תקשורת בונה

כל מה שיושב לכם על הלב, ולא מתאים לפורום אחר.
כדי לכתוב יש להרשם לפורום.

מנהל: גילה טל

תקשורת בונה

הודעהעל ידי עזרא רבינס » יום רביעי 10 יוני, 2009 15:19

לתושבים שלום רב,

בניוזלטר מה-10/1/09 ומה-26/2/09, התייחסתי לתרבות השיח בפורום 'מדברים ערבה' ולתופעת הכתיבה האנונימית.
כפי שציינתי כבר אז ואני עומד מאחורי מילותיי גם עכשיו, איני נבהל מביקורת, אני מקבל אותה בברכה וסבור שאבוי לשלטון המתנהל ללא מנגנוני פיקוח, בקרה וביקורת. אולם, יש לתת את הדעת גם לדרך וגם לאופן בו הביקורת נאמרת או נכתבת.
סוגיית ה'פורום' נידונה בעבר בהנהלת המועצה ובמליאת המועצה. לצערי, בשם חופש הביטוי, מנוצל ה'פורום' להתבטאויות שאינן מכבדות את האזור ותושביו. לצערי, בשם האנונימיות, אנשים נותנים דרור ללשונם ופוגעים באחרים.
כיו"ר המועצה, איני מוכן לספק אכסניה ל'פורום' שכזה ולפיכך, קיבלתי החלטה להפוך את פורום תגובות ואת פורום החינוך לזירת דיונים, שאלות וגם ביקורת. זאת, בצורה מכובדת, ראויה ובעיקר מזוהה.
באופן כזה, אשמח להמשיך לקבל ביקורת על הארגון אותו אני מנהל, אך לפחות אוכל להתייחס עניינית, לדעת למי אני משיב ולתקשר ברוח מכובדת, תרבותית וראוייה.

בכבוד רב,

עזרא רבינס
ראש המועצה
עזרא רבינס
משתמש מתקדם

תקשורת בונה?

הודעהעל ידי יעל » יום רביעי 10 יוני, 2009 22:57

שלום עזרא

לא בטוחה שנהגת נכון (וימים יגידו), אין בסתימת פיות דבר היוצר תקשורת בונה.
אדם שבוער בעצמותיו לזעוק, ימצא דרכים לעקוף ולהביא דבריו לידיעת הציבור, החל ממנשרים בתאי הדואר ועד
פתיחת פורום בפורטל המאפשר זאת, כאלה יש רבים ושם לא תהיה לך דריסת רגל לעריכה, חסימה או מחיקה.
בחיפוש מדוקדק הייתי מוצאת את אותה הודעה בה הצעתי לך להמשיך דרכך מימי הבחירות ולהגיב על גבי הפורום,
כדברי החכם מכל אדם בספר משלי: "מענה רך ישיב חמה".
צר לי שלא נענית לקריאתי, כי ברבות מההודעות שפתחו נושא ונכתבו בשיקול דעת חרף היותן לא מזוהות, לו הגבת -
היתה נחסכת התלהמות היצרים ששורשרה בהמשך.
לא תוכל לקידמה עזרא, ואם תוכל הרי שיהא לזמן קצר, החוכמה היא לנצל את המקום, להפוך אותו לכלי שרת בידך
ולהפגין סובלנות לא רק בתקופת בחירות, כי אם דווקא בין לבין.
שלא ישתמע מדבריי כי מעודדת הודעות לא מזוהות או את ניצול הפורום למלל זול ולשון הרע, אבל הכעס שבי עליהם
מבוקר ובחלקו אפילו "מבין": אנשים שפרנסתם תלויה במערכת לא אומרים גלוי את אשר יודעים ושומעים -
רק כאשר הם מ פ ח ד י ם ומרבית ההודעות שעשו גלים הגיעו מהם.
אותי זה ורק זה הפחיד בעבר ומפחיד היום.

ערב טוב
יעלית.
יעל
אחראי

Re: תקשורת בונה

הודעהעל ידי נויה » יום ראשון 14 יוני, 2009 20:47

שלום עזרא,

הופתעתי הההחלטה, וגם התאכזבתי. דווקא אתה שנהגת להשתמש בפורום בתקופת הבחירות ולענות לתושבים בצורה ישירה וגלוייה, שגם אוהדייך וגם מתנגדייך יכלו לקרוא ולהבין מה השקפתך ומה דעתך-
החלטת לסגור את הפורום.

אתם קראתם לזה "תקשורת בונה" ויש עוד שמות יפים אחרים, אבל החלטה זו היא בפועל, לדעתי, סגירת ערוץ התקשורת הפתוח של תושבי הערבה.

את הפורום אפשר לאהוב ולהשתתף בו בקריאה ובכתיבה, אפשר לא לאהוב ורק להכנס מדי פעם, ואפשר להתעלם ממנו לחלוטין, כפי שעשתה קודמתך בתפקיד.

אפשר גם לקרוא לזה "תקשורת בונה" ולסגור אותו הלכה למעשה, משום שבמקום כשלנו הודעו אמיתיות, מהלב, בדרך כלל יכתבו רק בעילום שם.

למה?
אלף ואחת סיבות.

למשל, אדם שמועסק על ידי המערכת ויש לו דעה אחרת ממעסיקיו
למשל, אדם שמועסק במערכת ויש לו מידע שלא יוצא לציבור אבל הוא עקרוני, חשוב ובוער בעצמותיו
למשל אדם שיש לו חבר במליאה/מועצה/הנהלה וכשהוא יזדהה תופנה אצע מאשימה כלפי מקורבו בחלונות הגבוהים בתור מקור
למשל מי שיש לו ילדים בבית הספר
למשל מי ששכניו חושבים אחרת ממנו ואוהבים להתווכח בצעקות בבריכה ובצרכניה עם כל מי שלא מסכים אתם
ועוד דוגמאות באותו סגנון.

היוצאים מהכלל לכלל זה הם אלו שאין להם מה להפסיד, אלו שבאמת לא אכפת להם מה חושבים אחרים, ואלה
שנהנים ממש מעימות מילולי מסעיר

הטענה שהודעות אנונימיות הן פוגעות ועליבות פשוט אינה נכונה.
לא כולן כאלה, רבות מהן הן קריאה מהלב, העלאת נושא שמציק וחשוב, שיתוף הציבור במידע שלא כולם נגישים לו, העלאת ביקורת לגיטימית כלפי גופים שונים, ולפעמים אפילו שבחים ומחמאות לאנשים, מערכות ואירועים שונים.

אם מישהו כותב הודעה שמכוונת נמוך מדי, אזי גילה מתייצבת עם מספרי הצנזורה וחותכת בלי רחמים, בצורה קפדנית ויסודית ( יש שיטענו: קפדנית מדי).בצורה אובייקטיבית ושיטתית היא שומרת על כבודה אדם, על לשון נקייה ועל שפה מכובדת

כבר היו מקרים שהודעה נכתבה בשלוש לפנות בוקר וצונזרה על ידיה בארבע בבוקר, ואיש לא ידע מה נכתב שם.

לסיכום... סגירת הפורום למשתמשים רשומים בלבד תהפוך אותו ( כברהפכה?) מפורום רב משתתפים ומגוון למניפסט של בודדים,
שיהיה משעמם וחדגוני, ובמהירות ינטש על ידי התושבים הקוראים.
כלומר: הפורום יגווע.

בברכה
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

הודעהעל ידי עזרא רבינס » יום שני 15 יוני, 2009 14:34

יעלית שלום,
אין פה סתימת פיות תוך שליפה מהמותן. אחרי שנה וחצי ומספר דיונים וסבלנות רבה, קיבלתי את ההחלטה שמועצה אזורית הערבה התיכונה אינה צריכה לספק אכסניה לאתר של 'רעולי פנים' אשר בשם האנונימיות מתירים לעצמם להשתלח ומטיחים אמירות קשות על עובדי הוראה, מנהלים, עובדי מועצה ואחד בשני.
באופן זה, האתר נראה רע, לא מכבד את האזור ואת תושביו. במיוחד כשרוב הכותבים הם אנונימיים.
בכל יום אני לומד עוד ועוד, משתדל לשפר ולתקן וזאת, גם דרך קבלת ביקורת. אני מעודד את התושבים בכל הזדמנות ואף במפגשים עימם בישובים לפנות, לדבר, להעיר ולהאיר. אני מאמין כי רק כך נוכל להשתפר.
אני מנצל הזדמנות זו וקורא לתושבים לפנות ולדבר בגלוי. ניתן לפנות אלי בדוא"ל, בנייד, במשרד ואף בפורום זה. אם יש קושי, אני אף מקבל מכתבים אנונימיים הממוענים אלי אישית.
אין לי בעיה עם הקידמה. איני בטוח שה'פורום', במתכונתו האנונימית, זוהי הקידמה לה ייחלנו.
הדבר שמפחיד אותי, זה שיש, לטענתך, אנשים שמפחדים. תרבות ההפחדה שאת מדברת עליה, זרה לי.
אני מודה לך על ההתיחסות, האכפתיות ובראש ובראשונה על כתיבתך המזוהה.

עזרא רבינס
ראש המועצה
עזרא רבינס
משתמש מתקדם

הודעהעל ידי יעל » יום שני 15 יוני, 2009 16:15

תודה להתייחסותך עזרא ומבקשת להוסיף:
בסיפורת העתיקה וגם במודרנית ניתן למצוא גרסאות רבות של "בן המלך והעני"
התקציר זהה - הנסיך אדוארד שהחליף מקומו עם קבצן, כמו גם שלמה המלך עם שלמי,
חזרו למקומם כשהם עשירים בידע ממקור ראשון על תוצאות הנעשה בהיכלם.
לא הוגן יהיה מצידי להשליך כמשל על הערבה סיפורים אלו על כל היבטיהם
אבל מֵידע מאדם שחושש לפרנסתו - תקבל רק בעילום שם.
כתבת: "אני אף מקבל מכתבים אנונימיים הממוענים אלי אישית"
ואני שואלת: כיצד יקבל הפונה האנונימי תשובה כי פנייתו בטיפול?
זה היינו הך ובעצם מקביל להודעה לא מזוהה בפורום, רק שבפורום תוכל להשיב
בטרם ימשיכו את הנושא לשונות זולות.
כפי שכתבתי - מרבית הפניות / שאלות / התראות נכתבו עד עתה בלשון הוגנת
אלו שלא - מטופלות בידי גילה, לו קיבלו מענה היה נחסך ההמשך המביש.
ואכן עזרא, יש בסביבותיך אנשים שמפחדים וביניהם לא מעטים שפחדו בעבר.
אז האם יפה שתיקה לחכמים? – לדעתי לא תמיד.
ערב טוב
יעלית.
יעל
אחראי

הודעהעל ידי עזרא רבינס » יום חמישי 18 יוני, 2009 15:59

שוב שלום לך יעלית,
קיבלתי החלטה לגבי הפורום ואני שלם איתה.
אני קשוב לרחשי הציבור, תושב שלא חש בנוח ומבקש להתריע על נושא מסוים בעילום שם, יעשה זאת במכתב מנומס ולא מתלהם ויציג את הבעייתיות להיחשף.
אני מתייחס לכל פנייה של כל תושב ברגישות ואבדוק כל נושא לעומק.
עזרא רבינס
ראש המועצה
עזרא רבינס
משתמש מתקדם

הודעהעל ידי אמוץ הקוץ » יום שבת 20 יוני, 2009 8:27

ראש העיר היקר,
גם אם הביקורת דווקא הורסת ולא בונה - אני מאמין שאין סיבה לטאטא אותה אל מתחת לשטיח.
ולפעמים המדובר הוא בכלל בשיחרור קיטור מסיר הלחץ ולא בביקורת.
אז מה ???
אז בהונוללו יקראו את זה ויחשבו שיש כאן בית משוגעים ולא מקום שחיים בו ?
הרי אתה לא ברצינות חושב ככה.
הארץ הקטנה והעולם הגדול ימשיך להכיר את הערבה דרך הצלחת (?) הפילפלים ואלפי התאילנדים שקוטפים אותם וכתיבה כזו או אחרת בפורום - לא תשנה דבר וחצי דבר.
מדיניות של סתימת פיות - פוגעת בכבוד ובוודאי שלא מעלה אותו.
בברכה
אמוץ רובין
עידן
נ.ב
במידה ואתבקש - אוסיף גם מספר ת.ז -
למרות שמעולם לא הסתרתי את דיעותי ומעולם לא הסתתרתי מאחורי שם בדוי - אינני רואה שום סיבה לסתום את הפה למי שאיננו נוהג כמוני
אמוץ
אמוץ הקוץ
משתמש מתקדם

הודעהעל ידי shlomo47 » יום שבת 20 יוני, 2009 11:37

כבר לפני שנה הצעתי לבצע שינוי טכני בדרך ההרשמה לפורום מאותן הסיבות שראש המועצה מפרט.
אבל..........
השינוי כפי שבוצע אינו מונע כלל כתיבה בעילום שם.
שם כינוי אינו שם מזוהה.
רק אם יהייה קישור למסד נתונים שבו יישמר השם האמיתי ניתן יהייה במערכת להגיע אל השם האמיתי.
אני חושב שצריך לאפשר כתיבה בעילום שם ע"י שם כינוי שמקושר לשם האמיתי כך שניתן יהיה לטפל בעוברים על כללי האתיקה.
בכל מקרה השינוי שבוצע אינו פותר את בעיית רעולי הפנים שהורסים את הפורום לא ע"י זה שהם כותבים בעילום שם אלא במה שהם כותבים.
shlomo47
משתמש ותיק

התקשורת בונה מסד נתונים

הודעהעל ידי יעל » יום שבת 20 יוני, 2009 15:24

בהמשך לדברי שלמה שכתב (בנושא "כתיבה בעילום שם"):
"ניתן בהחלט לבצע חסימה של אורחים ולאפשר רק הודעות בשם כינוי לנרשמים כאשר השם האמיתי נשמר במערכת…
…ליצור בסיס נתונים של כל תושבי הערבה ומשם לאפשר קבלת שם כינוי אחד לכל תושב."

בסיס נתונים מקומי - רעיון אדיר!
נוטלת חירות לפתח ולהגיש כהצעה לסדר היום כי יש בכך גם תרומה חברתית.

טלפון סלולארי - לא לכולם יש יחסים עם סלקום ערבה. למשל לציון מדברי יש אורנג' והוא רשום כמנוי חסוי.
גם דוא"ל הוא מחזיק רק GMAIL ועל המחשב עובד עם מודם סלולארי (כל כניסה אי פי אחר).
בפורום נכתבה הודעה מכפישה בשם ציון מדברי אבל הוא טוען שמישהו חדר לו לניק וכתב בשמו.
את בעיית הזיהוי המושלם ניתן לפתור אם כך באמצעות התייצבות אישית להרשמה במשרד "אינטרנט ערבה",
עם הצגת תעודה מזהה וחתימה על הטופס בטביעת אצבע רצוי גם של יד שמאל ואסביר מדוע -
אם תירשם הודעה בשם המנוי והוא יתכחש אליה אפשר יהיה להצליב הוכחות עם העכבר שלו גם אם הוא איטר יד ימינו.

והתרומה החברתית?
אההה, זה ייתן מקור פרנסה נוסף במערכת, אפילו יותר מאחד:
- פקיד/ה לביצוע ההרשמות (אפשר לצרף שולחן וכיסא לחדר של גילה).
- כוח נייד שבשם החוק יוכל להיכנס לבית ציון מדברי ולהצליב מידע עם העכבר.
לא רצוי לערב כאן את השיטור המקומי, כי אם יידרש השוטר לאירוע בישוב אחר בעת הגעתו לבדיקת העכבר של ציון,
הרי שישוב מהר על עקבותיו וציון מדברי יספיק להעלים ראיות אם ישנן.
לשירותיו נזדקק מאוחר יותר אם תתאמת טענת הזכאות של ציון כדי לחפש אחר האשם האמיתי.
לכן ממליצה להקים צוות אכיפה ולא של אדם אחד :
יתכן שציון חבר של אחד מהצוות שינסה להעלים עין, אבל אז לא יוכל לעקוף את האחרים.

ועם טביעת אצבע במסד נתונים - השמיים הם הגבול.
מה יש? אייטולות אפשר רק באירן?

שבת שלום
יעלית.
יעל
אחראי

הודעהעל ידי shlomo47 » יום שבת 20 יוני, 2009 17:20

אין שום קשר לטלפון סלולארי ולא לאיטולות.
בעת ההרשמה המנוי ימסור שם אמיתי ומס.טלפון.
כל הנדרש הוא שיחה אחת לאימות לאחר בדיקה מול ספר הטלפונים.
המנוי יבחר לו שם כינוי שיהייה מקושר לשם האמיתי כך שיוכל לכתוב בשם כינוי ולא שם אמיתי.
מה שהוא לא יוכל זה לנצל את הפורום בכדי לפגוע באנשים.
shlomo47
משתמש ותיק

הודעהעל ידי shlomo47 » יום ראשון 21 יוני, 2009 17:22

ובנוסף.
עשיתי בדיקה קטנה של הרשמה לפורומים ברשת.
ברב הפורומים כולל גדולים וידועים כמו תפוז והייד פארק הנרשם מתבקש למלא שם פרטי ושם משפחה וטלפון.
לא מדובר באיטולות של איראן רחמנא ליצלן אלא בארצנו הקטנטונת.
shlomo47
משתמש ותיק

יש לך כשל רציני בבדיקה שלמה

הודעהעל ידי יעל » יום ראשון 21 יוני, 2009 21:25

בבקשה- שים לב לחלונות המסומנים בכוכבית אדומה * רק אותם הנך נדרש למלא
טלפון - לא קיים! ושם פרטי ומשפחה - רשות בלבד.
בחלון רישום הישוב שהוא חובה - גם אם תרשום תל אביב תתקבל בזרועות פתוחות
ואם תסמן שאתה מחו"ל - תוכל לרשום אפילו אירן.
ומלבד זאת - קרא שוב מה שכתבתי, חייך ואל תיקח את החיים כל כך כבד,
כך או כך לא נצא מהם בחיים.
קבצים מצורפים
2.jpg
1.jpg
יעל
אחראי

הודעהעל ידי shlomo47 » יום שני 22 יוני, 2009 5:00

אין לי שום כשל וראיתי את זה.
ברור שהם לא מחייבים להכניס את כל הפרטים אבל רציתי להמחיש שני דברים:
א. אין כל בעייה טכנית לייצר מסד נתונים.
ב. אין כל פסול בכך שלוקחים פרטים אישיים.
בהקשר של האפשרות לזייף את הנתונים כבר כתבתי שפורום ארצי לא יכול לבדוק אותם ולא יעשה שיחת טלפון לאימות הנתונים על כל נרשם מה שאין כן בפורום מצומצם, בהחלט אפשרי ולא סיפור לבצע:
1. בדיקה מול ספר הטלפונים
2. שיחת טלפון אחת לאימות.

בכל מקרה אני מעריך שמדובר במספר דו ספרתי של נרשמים.
בפורום מצומצם הבעייה של פגיעה אישית חריפה הרבה יותר משום שכולם מכירים את כולם ועל כן נדרש ביותר לחייב מתן שם אמיתי.
shlomo47
משתמש ותיק

הודעהעל ידי עזרא רבינס » יום חמישי 25 יוני, 2009 9:31

אמוץ שלום רב ותודה על תגובתך.
אני מעודד ומברך על הקשר ההדוק עם הציבור. אני פונה לציבור, מעביר מידע חדשות לבקרים ומצפה למעורבות, התיחסות ואף תלונות וביקורת, כדי לדעת במה להשתפר.
כל זאת, באופן גלוי, מכובד וראוי. לא אנונימי.
מי שרוצה להשאר בעילום שם, שיעשה זאת במכתב אישי אלי.
השיטה בה אנו נותנים במה לשחרור קיטור אנונימי, אינה מתקבלת על הדעת.
תעזור לכול מי שהאתר חשוב לו, לחשוב על דרכים יצירתיות לפתח ולמנף את האתר גם ללא הפוגענות וההשמצות שמלווים לעיתים.
עזרא רבינס
ראש המועצה
עזרא רבינס
משתמש מתקדם

הודעהעל ידי אמוץ הקוץ » יום חמישי 02 יולי, 2009 22:55

עזרא ידידי הטוב,
צר לי, צר לי מאוד שמאז שנכנסת לתפקידך אתה נוהג כמי שפוחד מגילויי הדעת הציבור ולא כמי שאמור להנהיג אותו.
דווקא עצה טובה, או ביקורת בונה כפי שאתה אוהב לכנות - דווקא אותם אפשר לשלוח במכתב אישי או מייל או טלפון או אפילו בהודעת אס אם אס.
מי שמעוניין בביקורת אנונימית או אפילו בהכפשה לשמה, סביר להניח שירצה לשתף את הציבור - רחב ככל האפשר - במה שעובר עליו.
יש מי שנוהג לכתוב כתובות גרפיטי על הקירות (ואף פעם לא ראיתי את השם והכתובת של הכותב על הקיר .....) ויש מי שכותב בפורום.
ועדיין לא הצלחתי להבין - מה כל כך מפריע לך בכתיבה אנונימית בפורום.
משום מה - לקודמים לך בתפקיד זה לא הזיז - תקן אותי אם אני טועה - והמועצה המשיכה להתנהל . יותר טוב או פחות טוב - זה כבר נושא לויכוח.
בתקווה שהמבקרים האנונימיים לא ילכלכו את קירות המועצה בכתובות נאצה -
אמוץ הקוץ
אמוץ הקוץ
משתמש מתקדם

חזור אל פורום תגובות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד