צמצום מספר חברות היצוא.

זה המקום לדיון על נושאים המעסיקים את החקלאים בערבה. הפורום פתוח לקריאה לכולם, אך סגור לכתיבה רק למי שביקש במיוחד להצטרף.
רוצים להצטרף לפורום? שלחו אימייל לכתובת gilat@arava.co.il וציינו את שמכם וכן שם משתמש וסיסמה מבוקשים. תקבלו בחזרה אישור הצטרפות.
חוקי הפורום
זה המקום לדיון על נושאים המעסיקים את החקלאים בערבה. הפורום פתוח לקריאה לכולם, אך סגור לכתיבה רק למי שביקש במיוחד להצטרף.
רוצים להצטרף לפורום? שלחו אימייל לכתובת gilat@arava.co.il וציינו את שמכם וכן שם משתמש וסיסמה מבוקשים. תקבלו בחזרה אישור הצטרפות.

צמצום מספר חברות היצוא.

הודעהעל ידי אלברט שונר » יום שלישי 01 ינואר, 2013 22:51

שלום לכולם
לפני מספר ימים יצא אליכם מכתב תגובה ראשון למכתבו של חמי ברקן בנושא צימצום מספר חברות היצוא. המון תגובות אוהדות הגיעו בדאר חוזר מכל נקודה בערבה.
יצאנו לדרך תוך שאנו דנים ומעלים את הנושא בסדר היום של הועדה החקלאית ובקומה השניה של הבניין.
נשמח לקבל תגובות בפורום זה. וכמובן גם תגובות לא אוהדות יתקבלו על מנת שנוכל ללמוד את הנושא יותר לעומק גם ממקומות בלתי נראים לנו.
אלברט שונר
צופר.
אלברט שונר
משתמש חדש

Re: צמצום מספר חברות היצוא.

הודעהעל ידי eyalpo56 » יום ראשון 06 ינואר, 2013 17:42

אלברט
ראשית ברכות על היוזמה...מבלי כרגע להכנס לדיון האם באמת הבעייה של מגדלי הפלפל זה ריבוי חברות היצוא או אולי עניינים אחרים תרשה לי כרגע להתמקד בנושא של שינוי. מזה שנתיים אני לומד אקדמית את נושא הובלת שינוי וחדשנות הנה כמה תובנות :
LEWIN כבר בשנת 1951 קבע שתהליך השינוי דורש הפשרה...(כלומר עזיבה של דעות או תופעות קיימות)...יצירה מחודשת (או חדשה)...והקפאת מחודשת לאחר הטמעת השינוי... הוא גם חקר וגילה שאלו תופעות שמאוד קשות ובדרך כלל נובעות כאשר המציאות מתפוצצת בפרצוף...
שינוי צריך לנהל. וזה ממש לא אותו הדבר כמו לנהל את מה שרוצים שישתנה ...מדובר בלשנות התנהלות של בני אדם (HOLBECH 2006)
מדובר בלשנות מסגרות קיימות ובהכרך הרס כזה או אחר של מערכות קיימת (Nadler and Tushman 1995)..וכמובן שיהיו כאלו שיתנגדו להרס הזה...
Aitken and Higgs 2010 (שימו לב זה מחקר מלפני שנתיים בלבד) ולכן אולי הבשורה נמצאת כאן... צריך 4 מהליכים או יותר נכון סוכנים
סוכני תמיכה-שזה כרגע המקום בו אתה נמצא
סוכני מימון-כאלו שמוכנים לממן את התהליך
סוכני שינוי-שיודעים להביא את השינוי
סוכני מטרה-אלו שיצטרכו לעשות את השינוי
יצטרכו להקים צוותים מאוד ממוקד מטרה
במסגרת תרבות אירגונית אני למד ששינו כמו שאת מעוניין ידרוש המון כוח..ערכי,פוליטי,כלכלי, ונפשי
בהצלחה
איל פ. :cold: (קר כאן היום)
eyalpo56
משתמש חדש

הודעהעל ידי שגיא קליין » יום ראשון 06 ינואר, 2013 19:28

אלברט שלום
אני מברך אותך על הצפה של הבעיות , אני מסכים עם אייל פ שצריך לעשות זאת מסודר ועם הרבה הכנה סביבתית, הכנה של החקלאים לנסות לשמוע ולהבין שינוי.
צריך פה עזרה מאד גדולה מהמערכת הציבורית.
דבר נוסף שצריך לדעת שבלי שיתוף של מקסימום מהחקלאים לא יבוא השינוי , אני יודע שלא תהיה הסכמה כללית על הכל, אבל צריך שלב שלב ללכת ולהסכים על משהו.
תבחר צוות עם הוועדה החקלאית , חשוב שיהיה שם ראש המועצה, וכמובן לעשות פורומים גדולים כדי להציף ולשמוע.
אין פתרון קסם , ואין טעם להישאר אדישים , צריך להתחיל מהר לעבוד על פתרונות כדי שבעוד שנה שנתיים הם יתחילו לקרום עור וגידים.
מברוק על היוזמה.
שגיא קליין
שגיא קליין
משתמש חדש

הודעהעל ידי אלברט שונר » יום שני 07 ינואר, 2013 9:26

אייל ושגיא שלום ברכות ותודה על התגובה
כל מילה שלכם בסלע
אין ספק שלא ניתן יהייה להזיז הנושא ללא תמיכת שתי הקומות בבניין המרכזי במרכז ספיר.
אין ספק שאנו זקוקים לתמיכה תמיכה פוליטית במוסדות הרלוונטים.
אין ספק שנזדקק גם ליחסי ציבור נאותים וכתבות עיתונאיות ראויות לנושא.
אך מעל לכל אנו נדרשים להמשיך לדון ולדוש בנושא בכל פורום שרק ניתן.
יו"ר הועדה החקלאית חמי ברקן וחברי הועדה תומכים ברעיון וכבר נמצאים בפעילות ושיחות עם גורמים שונים על מנת לתפוס תאוצה.
אנו מנסים לבנות פרוגרמה מסודרת לקידום הנושא, ואני מזמין כל מי שיש לו מחשבה חיובית בעניין לבוא לשמוע ובעיקר להשמיע.
בהזדמנות זו אני קורא לכל הקוראים בפורום: הגיבו !!!
אלברט שונר
משתמש חדש

באותו נושא: מכתבו של חמי ברקן

הודעהעל ידי גילה טל » יום רביעי 06 פברואר, 2013 17:08

מפגש יצואנים מהערבה 17.2.13

למצב שוק הפלפל בשווקים השונים ישנן סיבות רבות שחלקן ודאי אינם קשורות לסיבה שהוזמנתם לפגישה בת"א 17.2.13 בתנועת המושבים .
קיימת אפשרות שכבר בעונה זו חקלאי יוכל לקבל מעט יותר על ק"ג פלפל...

להמשך להלן קישור אל מכתבו של חמי ברקן אל מנהלי חברות הייצוא בערבה

בברכה,
חמי ברקן
יו"ר ועדה חקלאית
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

חזור אל שיח חקלאים

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים