אנרגיה מתחדשת בערבה

כל מה שקשור לאיכות חיים ואיכות הסביבה בערבה ובכלל, הצעות לשיפור איכות החיים. כולם מוזמנים לשאול ולקבל תשובות.

אנרגיה מתחדשת בערבה

הודעהעל ידי גלעד » יום שישי 25 יולי, 2008 15:09

להלן קישור לקובץ pdf, הכולל בדיקה שערכנו לנושא האנרגיה המתחדשת.
מדובר במערכת שמיועדת גם לבתים פרטיים.

אין לראות בכך המלצה או פסילה של חברה כלשהי.
הבדיקה היא כללית ונועדה לתת כלים ראשוניים להבנת הנושא.
המעוניינים לקבל מידע ספציפי יכולם לפנות ליועץ כלכלי .

אתם מוזמנים להעלות שאלות ולפתח דיון בנושא.

(קצת סבלנות - הקובץ כבד)
קבצים מצורפים
270708.pdf
--- קובץ מעודכן ----
מערכת לייצור חשמל לצריכה עצמית והעברת עודפים לרשת בטכנולוגיה פוטו-וולטאית
(1.09 MiB) הורד 348 פעמים
גלעד
משתמש חדש

מספרים נכונים

הודעהעל ידי אסא יואב » יום שני 28 יולי, 2008 8:23

כפי שכבר בטח הבנתם, הנושא הנ"ל בחיתוליו ואפילו החברות שמוכרות אותו, עדיין לא סגורות על המספרים הנכונים ומציגות את הנושא באור ורוד הרבה יותר ממה שהוא.
לא מדובר על דרך להתעשר על חשבון השמש, זה לא יהפוך אף אחד למיליונר, מדובר בהשקעה לטווח ארוך עם תשואה קצת יותר טובה מאפיקים סולידיים בבנקים.
כמובן שיש פה ראיה ירוקה שטובה לכולנו, וכמובן שאפשר לעשות מזה קצת כסף אבל שבאים להשקיע סכום כזה עצום כדאי לודאש שהמספרים נכונים.
טעות ראשונה - החזר של 2.01 שקלים מרשות החשמל - לשים לב שהסכום הוא כולל מעמ. כלומר מזה צריך להפחית מעמ.
טעות שניה נפוצה - לקחת את הקרינה פה כמו הקרינה באילת. ההנחה הזאת לפחות מהנתונים שיש היום היא מוטעית. רמות הקרינה פה הם שונות לגמרי, לפי דעתי באיזור פארן הם אופטימליות ובאיזור עידן וחצבה הם פחות טובות. לפחות מבדיקה עולה שבעין יהב רמות הקרינה הם 1550 ולא 1700. בכל אופן הדבר מצריך בדיקה ואולי הקמת פיילוט קטן לפני השקעות של מליונים.
בכל אופן אני מביא שני חברה שלדעתי הם קצת שונים (פחות נמהרים) הם יציגו את הנושא באור קצת שונה, מי שרוצה לשמוע, מוזמן לשלוח לי מייל אני אחזור אליו עם הפרטים על מיקום הפגישה והשעה.
יואב asay@arava.co.il
אסא יואב

דיוק בנתונים

הודעהעל ידי גלעד » יום שני 28 יולי, 2008 11:15

הבדיקה שערכנו מתיחסת באופן כללי למספרים ידועים אך לא אומתו אחד לאחד על ידנו.
ולכן גם כתבנו שאין לראות בכך המלצה או פסילה אלא מתכון לבדיקה .
גם בתגובתו של יואב הוא מציין "...לפי דעתי באיזור פארן הם אופטימליות ..."
איני חושב שיש להסתמך על נתון כזה או אחר אלא עם כן אושרו ואומתו לאורך זמן על ידי אנשי מקצוע בתחום.
ודבר נוסף- יואב כותב "....מביא שני חברה שלדעתי הם קצת שונים (פחות נמהרים)...." איני מכיר אותם, ואיני יודע מי הם הנמהרים שציינת, זה לא לעניין והשתדלנו להתייחס לשיטה ולתועלתה ולא לחברות ולאנשים.
גלעד
משתמש חדש

המשך

הודעהעל ידי אסא יואב » יום שני 28 יולי, 2008 12:45

גלעד - חס וחלילה לא היתכוונתי לבדיקה שלכם כבדיקה נמהרת. אם נשמע מדבריי כך אני מצטער. נהפוך הוא בדוח שפירסמתם על כל נתון יש הערה - בהנחה ש... (בהנחה שהקרינה כאן היא כמו אילת...). נמהרים אני מתכוון לבעלי החברות שמיד לוקחית את הנתון של אילת שהוא מצויין ומשליכים אותו על הערבה, ועל פי זה בונים תחשיב. הכל בשביל ללכוד כמה שיותר אנשים בכמה שפחות זמן.
אני חושב שצריך לעשות את זה לאט, כמו שכתבתי, אולי להקים פיילוט קטן ועל סמך התוצאות הנ"ל לבדוק כדאיות.
דבריי קודם לא היו תגובה על הדברים שלך אלה המשך דיון בהם. צר לי אם נפגעת

בנוסף, בישיבה שהיתה היום בחברת החשמל הובהר שליחידות עיסקיות התשלום 2.01 יהיה לא כולל מעמ. כפי שהופץ בדוח של יוחנן ולא כפי שכתבתי קודם
אסא יואב

חזור אל איכות חיים וסביבה בערבה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד