כתיבה בעילום שם

כל מה שיושב לכם על הלב, ולא מתאים לפורום אחר.
כדי לכתוב יש להרשם לפורום.

מנהל: גילה טל

כתיבה בעילום שם

הודעהעל ידי shlomo47 » יום חמישי 05 יוני, 2008 5:19

אני חושב שאמנם צריך לאפשר לגולשים להתבטא בעילום שם אבל רק בשם כינוי אחד לכל גולש.
אנשים מסויימים מנצלים את האופציה של ריבוי שמות בכדי להציג תדמית של דעת קהל מפוברקת, לטפוח לעצמם על השכם וגם (הכי חשוב אולי) להתחמק מאחריות למה שהם כותבים.
אם אמנם הגולש יחוייב להתחבר למערכת תחת שם כינוי אחד אפשר יהייה למנוע את כל התופעות האלו מבלי לפגוע באופציה של עילום השם האמיתי.
זה רק עניין טכני שניתן להסדירו בקלות יחסית.
shlomo47
משתמש ותיק

הודעהעל ידי המתמיד » יום חמישי 05 יוני, 2008 6:17

סוגרים לך נושא וישר אתה מתחיל משהוא חדש

הכל אצלך פתיר ובקלי קלות

---ההודעה נערכה--- [המערכת]
שוב ושוב ושוב: אין לכתוב אנונימית ולבקר בבוטות משתמש מזוהה! לא מקובל ומאד לא מנומס!
המתמיד

הודעהעל ידי shlomo47 » יום חמישי 05 יוני, 2008 7:25

תגובה זו היא בדיוק ההוכחה למה שאמרתי.
המשמיץ יכול להשמיץ משום שלא ניתן לתבוע אותו משפטית.
shlomo47
משתמש ותיק

שלום שלמה

הודעהעל ידי יעל » יום חמישי 05 יוני, 2008 9:55

למרות שמשתדלת לא להתערב בקרבות מילוליים שלא לי - אני מבקשת לומר כמה
מילים ובצורה מזוהה עם הסתכנות בתביעה וטביעה ביציאה נגדי.
קוראת מהצד את המתרחש ואינטרסנטית לקיום השוק, אבל מרגישה כמו שכתב
הלא מזוהה מעליך שהכתיבה שלך והיציאות נגד התנהלות המוסדות הופכת להיות
מעיקה ומציקה.
אני קוראת את הודעות הועד ורואה שיש התקדמות ואפילו חיובית, ובפריפריות
כמו בעצם בכל מקום הדברים זזים לאט אבל בטוח.
ההצקות שלך בעניין זה בפורום לא יזרזו הליך זה או אחר, אתה רק תתפס
כמציקן סדרתי ויחדלו לא רק להתייחס אלא גם לקרא אותך.
אני בטוחה שהשוק יפרח ויענה על צרכי האיזור.
לגבי עניין כתיבה מזוהה -
אפשר לחסום כניסת אורח לפורום ולחייב כניסה בהרשמה, אבל אין כלי שיתן לך
את האפשרות לזהות אותי אם לא אאפשר זאת, אני מסוגלת להרשם תחת 20
כינויים עם 20 כתובות דוא"ל חינמי ולהשתלח בך או במוסדות 20 פעם ביום
ויידרש לך צו משפטי לאחר הגשת תלונה שתיבדק אם בכלל מוצדקת, כדי
שיאפשרו חיפוש כתובת האי פי.

בעיניי אתה נקרא כאדם ישר האומר את אשר על הלב בלי להתבייש ובלי לפחד
אבלללל - גם בלי מעצורים.
עצה אישית - הפעל אותם כי הם בעוכרייך.

שיהיה לך ולכולנו יום טוב
יעלית.
יעל
אחראי

הודעהעל ידי shlomo47 » יום חמישי 05 יוני, 2008 10:15

את טועה בגדול לגבי אפשרות החסימה.
ניתן בהחלט לבצע חסימה של אורחים ולאפשר רק הודעות בשם כינוי לנרשמים כאשר השם האמיתי נשמר במערכת.
גם אם תרשמי ב-20 כתובות ניתן להגיע אלייך לצורך תביעה משפטית.
בכל מקרה תידרשי למסור את שמך האמיתי ולא תוכלי לתת פעמיים את אותו השם.
שלא לדבר על זיהוי המחשב בעזרת עוגיות בכדי למנוע ממך זאת, אלא אם תטרחי להירשם גם מ-20 מחשבים.
כמו גם שניתן ליצור בסיס נתונים של כל תושבי הערבה ומשם לאפשר קבלת שם כינוי אחד לכל תושב.
אני מחזיק לתומי בתעודות של מתכנת ומנתח מערכות ותאמיני לי שאני יודע על מה אני מדבר.

את טועה בגדול לגבי השוק - כבר היום הסחורה מתקלקלת בחום.
את טועה בגדול כשאת מניחה שיש זמן, אם הירקן יחליט שלא משתלם לו ולא יגיע לא יהייה שוק.
וכמובן שאת גם טועה בגדול בעניין הרייטינג - פשוט תיכנסי בדף הראשי של הפורום ותוכלי לבדוק את זה.
ודרך אגב השוק נולד ויצא לדרך בזכות ההצקות שלי.
shlomo47
משתמש ותיק

בנוגע לכתיבה אנונימית

הודעהעל ידי גילה טל » יום חמישי 05 יוני, 2008 13:42

נכון שאפשר לאפשר כתיבה רק לנרשמים בפורום, כאשר יש להבדיל בין נרשמים ומזוהים. נרשם אינו בהכרח מזוהה ולזה יעלית התכוונה והיא צודקת.

כמו גם שניתן ליצור בסיס נתונים של כל תושבי הערבה ומשם לאפשר קבלת שם כינוי אחד לכל תושב.

הדרכים שאתה (שלמה) מציע להפעיל הן קיצוניות מאד. מעבר לכך שהן מסובכות לביצוע ואין להן הצדקה. מה עוד, שהן יהפכו את הפורום לשומם מאד. גם כך לחלק מהאנשים קשה להשתמש בפורום בגלל חוסר ידע ובגלל שבמקום כל כך קטן, בו מכירים את כולם, ההזדהות הופכת (בחלק מהמקרים) לבעייתית. אני לא מכירה שום פורום בו בוצעה השיטה שהצעת ושוחחתי עם מפעילי אתרים רבים. האם אתה מכיר?

אפילו השיטה הפשוטה הרבה יותר וגם מקובלת במקרים רבים, של כתיבה בהרשמה בלבד שניתן להפעילה בקלות, היא בעיתית גם בגלל חוסר ידע של חלק מהאנשים (היו נסיונות הרשמה שלא הצליחו ) וגם בגלל הסיבה שפרטתי לעיל. אפילו שניתן להרשם בלי להזדהות, רבים לא יודעים איך לעשות זאת.

לגבי כתיבה של אורחים - אין דרך לזהות. אני לא מדברת על תביעה משפטית וצו של בית משפט. זה לא קורה כל כך מהר ובלי זה - אף אחד לא יכול לקבל או לבדוק פרטים של הכותבים בפורום.
אני שוב חוזרת ומזכירה: אם מישהו רואה עצמו נפגע מהכתוב בפורום - הוא מוזמן לפנות אלי. זה כבר קרה והודעות בהחלט נערכות ומוסרות ע"פ בקשה.

עדיין, אין שום הצדקה לנצל אנונימיות בכדי "להכנס" בחבר מזוהה בפורום! זה לא מקובל, לא מנומס ומכוער! נכון שבגלל מעטה האנונימיות שאר המבקרים בפורום לא יוקיעו את הכותב (והרי לכן הוא אינו מזדהה) אבל מי שכתב יודע בדיוק על מה מדובר.
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

הודעהעל ידי shlomo47 » יום חמישי 05 יוני, 2008 15:11

אני לא מבין מה מסובך ביצירת בסיס נתונים של תושבי הערבה.
אח"כ ניתן יהייה גם לעשות בו שימושים נוספים כמו ספר טלפונים ומשלוח הודעות לכל התושבים במייל.
לגבי צד המשתמש הוא יצטרך לזכור רק את שם המשתמש וסיסמא ותמיד יוכל גם לקבל אותם לד.האלקטרוני שלו.
הבעייה לא ממש קיימת בפורום ארצי ועל כן ייתכן שלא מיושמים פתרונות דומים מה שלא הופך את העניין למסובך כלל ועיקר.
מה גם שפורום ארצי לא יכול ליצור בסיס נתונים של כל תושבי המדינה מה שאינו נכון לפורום מקומי שבו מדובר על 500 עד 600 רשומות.
shlomo47
משתמש ותיק

בסיס נתונים

הודעהעל ידי גילה טל » יום שבת 07 יוני, 2008 11:41

ובכן, לא מדובר ב-500 600 רשומות, אלא במספר כזה של בתי אב. מדובר משהו שקרוב יותר ל-2000 רשומות. ומה בקשר לזמניים? יכללו או לא? ובכלל, הפורום פתוח לכולם, לא רק לתושבי הערבה, מה בקשר לזה?
בכל זאת, נניח שזה פשוט ליצור את בסיס הנתונים (האם ידוע לך כמה זמן עוסקים ביצירת בסיס נתונים לספר טלפונים??) מה בדיוק יכלל בבסיס הנתונים הזה? רק שמות? ואם יש שמות זהים? אז אולי גם מספרי תעודת זהות, כדי שהזיהוי יהיה בטוח? למה שאנשים בכלל יסכימו לזה? אני לא הייתי מסכימה. אני חוששת מאד שיש כאן בעיה רצינית של פגיעה בפרטיות. אה, כן, אם רוצים להשתמש בזה למטרות אחרות אז ודאי צריך גם את כל הטלפונים וכתובות המייל, וגם לעדכן אותם כל פעם שמשתנים.
ונניח שהתגברנו על כך ויצרנו את בסיס הנתונים של כל תושבי הערבה. עכשיו מה? איך זה בדיוק מתקשר לפורום? לא קיים כמובן שום דבר מובנה שיוצר את הקשר, צריך לתכנת אותו. זה זמן וכסף, כמובן, טכנית זה אפשרי. מה בדיוק נעשה? שיוכל להרשם לפורום רק מי שנמצא בבסיס הנתונים? והוא יוכל להרשם רק בשם שבבסיס הנתונים? ועכשיו, אל תשכח שבסיס הנתונים צריך גם להתעדכן כל הזמן... אנשים באים ועוזבים.
בינינו שלמה, אחרי שנשקיע את כל המאמצים האלו והם יצליחו, נוכל שנינו להתכתב פה בפורום ויהיה לנו את כל הזמן והמקום... טוב, אני אולי מגזימה. יהיו עוד שנים נוספים שירשמו. אז מה עשינו בזה בעצם?
כאמור, אני לא אומרת שלא ניתן טכנית לעשות את זה, בכלל, כמעט כל דבר אפשרי מבחינה טכנית, זה רק עניין של עלות - תועלת.

אם אנחנו רוצים פורום שיש בו דיון אמיתי, צריך להקפיד על כללים, צריך לכוון, אבל לא צריך להגזים ולחנוק את הפורום לחלוטין. אני לא בעד אנונימיות ואני מכירה היטב את השיטות השונות להלחם בה, אבל בחשבון של רווח והפסד אני מעדיפה את הפורום כפי שהוא ועדיין מקווה שקיימת מגמה, גם אם איטית מאד, שתביא לכתיבה יותר אחראית ובוגרת.
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

הודעהעל ידי shlomo47 » יום שבת 07 יוני, 2008 14:06

האם את בטוחה שהמצב היום יותר טוב.
כמה אנשים מתבטאים בכלל בשם מלא?
את לא מבינה שאנשים נמנעים להתבטא מחשש שיעליבו אותם.
אנשים אלו גם לא נכנסים לפורום.
לא כולם מוכנים לספוג את זה כמוני למען הרעיונות\מטרות שהם רוצים לקדם.
הפורום הזה דומה למסיבת פורים שבה כולם מתחפשים ומשתלחים חופשי במי שלא שם מסיכה.
shlomo47
משתמש ותיק

עוד על אנונימיות

הודעהעל ידי גילה טל » יום שבת 07 יוני, 2008 14:50

אנשים נכנסים / לא נכנסים לפורום מכל מיני סיבות, לא מסיבה אחת יחידה. אף פעם לא ניתן להשביע את רצון כולם, לכן אין לי גם שום כוונה לנסות.
מי שלא מעוניין לקרוא או לכתוב בפורום - שלא יעשה זאת. ההפסד הוא בעיקר שלו. לידיעתך, מתוך הסטטיסטיקות ניתן ללמוד שהפורום מאד פופלארי וזוכה לצפיות רבות: בד"כ כ-250 כניסות ליום, ויש ימים שמגיע אף ל-500 כניסות.

מצד שני, אם אנשים מתנגדים לאנונימיות הם מוזמנים להלחם בה על ידי דוגמא אישית: לכתוב את דעותיהם בפורום בצורה מזוהה וברורה. אני משוכנעת ובטוחה שככל שיתרבו הכותבים המזוהים, כך יפחתו האנונימיים. זו הדרך היחידה לשינוי והיא ניתנת לביצוע ותלויה בנו.

לא ספרתי כמה מתבטאים בשם מלא. זה גם לא נראה לי חשוב. חשוב יותר שהאנונימיות לא תנוצל לחיסול חשבונות ולכתיבה לא תרבותית ותופעות כאלו יש לגנות ולהוקיע.
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

הודעהעל ידי האיש שבקיר » יום חמישי 03 יולי, 2008 4:42

בשרשור אחר נכתב בעילום שם
תושבי ספיר כותבים ובוכים ומעלים רעיונות מגוחכים , היותי תושב מכלילה אותי בעיני כל הערבה כבכיין בשל תגובות הכותבים

אני בוחר לענות לו מכאן בשל נושא השרשור הזה.
אם אתה באמת חושב שביקורת בונה היא בכיינות מדוע אתה כותב בעילום שם?
כתוב את הדברים בשם מלא ואז לא יחשבו שאתה בכיין אלא......................
האיש שבקיר

Re: כתיבה בעילום שם

הודעהעל ידי shlomo47 » יום רביעי 10 יוני, 2009 21:59

shlomo47 כתב:אני חושב שאמנם צריך לאפשר לגולשים להתבטא בעילום שם אבל רק בשם כינוי אחד לכל גולש.
אנשים מסויימים מנצלים את האופציה של ריבוי שמות בכדי להציג תדמית של דעת קהל מפוברקת, לטפוח לעצמם על השכם וגם (הכי חשוב אולי) להתחמק מאחריות למה שהם כותבים.
אם אמנם הגולש יחוייב להתחבר למערכת תחת שם כינוי אחד אפשר יהייה למנוע את כל התופעות האלו מבלי לפגוע באופציה של עילום השם האמיתי.
זה רק עניין טכני שניתן להסדירו בקלות יחסית.

לא נותר לי אלא לצטט את עצמי
shlomo47
משתמש ותיק

הודעהעל ידי shlomo47 » יום חמישי 11 יוני, 2009 12:45

אפשרות טכנית שתמנע התחכמות היא ויתור על שם כינוי והרשמה לפורום בשם אמיתי כך שניתן יהייה לבדוק קיום בקלות, מה שמחייב הרשמה בשם פרטי ושם משפחה.
נכון שיהייה אפשר להירשם על שם של תושב קיים שלא נרשם ללא הסכמתו ובכדי למנוע זאת נדרש אימות טלפוני לפני סיום ההרשמה.
אני מניח שרשימה שמית של כל תושבי הערבה קיימת ונגישה.
shlomo47
משתמש ותיק

הודעהעל ידי גילה טל » יום חמישי 11 יוני, 2009 12:53

שלמה
אני לא אחזור או אצטט את מה שכבר כתבתי למעלה ועדיין נכון. פשוט תחזור למעלה ותקרא את השרשור מתחילתו.
יש עובדה אחת, שאתה כנראה לא מפנים: אנשים לא נכנסים לכתוב בפורום כשהוא אפילו "סתם" סגור לכתיבה לרשומים בלבד, אז מה הטעם להחמיר עוד יותר ולעשות מאמצים כל כך גדולים, בשביל מתי המעט שבכל זאת כותבים בהרשמה?
וסתם שאלה, כיוון שבאמת אני לא מבינה: אם אתה כל כך תקיף בדעתך בעניין כתיבה בפורום רק בכינוי אחד, מדוע כתבת כל כך הרבה פעמים בכינויים אחרים ושונים?
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

הודעהעל ידי shlomo47 » יום חמישי 11 יוני, 2009 12:59

ובהמשך הבהרה:
הגולש שנרשם בשם מלא יוכל גם להגדיר לו בנוסף שם כינוי וגם לשנותו.
אבל כל שם כינוי שיוגדר יהייה מקושר בבסיס הנתונים לשם האמיתי.
כך ניתן יהייה:
א. למנוע רישום במספר שמות.
ב. לזהות במערכת את הגולש.
ג. עדיין נשארת האופציה של כתיבה בעילום שם (בשם כינוי)אבל הגולש יידע שאם הוא עובר על הכללים ניתן להגיע אליו.
shlomo47
משתמש ותיק

הבא

חזור אל פורום תגובות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים