רישוי עסקים

כל מה שיושב לכם על הלב, ולא מתאים לפורום אחר.
כדי לכתוב יש להרשם לפורום.

מנהל: גילה טל

רישוי עסקים

הודעהעל ידי אורחת » יום שני 27 נובמבר, 2006 13:18

לאחרונה התברר לי כי כל עניין רישויי לעסקים במועצה די לא עובד.
מסתבר כי הגמלידה פועלת ללא רשיונות כלל וכלל ואני לא מדברת רק על אישור עסקי מהמועצה ,אלא על רשיונות ואישורים שבנפשנו:
אישור מכביי אש לא קיים
אישור למכירה והגשת אלכוהול לא קיים
אישור תברואה ממשרד הבריאות המקום הריי מגיש מזון
לא אין לי דבר אישי נגד הגמלידה אך לאור אסונות שקרו בעבר אני מציע לפתור בעייה זו לפניי שיקרה אסון.
אורחת

הודעהעל ידי אוכלת ושותה » יום שני 27 נובמבר, 2006 16:31

בהתחשב בעובדה שלרוב העסקים בערבה אין שום רישוי עסק, כולל רוב הבתים החממות המחסנים בתי האריזה ועוד ועוד לא ברור למה קפצת דווקא על הגמלידה? האם למסעדה בחצבה יש רישוי עסק? האם למסעדות והקייטרינג בעין יהב יש? האם למואה יש? הרי היא בנוייה במחסן למטוסים על קרקע מדינה ציבורית.
ובכלל, בהרבה מקרים רישוי עסקים הוא פשוט עוד צורה למסחטת כספים מהאזרח. צריך לוודא שיהיה בטיחותי ובטוח, אבל לא פלצני. למשל בועדה לרישוי עסקים יושבת הוטרינרית, למיטב זכרוני. מה הקשר שלה? במה היא תורמת?
אוכלת ושותה

הודעהעל ידי אורחת » יום שני 27 נובמבר, 2006 17:48

הדגשתי כי הרישוי המועצתי הבירוקרטי פחות מעניין אך האם האוהל למשל בגמלידה עמיד בפניי שריפות?? אינני חושבת !!
הלא הוא בנויי מיוטה וניילון מספיק גיצ אחד בכדיי לגרום לאסון שכולנו נצר עליו .
ילדיי וילדיי כולנו אוכלים ונהנים במקום מדוע אי אפשר להביא את המקום לרמת בטיחות שלא תסכן את השוהים במקום,מה עוד שעם בוא החורף מודלקים תנורים בכדיי לחמם את הסועדים מה שמעלה את הסיכון
ןלא אינני נטפלת לגמלידה אני פשוט חושבת שרמת הסיכון במואה או במקומות הנוספים שמנית איננה כל כך גדולה
ראויי להתייחס לדברים לא תמיד יש קונספירציה בדברים שנכתבים!!!!
אורחת

הודעהעל ידי יונית » יום שני 27 נובמבר, 2006 20:11

אני דווקא מסכימה מאוד. המקום לא בטיחותי ואין פיקוח על המזון ועל התברואה. יש שם חיות שמסתובבות חופשי באוהל ועולות על כל השולחנות. כמו כן נראה שהמסעדה הנחמדה הפכה למיני-התנחלות ולא ברור בזכות מי ומה. גם בקשר לבטיחות כיבוי שריפות צריך לדאוג.ולידיעתכם יש דווקא גל של הסדרת רישונות העסק בכל המגזרים. סדר צריך שיהיה, ואין דין חממה חקלאית או מחסן כדין מסעדה שמאכילה ומכילה עשרות אנשים בשבוע. מסעדה, כולל כל המסעדות, צריכה רישיון עסק כדי לפתוח, וחוק המדינה אומר: אין רישיון - סוגרים.
יונית

הודעהעל ידי אורחת » יום שלישי 28 נובמבר, 2006 13:36

שאלותיי מופנות לאוסי כנציגת המועצה או הדוברת.
הייתי מבקשת את תשובת המועצה לעניין זה!!!!

לא הצלחתי לכתוב בפורום שאלות לעובדיי ציבור!
אורחת

קריאה נוספת לאוסי!!!

הודעהעל ידי אורחת » יום רביעי 29 נובמבר, 2006 8:27

אבקש את התיחסותך לנאמר !!!
אורחת

אורחת / אורחות יקרות!

הודעהעל ידי גילה טל » יום רביעי 29 נובמבר, 2006 17:54

נא שימו לב לכללים בנושא פניות לאנשי ציבור (ואוסי ביניהם): פניות כאלו נעשות אך ורק בדיון שנפתח לצורך זה (שאלות ופניות לעובדי ציבור) ורק אחרי רישום מסודר לפורום.

הרישום פשוט ביותר וגם עושה את השימוש בפורום הרבה יותר ידידותי. קראו את ההודעות בדיון "מערכת הפורומים" להסברים.

אם יש שאלות אפשר תמיד לפנות אלי באימייל gilat@arava.co.il או למשרד: 6592247
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

הערה

הודעהעל ידי מיכל » יום רביעי 06 דצמבר, 2006 9:58

גילה , אוסי שלום ,

לדעתי יש להשיב תשובות לשאלות אך ורק למי שמזדה בשמו .מי הוא ה"אורח"?????...
סמל אישי של המשתמש
מיכל
משתמש מתקדם

מיכל, בעקרון את צודקת, אבל...

הודעהעל ידי גילה טל » יום רביעי 06 דצמבר, 2006 12:42

הקריטריון הוא לא שם - אלא רישום לפורום. שם לא תמיד זה קריטריון מספיק טוב, מכמה סיבות:

א. לא תמיד מכירים את כולם.
ב. שם פרטי ודאי אינו מספיק כזיהוי. (מיכל למשל - יש הרבה...)
ג. כל אחד שנרשם יכול לשנות את פרטיו, רק השם קבוע. כך ברור שכל מה שנרשם תחת אותו שם משתמש - נכתב ע"י אותו אדם. כאשר נכנסים ב"אורח" לעומת זאת - אין בעיה לרשום כל פעם שם אחר ואף פעם לא ניתן לדעת אם אותו אחד כותב תחת כמה שמות שונים.
ד. למעשה, אנחנו מקלים ולא דורשים הזדהות מלאה, אלא אפשרות ליצור קשר. כל מי שהשלים רישום לפורום, גם אם לא עשה זאת תחת שם אמיתי, ניתן ליצור איתו קשר דרך האימייל (אימייל אמיתי חייב להיות קיים אבל מפורסם רק אם הנרשם מעוניין בכך) וגם דרך מנגנון הודעות פרטיות של הפורום, כלומר הוא מזוהה מבחינה זו ואם יש שאלה או בעיה אפשר לברר.

בכלל, כל חבר בפורום (חבר בפורום הוא מי שבצע הרשמה) או אורח - יכול לענות גם לאורחים - ע"פ שיקול דעתו, הרישום נדרש רק לצורך תשובות רשמיות במדורים מסויימים.

לגבי העברה לפורום "פניות לאנשי ציבור" של השאלה בנושא רישוי עסקים, כפי שכבר כתבתי זה אמנם לא הנוהל התקין, אבל זה נעשה עדיין פה ושם רק משום שהפורום בהרצה ועדיין יש בעיות עם הרישום. בפירוש לא יעשה באופן שוטף.
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

הודעהעל ידי מיכל » יום חמישי 07 דצמבר, 2006 9:11

גילה שלום ,

אני מבינה את מה שאומרת אני רק חושבת שמן הראוי בפניות לציבור שיפנו לשם כל שם ולא לאורח . אם אני בוחרת בשם לא משנה איזה אזי זה נראה מכובד ומקובל . ועוד הערה ,
כל מי שמעוניין להצטרף כחבר ולא להזדהות לפחות ששמו המלא והכתובת מייל תהה שמורה במערכת למקרים חריגים .
סמל אישי של המשתמש
מיכל
משתמש מתקדם

חזור אל פורום תגובות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד