצה והועדות תחתיה, יחליטו כי היא אינה מצליחה "לספק את הסחורה" ולכן יש לפעול, אזי עומדות לרשותם מגוון סמכויות המסורות ע"פ חוק.
שוב אני מדגיש- הפיקוח העומד לנגד עיני הוא פיקוח על כך שאנחנו עובדים בסדר (אנחנו = תושבי הערבה). אם יחליטו המחליטנים לאכוף, אקבל הנחיה לפעול. במידה ולא נהיה בסדר- אנשים ישליכו פסולת, יבנו ללא היתר וכו', לא יהיה מנוס אני משער, מפעולת אכיפה (שוב- את המדיניות איני קובע. זכות זו שמורה למחליטנים).

במה אני עוסק- כמפקח על תחום חוק התכנון והבניה המטרה היא להגיע למצב בו כלל הבניה באזור הערבה תבוצע בהיתר. ע"פ החוק, כל מה שבעל חיבור ביסודות קבע לקרקע (ובכללו גדר, מבנה יביל ואפילו פרגולה) נדרש בהיתר. מכיוון שבערבה בהווה קיימים מבנים רבים מאד שאינם חוקיים (ללא היתר. בקשה להיתר אינה היתר!!), המדיניות אותה מכתיב צבי טליוסף, מהנדס הועדה לתכנון ובניה כאן, היא חיוב בהסדרת כלל המבנים במגרש/משק/חלקה כאשר מוגשת בקשה להיתר. אחת המשימות שהוטלו עלי היא לאתר בניה חדשה ולוודא שמתבצעת בהיתר.
במידה ואינה מבוצעת בהיתר, רבים הסיכויים שאונחה ע"י צבי לפעול אכיפתית כנגד המקרה.

חבר'ה- עבירת בניה היא עבירה פלילית!!! רוצה לומר- כתב אישום, רישום פלילי וכולו!
האחריות על בניה במגרשו הפרטי של אדם, היא שלו ורק שלו!! לא של המתכנן ולא של הקבלן הנותנים לו שירות! השבוע נשלחו ע"י הוב"ע 4 התראות לתושבים מהאזור בגין בניה בלתי חוקית. כולי תקווה שהנושא יסתיים במהרה והתראות אלו לא יהפכו לכתבי אישום.

כמפקח בתחום איכות הסביבה, אני מסייע לאורית דונסקי, מנהלת היחידה הסביבתית באזור, ביישום וקידום הנושא. לשמחתי כבר כיום אני מקבל תלונות רבות בנושא איכו"הס, נקודה המצביעה על כך שאתם אינכם אדישים.
לגבי נושא הפסולת- חבר'ה, חשוב להדגיש- אין אצלנו אתרי הטמנת פסולת מאושרים. מה שיש הוא אתרים "זמניים" בהם מפרידים מס' סוגי חומרים מסויימים: פלסטיק חממות (באתר מסויים) גזם חקלאי (באתר אחר) וכן הלאה. מכיוון שב1.7.07 נכנס לתוקפו החוק למיחזור צמיגים, גם האתרים לריכוז צמיגים יבוטלו. בקרוב נערוך מבצע בו "ניישר קו" ונפנה חד פעמית את ריכוזי הצמיגים הישנים.
איך אומרים? מספיק טיפש אחד כדי לשרוף יער? מספיק עבריין אחד שישליך פסולת בניין (למשל) באתר לפינוי גזם, ע"מ לתקוע את עבודת המקצצת.
ב- חייבים לנפץ את האשלייה שבערבה לא חסר מקום! הערבה היא מטר וחצי על מטר וחצי (במדינה שגודלה 3 על 3). אין שום סיבה לפגוש ערימות פסולת באמצע השטח!!! אני יודע שהחיים אינם קלים ואשמח לראות במה ניתן לסייע.
שוב- אשמח אם לא אאולץ לנקוט באכיפה!

דבר אחרון- איני יודע כמה אוכל להיות עירני למתרחש בפורום זה. איני גולש באופן קבוע.
ניתן תמיד לפנות אלי למייל- Shilo@arava.co.il ובמיוחד כאשר צריך להעיר את עיני!
באמת שאשמח.

ברכה
שילה
shilo
משתמש חדש

ברוך הבא!

הודעהעל ידי גילה טל » יום חמישי 26 יולי, 2007 6:14

שילה

ברוך הבא לאזור - ולפורום.

שים לב שהעברתי את הודעתך מ"פורום תגובות" המאד כללי, לפורום איכות חיים (ששינה בהזדמנות זו את שמו ל"איכות חיים וסביבה בערבה") - נראה לי שזה יותר מכובד.

אני דווקא מקוה שתושבי הערבה ואולי גם אחרים, ינצלו את נכונותך וישאלו בפורום, מה שמאפשר גם למי "שלא יודע לשאול" לקבל תשובות לשאלות, אשר פעמים רבות מעניינות רבים. זה היתרון של דיון בפורום על שאלה במייל.

לגבי עירנות לנשאל בפורום - אין מה לדאוג, אני מניחה שסימנת לקבל תגובות להודעה שלך ("יידע אותי כאשר תגובה מתפרסמת"), כך שתקבל תגובה למייל כאשר תכתב תגובה. אם ישאלו שאלות בנושאים חדשים, תמיד אשמח להפנות את תשומת לבך, כך שתוכל להגיב. זהו ערוץ קשר נפלא עם הציבור, כאשר משתמשים בו כראוי.

ושיהיה בהצלחה, לך ולכולנו!
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

חזור אל איכות חיים וסביבה בערבה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד