בי"ס תיכון - קצת סדר בבלגן

מה שקשור לחינוך דור העתיד בערבה ולחינוך בכלל..
כדי לכתוב יש להרשם לפורום.

איך עדיף לבתי הספר בערבה?

לאחד את שני בתי הספר תחת ניהול של מנהל טוב אחד
29
30%
למצוא בדחיפות מנהל טוב לבית הספר התיכון
57
59%
לאחד את שני בתי הספר תחת מנהל אחד בתנאים מסויימים..
6
6%
לא משנה
4
4%

סך הכל הצבעות : 96

אתה מדבר

הודעהעל ידי דניאלה » יום שישי 11 מאי, 2007 19:16

חנוך
זה שאתה מתוך המערכת זה ברור ואם אני יכולה לנחש נכון יש לך גם אישה מורה...
אז הנה הפתעה- כל המערכות נתנו כבר את האישור שלהם רק מי שנותרה לתת אישור אחרון היא לא אחרת מאשר המנהלת המיועדת.
חנוך- חסוך מאיתנו את השטויות שלך, ותדאג שבגן השעשועים הילדים לא יצטטו אותך ואת המורה בתיכון..מסקנה- לא לדבר בבית בקול רם.
דניאלה

הודעהעל ידי אכפת » יום שישי 11 מאי, 2007 22:05

אם "עמליה היתה מנהלת טובה הן לילדים והן למערכת כולה", אז בית ספר לא היה מגיע לאן שהגיע תוך שלוש שנים ויורם לא היה נדרש "לעשות משהו להצלת בית הספר בזמן כל כך קצר." אבל גם אנו, ההורים, יכולים עדיין לעזור.
אכפת

חנוך הממורמר

הודעהעל ידי חינוכך » יום שבת 12 מאי, 2007 17:58

חנוך יקירי, מה אתה עשית בשביל מדינה?
במה אתה עוזר? או מנסה למען ביה"ס? מהי תרומתך? לבקר ,כולנו עושים זאת מצויין,
לעשות, מעט מאיתנו עושים.

לכול מורה יש כ-20 תלמידים מתבגרים, לרובנו ההורים קשה עם שניים,..כל מורה יש 40 הורים על הראש , לילדנו רק שניים.
לכן הבעיה היא לא רק ניהול ביה"ס , כבר החליפו כמה מנהלים ודבר לא השתנה.
יש לי הרגשה, שיש לך אישית תחרות סמויה עם מרגלית מנהלת היסודי, מרגלית הוכיחה את עצמה ומחורבות העמידה ביה"ס לדוגמא, ואין שום סיבה להביא מנהל חדש,עם למרגלית תהיה סגנית/סגן איכותי/ת אפשר וכדאי איחוד זה.
כמו כן הגיע הזמן להקים ו. הורים מרכזי לשני בתי הספר, הועד יכלול הורה מכל כיתה,
ישב אחת לשבועיים וינסה לקדם לעזור, אך לא לנהל.
אין צורך מההורים לנהל ביה"ס ,, ליזום, אלא לדחוף ,להביא כספים, לתרום ולעזור.
לנהל ביה"ס זה תפקיד של מנהל/ת וכבר שנים רבות אנו נוהגים לנהל מביתנו את בית הספר, שום תושב לא היה מסכים ש-800 הורים ינהלו לו את השדה., חוקי ביה"ס צריכים להיות
מוגדרים ומוסכמים, לא כל הורה בכל שעה באצע הלילה מתקשר למורה כי נזכר שהכוכב שלא שכח לעשות שעורי בית, או יתווכח על ציון של בנו.
תנו לילדים לחוות הצלחה וכשלון, ילדנו הם מלח הארץ, הבעיה היא אנו
ונקווה מאוד שההצלחה תגבר ומהר
חינוכך

הודעהעל ידי אנונימי » יום שבת 12 מאי, 2007 19:30

גילה,

מה בדיוק את מייצגת את הרי עובדת מועצה יותר נכון עובדת בחברת בד של המועצה והכי עצוב בכל זה שאת את מבצעת גול עצמי למערכת שבה את עובדת ואל תכתבי לי שאת מביעה דעה ולגבי הכינוי עם יש לך בעיה עם זה אז שאוליי תתני לי כינוי יותר טוב

אני לא רואה שאת עושה שקט תעשייתי במערכת.
חבל .....
אנונימי

תחזקנה ידייך מרגלית

הודעהעל ידי נורית » יום שבת 12 מאי, 2007 19:49

תחזקנה ידייך מרגלית אם תחליטי לקחת את שני בתי הספר.זה אומר שאין לך חופש, זה אומר לחץ ועוד הרבה רעות חולות.
אבל- מעבר לכל האמירות המכוערות מסתתר חשש גדול אבל אנחנו סומכים עלייך.
אם מישהו חושש סימן שיש לו סיבה, את יודעת לדרוש עבודה והצוות שלך מגיע לבית הספר עם חיוך ואם יש התלבטויות וויכוחים את יודעת לסדר את העניינים גם כשקשה.
ברור לחלוטין שלא פשוט לך בימים אלה ואני גם ראיתי את המבוכה שלך כשפסחת בין הבר מצוות- אנחנו ההורים נעזור ככל יכולתנו כי זה מה שאנחנו צריכים לעשות וכדאי שהצוות של התיכון יבין שעליו לעבוד יותר קשה אני בטוחה שתוך מספר חודשים גם הם יחייכו והכי חשוב הילדים שלנו יחייכו.
ולכם המורים שכותבים כאן בעילום שם ואחר כך מדברים על זה בין החברים תתביישו לכם, עוד לא למדתם שבערבה הכל מתגלה???
תחליטי מה שתחליטי מרגלית אנחנו איתך.
נורית

האם יש טעם?

הודעהעל ידי כנרת » יום שבת 12 מאי, 2007 20:18

אני קוראת כאן את התגובות והכי מדאיגה אותי תגובה השאננה של דניאלה- שהכל כבר הוחלט ואושר ורק מחכים לאישור המנהלת. אני שמחה שיש לפחות היסוסים בכיוון הזה, מה שמראה שגם היא מבינה את גודל האחריות והקשיים, בניגוד לכמה מהמגיבים פה שחושבים שהכל קלי קלות ויאללה לרוץ עם זה כי למה לטרוח לחפש עוד.
מדאיג אותי שהכל כבר הוחלט.
האם יש טעם בדיון, בניסיון לפנות לועד הורים, בניסיון לקבל מידע אמיתי אם הכל כבר הוחלט?

עוד מדאיג אותי האיום המרומז של " הכל בערבה מתגלה". מה זה פה, משטרת המחשבות ברוסיה? ומה בכך אם חלק מהמגיבים הם מורים? האם הם לא אזרחים משלמי מיסים, תושבי הערבה משלמי ארנונה ובמקרים רבים הורים לתלמידים? אולי הם יודעים כמה דברים שגורמים להם לחשוש מהצעד הזה ללא קשר אם זה איום עליהם או לא? האם אינם זכאים להתבטא כמו שכל ארחי פרחי מהרחוב פורש פה את משנתו הפדגוגית? אלא שבניגוד לסתם-אדם אם הם יגידו את הדברים בגן שעשועים הם מסכנים גם את מקום העבודה שלהם, ולכן הם בוחרים בהעלת הדברים בצורה אנונימית כאן?

לחינוככך אגיד, שחוץ מכמה משפטים ראשונים כל מה שאמרתאני מסכימה, אבל איך בדיוק זה מחזק את הטענה שאיחוד עדיף על הפרדה? כמו שאמרתי קודם, לכל אחד יש זכות להגיד מה שהוא חושב. זה שאדם מקבל דמי אבטלה לא מונע בעדו מלהשמיע את דעתו על מדיניות משרד העבודה או גובה השכר הממוצע, נכון? אדם לא חייב להיות פעיל כדי להגיד מה הוא חושב, זה לא תנאי בשום מקום. ומאחר שאנחנו לא יודעים באמת מי הוא חנוך, אולי הוא כן פעיל?
כנרת

אם אפשר הבהרה

הודעהעל ידי גילה טל » יום שבת 12 מאי, 2007 22:06

אנונימי כתב:מה בדיוק את מייצגת את הרי עובדת מועצה יותר נכון עובדת בחברת בד (ת) של המועצה והכי עצוב בכל זה שאת את מבצעת גול עצמי למערכת שבה את עובדת ...
אני לא רואה שאת עושה שקט תעשייתי במערכת.
חבל .....

אנונימי/ת יקרה

אני חוששת שלא הבנתי. האם תוכלי לצטט מה מדברי הוא "גול עצמי למערכת " כטענתך - מה בדיוק אמרתי שיכול להתפרש כיציאה נגד המועצה או החברה לפיתוח?? אני אמנם בד"כ מביעה את דעתי שלי ולא דעה של מישהו אחר (מה שבקשת שלא אכתוב.. אבל מה לעשות, זו האמת.. ) אבל במקרה של הויכוח הנוכחי לא נקטתי כלל עמדה ומסיבה טובה - אני לא מכירה מספיק את נושא הדיון ואין לי עמדה ברורה ומבוססת - כך שברור שאין כל טעם שאנקוט עמדה.

לגבי "שקט תעשייתי" כפי שטענת שאני לא "עושה" - אם דיון בנושאים שעל הפרק הוא ההפך משקט תעשייתי, אז אכן צדקת - אין לי עניין בשקט תעשייתי. לעניות דעתי (וכאן אני אמנם מביעה דעה..) לא, לא חבל.

לגבי הצעה לשם.. קצת קשה, כי אני לא מכירה אותך. מה דעתך על השם האמיתי שלך למשל?
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

הודעהעל ידי אחד אחד » יום ראשון 13 מאי, 2007 11:34

גילה,

גם אני לא מזדהה בפורום אז מה זה לא בסדר אם משהו מרגיש משהו וזה לגיטימי לחלוטין, מה את בדיוק מנסה להגיד שאת נפגעת כל אחד רואה את הדברים בדרך כזאת או אחרת.

ואם את פגועה סימן שיש משהו בדבריו.
אחד אחד

לשאלתך..

הודעהעל ידי גילה טל » יום ראשון 13 מאי, 2007 13:07

...לא, ממש לא נפגעתי. ממה הייתי אמורה להפגע? נכון, כל אחד מבין אחרת, אם מישהו מבין אותי לא כפי שהתכוונתי אני שמחה להסביר שוב. ושוב.

מותר ל"אורחים" לכתוב בפורום ולא חייבים להזדהות , אחרת הפורום היה סגור לכתיבה של משתמשים רשומים בלבד - והוא לא, אבל אם שואלים אותי באיזה שם אני מעדיפה שיזדהו, התשובה היא כמובן, בשם האמיתי. הרבה יותר נעים לשוחח עם בני אדם ולא עם כינויים משונים.
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

הפכנו למעוז של ש"ס

הודעהעל ידי מתבונן » יום שישי 18 מאי, 2007 9:01

מתוך קריאה של הדברים, המובעים כאן, אנו מפתחים את אותם סימנים של כתות דתיות. למה הכוונה? האינטרס של ההנהגה , במקרה שלנו - לילך מורגן ומרעיה, הוא לגרום לבורות, חוסר ידיעה, ערפול וכו'...
תושבי הערבה הפכו לחלשים ביותר תחת "הנהגת" המועצה. מערכת החינוך הולכת ומתדרדרת, אין לאף אחד מושג כמה כספים נכנסים ממשרדי הממשלה השונים ומה חלוקתם. הספרים אינם גלויים, מישהו מערבב את המספרים לפי הצורך, ואנחנו בולעים את כל הצפרדעים.
ממש סממנים של "טמטום" האוכלוסיה ע"י המועצה.
הפכנו להיות עיר פיתוח מסוג ד'. הכל בזכות לילך מורגן. לכי הביתה ועשי לביתך...
מתבונן

קצת יותר בזהירות

הודעהעל ידי אורחת » יום שישי 18 מאי, 2007 9:49

לא הייתי הולכת כל כך רחוק, אבל אין לי ספק שיש פה מגמתיות ברורה של "שבו ותשתקו" כי חכמים יותר ממכם או מקורבים יותר ממכם כבר החליטו מה טוב להם ולכם. מי ששואל שאלה או מעלה בעיה מותקף בהריסת הסטטוס קוו ומואשם בחתרונות, אינטרסנטיות או סתם צרות עין.. ככה בדיוק משתיקים פיות.
חבל.
אורחת

הקודם

חזור אל חינוך ודור צעיר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד