עובדים זרים - הכתובת על הקיר ?

כל מה שיושב לכם על הלב, ולא מתאים לפורום אחר.
כדי לכתוב יש להרשם לפורום.

מנהל: גילה טל

עובדים זרים - הכתובת על הקיר ?

הודעהעל ידי אמוץ הקוץ » יום שבת 22 אוגוסט, 2009 19:26

מזה כמה חודשים שכמעט אינני מעביר כסף לחשבונות הבנק של התאילנדים שעובדים אצלי.
וזה לא בגלל המצב הלא כל כך משמח בחשבון הבנק שלי. פשוט - ההוצאות שלהם בצרכניות של הישוב והמזומנים שהם מבקשים (וגם מקבלים) במשך החודש - בולעים את רוב רובו של השכר.
הגדיל לעשות אחד העובדים שיצא לאינטר ויזה והשאיר אחריו חוב של אי אילו אלפי שקלים...
בשיחות שיצא לי לערוך עם חברים נוספים - הסתבר שהמצב די דומה אצלם והעובדים מעדיפים את החיים הטובים כאן ועכשיו מאשר לחסוך או לדאוג למשפחות שבתאילנד.
אז נכון שהכסף הוא כספם וזכותם להשתמש בו כרצונם.
ואני מניח שבעלי ועובדי הצרכניות ושאר ספקי השירותים (טלפונים סלולרים הכי מתקדמים ויקרים שיש ) מרוצים מהמצב הזה ומבחינתם - בצדק.
ויחד עם זה שמעתי שמועות שהמשפחות שבתאילנד כבר מנסות להחזיר את העובדים הבייתה , כי אם הם לא שולחים להם כסף ולא חוסכים - בשביל מה שישהו כל כך רחוק מהבית ?
ועכשיו הגיע הזמן לשאול את השאלה - כמה זמן זה יוכל להמשך והאם הכתובת איננה רשומה כבר על הקיר ?
אולי הסוס הזה (אלף סליחות מאזרחי תאילנד החביבים - על כך שאני משווה אותם לסוס ) מתחיל להגמר ?
מזה שעשרים שנים שתאילנדים עובדים בשדותינו לשביעות רצוננו המלאה ואם יש בעיות - הרי שזה עם המימסד שמטיל עלינו הגבלות, מיכסות ומשסה בנו את משטרת ההגירה. במשך כל התקופה הזו הפועלים עבדו ועדיין הם עובדים - הכי טוב שאפשר לצפות.
קרוב לחצי יובל שאני חקלאי וגם עיסוקי הקודם היה בתחום. לא למדתי לצפות מראש את מזג האויר ואת התנהגות השוק ועוד דברים.
דבר אחד למדתי (וזה נכון לא רק בחקלאות ) שום דבר איננו ניצחי.
אז פרנסי האיזור, מועצה, ו. חקלאית וחברה לפיתוח - הכדור בידיים שלכם !!!
אמוץ הקוץ
משתמש מתקדם

חזור אל פורום תגובות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים