מותו של הפילפל - הבוקר שאחרי

כל מה שיושב לכם על הלב, ולא מתאים לפורום אחר.
כדי לכתוב יש להרשם לפורום.

מנהל: גילה טל

מותו של הפילפל - הבוקר שאחרי

הודעהעל ידי אמוץ הקוץ » יום ראשון 09 מאי, 2010 11:16

אחים יקרים,
נכון, עשרות שנים מדברים על היום בו ימות הפילפל וזה לא קורה.
והחקלאות בכלל - יודעת שנים סבירות ושנים קשות ופה ושם שנים טובות.
אך כמו שתהליך ההפרטה שהחל במושבים במרכז הארץ ובסופו של יום הגיע גם לערבה - כך המצב שבו בכל מושב יהיו מספר מועט של משפחות העוסקות ומתפרנסות מחקלאות, תוך ניצול משאבי המים והקרקע של כל האגודה - גם הוא יגיע למקומותינו.
רק שבמרכז הארץ ואולי גם בצפון - חבר מושב יכול להמשיך לגור בביתו ולעבוד בעיר הסמוכה, דבר שמסובך יותר לתושבי הערבה.
וכמו שזה יכול לקרות בגלל התחרות הקשה על שווקי אירופה - זה יכול לקרות בגלל שהפועלים התאילנדים יפסיקו להגיע וכבר היום, לעניות דעתי, אנחנו בתחילתו של התהליך - עקב הקשיים שמערימים עליינו משרדי הממשלה והם רק הולכים וגוברים למרות המחאה הקלושה של חקלאי האיזור, בהנהגת הוועדה החקלאית.
והיום הזה - אם יבוא בעוד שנתיים או עשרים שנה - יעמיד את האיזור כולו בפני השאלה אם להיות או לא להיות.
ואת כל ההקדמה הארוכה הזאת כתבתי, אחרי ששבתי וקראתי את מכתבם המרגש של יוסי ושלומית בן.
אז נכון שחוק הוא חוק ואם המועצה לא תקיים את החוק - מי כן יקיים אותו ?
ומצד שני - עם היד על הלב - אף אחד מאיתנו לא נוסע לפעמים קצת יותר מהר מ 90 קמ"ש בכביש ?
אף אחד מאיתנו לא מנסה לנפח הוצאות בדו"ח השנתי למס הכנסה?
ומישרדי הממשלה עצמם - את החזרי המע"מ אנחנו מקבלים תמיד ב 20 לכל חודש ?
ואיך זה שמשרד הפנים גובה ממני אגרה עבור 6 עובדים זרים אבל בפועל מאפשר לי להעסיק רק שניים ?
אף אחד שלא ישחק את הצדיק - מה גם שסדום זה לא כל כך רחוק מכאן...
אין לי אינטרס אישי בהמשך קיומה של חוות האנטילופות ואינני זוכר שהחלפתי אי פעם משפט עם יוסי בן, אבל כמי שחי בערבה קצת יותר ממחצית חייו וחשוב לו עתיד האיזור מעבר לפילפל ולתאילנדים - מצאתי לנכון לקרוא מכאן לראשי המועצה לשוב ולשקול את צעדיהם ולעשות כל מה שרק אפשר על מנת שהחווה תמשיך להתנהל לטובת האיזור כולו וגם לטובת משפחת בן - שהם בשר מבשרנו.
בתקווה שהחווה תמשיך לפעול בערבה וגם תרוויח -
אמוץ רובין,
עידן
אמוץ הקוץ
משתמש מתקדם

Re: מותו של הפילפל - הבוקר שאחרי

הודעהעל ידי עזרא רבינס » יום שני 10 מאי, 2010 7:00

אמוץ שלום
ראשית תודה על התייחסותך.
דאגתך לגבי נושא החקלאות וסוגיית העובדים במקומה אך מכאן ועד יאוש הדרך רחוקה, אני משוכנע שאם נמשיך להילחם על זכותנו לקיים חקלאות מכובדת בערבה נוכל ביחד לעמוד מול כל המכשולים בעקשנות ונחישות .
אמרתי דברים ברורים בנוגע לחוות האנטילופות ואחזור עליהם: המועצה האזורית ראתה ורואה בחוות האנטילופות פרוייקט עוגן חשוב ומרכזי באזור. הקשיים שבהם מתמודדים היזמים בשנים האחרונות מוכרים לי היטב וליבי עימם. חבל רק שלא טורחים לספר לציבור את האמת על סיבת הסגירה ומטילים את האשמה במועצה האזורית. יזם צריך לדעת לקחת את האחריות על המיזם שלו.
ב19.9.2008 כמעט לפני שנתיים הוזמן היזם לבית משפט השלום בב"ש שם הורו ליזם על סגירת העסק בתאריך 1.1.2009 במשך למעלה משנה וחצי המשיך היזם להפעיל את המיזם בניגוד להחלטת בית המשפט תוך הפרת צו וביזיון בית משפט כל זה נעשה בלי לידע ולשתף אותנו במועצה [הדבר נודע לי באופן אישי וברור ממסמך שקבלתי לפני מספר ימים ממשרד הבריאות] הודעתי ליזמים בעבר שאני עומד לרשותם ואף הופעתי בבתי משפט במטרה לסייע. לו היה יוסי בן משתף אותנו ומפסיק עם המריבה והטענה הלא הגיונית שלו לא לשלם ארנונה בפרוייקט התיירותי שלו כפי שמשלמים בלי יוצא מן הכלל כל תיירני הערבה ע"פ חוק אני משוכנע שהיינו יכולים לסייע ולפתור חלק גדול מהבעיות. קל מאד לכתוב מכתב אישי מרגש ולהציג את הממשל האטום והרע והיזם המסכן. כל מי שמכיר את הנושא מקרוב יודע, שעובדתית הדברים שמציג היזם אינם נכונים. היום סיירתי עם נציגי משרד הבריאות באזור סוגיית חוות האנטילופות עלתה בדיון. לצערי בשל הפרת הצו ובזיון בית המשפט סרבו להיכנס לחוות האנטילופות. למרות הכל להערכתי עדיין לא מאוחר להתיישב עם הגופים הרלוונטים במועצה במטרה למצוא דרכים להתגבר על ההסתבכות האישית של צו הסגירה עם כל המשמעויות שקשורות לזה, ולנסות לנווט בחוכמה ובתבונה ולא בהטחת אשמה על הגוף שיכול ורוצה לסייע ולהציל את הפרוייקט.
אמוץ אשמח גם להיפגש איתך ולהציג לפניך ולפני תושבים אחרים את השתלשלות העניינים. אני חוזר על מה שאמרתי ליזם הרבה פעמים בשביל טנגו צריך שניים.
בברכה
עזרא רבינס
עזרא רבינס
משתמש מתקדם

Re: מותו של הפילפל - הבוקר שאחרי

הודעהעל ידי אמוץ הקוץ » יום שלישי 11 מאי, 2010 6:55

לעזרא שלומות.
ראשית - צר לי שלא הבת אותי כהלכה - אני רחוק מלהתיאש מהחקלאות ולראיה - הצלחתי לעבור את העונה האחרונה עם עובד זר אחד בפועל והרבה ניירת וטלפונים לועדה החקלאית שנכון לעכשיו - כלום לא יצא מהם.
ותאמין או לא - אין לי שום מקור הכנסה אחר מלבד החקלאות.
אך לא זו הנקודה.
כמו שאומרים שמי שרוצה לעשות שלום - יכין את הצבא למלחמה - כך (להבדיל אלפי הבדלות) על פרנסי האיזור להתחיל לחשוב יותר ברצינות על מקורות תעסוקה אלטרנטיביים לתושבים עצמם ולאלה שיתווספו בעתיד.
וכל זה בלי לפגוע בכבודה ובמעמדה של החקלאות.
ובעניין חוות האנטילופות.
כמי שרואה את הדברים מהצד ואין לו עניין לחפש אשמים אלא לראות תוצאות חיוביות בפועל - תחושת הבטן שלי אומרת שהמועצה ומשפחת בן מנהלים דו שיח של חרשים.
אין לי יכולת ובוודאי שאין לי עניין לבדוק מי התחיל בזה קודם ומי היה הראשון שאטם את האזניים אבל מכאן אני פונה איליך ואל בעלי החווה גם יחד - שבו וסיגרו את העינינם והפכו כל אבן עד שיצא עשן לבן !!!

בברכה
אמוץ
אמוץ הקוץ
משתמש מתקדם

חזור אל פורום תגובות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים