מרגלית עברה כבר את כל הגבולות..

מה שקשור לחינוך דור העתיד בערבה ולחינוך בכלל..
כדי לכתוב יש להרשם לפורום.

מרגלית עברה כבר את כל הגבולות..

הודעהעל ידי תלמיד שעף הביתה... » יום שני 17 דצמבר, 2007 11:35

אני בתור תלמיד צריך להגיע לבית הספר בשעה שניה רק בשביל שיגידו לי שמעכשיו כל מי שלא בא לשעת אפס מעיפים אותו??? איזה שטות?? מה הקטע??
אני לא מבין מה הקטע שלה להיכנס בנו ככה... בהתחלה זה היה עם הגופיות שהיא אמרה לנו מה ללבוש ומה לא ללבוש עכשיו היא ראתה שזה כבר לא מזיז לנו אז היא מחפשת דרכים אחרות לעצבן אותנו? אני לא מבין את זה!!!...
למה היא נכנסת בנו ככה?? מה עשינו לה? הבית ספר שלנו הוא אחד מהבתי ספר שיש בהם את הילדים הכי מחוניכים שיש אנחנו לא אלימים בקושי שותים יש פה אחוז קטן מאוד של מעשנים.. אז למה??? עכשיו הייתה בכל הארץ שביתה ואנחנו המשכנו ללמוד וזה טוב כי אנחנו נצליח בבגרויות אבל פתאום מפילים עלינו את הדברים האלה?? אני בתור תלמיד שמאוד מאוד קשה לו לקום בבוקר, מה אני אמור לעשות? אז בסדר הפסדתי את שעת אפס.. זאת לא סיבה שאני לא ילמד את השבע שעות האחרות!!!

---ההודעה נערכה--- [המערכת]
תלמיד שעף הביתה...

מפונקי

הודעהעל ידי תלמיד במיל » יום שני 17 דצמבר, 2007 12:18

תקום ב5:30 תעזור להוריך במשק בחילבה או הדליות ...תמיד יש מה לעשות במשק.
ולאחר מכן תהיה מאוד ערני לשעת 0 ,כמה קשה.... :oops:
תלמיד במיל

אתה מפונק ואל אחראי

הודעהעל ידי הורה » יום שני 17 דצמבר, 2007 12:48

אין שום סיבה שלא תצליח לקום לשעת אפס. התרוץ שקשה לך לקום בבוקר לא צריך לעניין אף אחד, זו בעיה שלך ואתה צריך להתמודד איתה. יש המון אנשים שקשה להם לקום בבוקר והם בכל זאת קמים כי מה לעשות צריל לעבוד/ללמוד/לדאוג לילדים.
אם אתה רוצה להחליט מתי לבוא ומתי לא לבוא את צריך לבחור בביה"ס אקסטרני.

בערבה אולי היה נכון יותר לעשות ביה"ס כזה אבל כרגע זה לא קיים אז תתמודד עם המציאות.
הורה

תפסיקו לדבר שטויות

הודעהעל ידי עוד תלמיד » יום שני 17 דצמבר, 2007 13:25

זה נראה לכם הגיוני שאחד הילדים שלכם במקרה לא הצליח לקום לשעת אפס אז הוא צריך לפספס חומר של יום שלם???? זה הדבר הכי לא הגיוני והכי פסול שיכול להיות...!!!
למה אתם לא יכולים פעם אחת להקשיב לנו ובאמת לעזור לנו זה בדיוק כמו עם הגופיות!!
אתם כל הזמן שקועים בעצמכם!! כל כך קל להגיד לאחרים מה לעשות שזה לא נוגע לכם נכון?
"תקומו בחמש לעבוד במשק" אם הייתי רוצה לעשות את זה לא הייתי לומד בבית ספר בכלל..
אתם חושבים שלא חשבתי על לעזוב את הבית ספר הזה ולעבוד במקום כי כמו שהמקום הזה נראה באמת עדיף לעשות את זה אבל החלטתי שלא כי חשוב לי יותר החינוך שלי ולהוציא תעודת בגרות כי בלעדיה גם ככה אי אפשר להצליח היום בחיים, אבל לא פתאום חייבים להרוס לי יותר את המעט כבוד שנשאר לי לבית ספר ולהגיד לי שאם אני לא מצליח להתעורר בבוקר אז עדיף לי לא לבוא לבית ספר יותר?? שטויות!!
אני מקווה שתתחילו להתעניין גם בבעיות שלנו ולא להיות כל כך סגורים ואטומים!!!
אגואיסטים זה מה שאתם!! פשוט אגואיסטים
עוד תלמיד

אחד שמבין

הודעהעל ידי פיתרון » יום שני 17 דצמבר, 2007 15:41

לפי דעתי התלמידים צודקים שזה דיי טיפשי להעיף תלמיד הביתה כי הוא לא קם לשעת אפס.. ורובכם לא מסכימים כי אתם אומרים שהם עצלנים או מפונקים וכו.. לפי דעתי אפשר להשתמש בפיתרון יותר נכון ויותר מועיל... כשמעיפים תלמיד הביתה הוא לא תמיד מקבל את זה בתור עונש למעשה תלמידים רבים מקבלים את זה כפרס או כמתנה.. לפי דעתי במקום להעיף יש להשאיר... כל תלמיד שלא יגיע לשעת אפס ישאר עוד שעה בסוף היום חד וחלק...
אין פיתרון יותר טוב מזה.. עדיף שהתלמידים ילמדו כמה שעות במקום בכלל לא..
ותאמינו לי שזה יעבוד יותר טוב מלהעיף הביתה.. כי אף אחד לא רוצה להשאר יותר שעות ממה שהוא צריך
פיתרון

הודעהעל ידי ילד » יום שני 17 דצמבר, 2007 15:55

דיברתם על זה שזה פרס לעוף יום שלם אז תגיעו לכתות יא יב ותתבגרו ותבינו שצריך ללמוד בעיקר למען עצמינו והמורים כאן בשביל זה.
מרגלית יקרה אני יודע שמה שתרצי לעשות יעשה כי את כמו תמיד מציבה לעצמך מטרה ועומדת בה.הבעיה מתחילה שזה נעשה תחת לחץ שאת מנחיתה דברים שאפילו המורים שלך לא מסכימים איתם אין לי ספק שאת מרגלית תצליחי אבל יש לי ספק אחד מה יהיה לגבי התלמידים שיעופו הביתה?..בעצם אין לי ספק הם רק יפעגו ילד בחטיבה העליונה לא יכול להרשות לעצמו להפסיד יום שלם ואת יודעת את זה.
בסוף את תעמדי במטרה תגיעי ראשונה לקו הסיום ואז תחכי לראות מי בא אחרייך ותגלי שאת לבד,ואז תשאלי את עצמך מה שווה לרוץ לבד?בטח שאני יהיה ראשונה..ואז אולי תביני שזה לא שווה
מה שאנחנו מבינים כבר עכשיו.
ילד

מבין יותר תוב

הודעהעל ידי גאון שמבין » יום שני 17 דצמבר, 2007 17:19

וואלה חוצפנים המבוגרים האלה ומתומתמים לגמרי. מה המנהלט הזו בחלל מבינה בחינוח.
בחיי שני מאדיף לאבוד בסדה רק עני לו יודע עיפה זה.
גאון שמבין

Re: מבין יותר תוב

הודעהעל ידי בעיה » יום שני 17 דצמבר, 2007 18:00

גאון שמבין כתב:וואלה חוצפנים המבוגרים האלה ומתומתמים לגמרי. מה המנהלט הזו בחלל מבינה בחינוח.
בחיי שני מאדיף לאבוד בסדה רק עני לו יודע עיפה זה.

כמה שגיאות כתיב... ומרגלית חושבת שזה בסדר לשלוח ילדים הביתה... השעות האלה מאוד חשובות לתלמידים.. הם לא יכולים להרשות לעצמם להפסיד.. שעה אחת מילא אבל יום שלם זה כבר מוגזם
בעיה

לכל התלמידים החכמולוגים!

הודעהעל ידי גם אני תלמידה » יום שני 17 דצמבר, 2007 18:59

כולנו יודעים ומבינים שמי שלא מגיע לשעת אפס כדבר קבוע מגיע לו להיענש.
על הדרך אפשר להתכווכח ואני ממש מסכימה שלהוציא תלמיד מיום לימודים שלם זו לא הדרך.
אבל תחשבו טוב טוב כמה אתם היתם בסדר או לא בסדר לפני שאתם באים בתלונות להנהלה.
והתלמידים שהגיבו פה יודעים טוב מאוד שהם נענשו כי הם לא הגיעו על בסיס קבוע לשיעור הזה ביום שני.
אז במקום להתבכיין ולשבת בבית ולחפש נושאים להתבכיין עליהם תבדקו קודם איפה המחויבות שלכם ותעמדו מאחורי המעשים שלכם!
ואם בחרתם מסיבה כזאת או אחרת לא להגיע לבי"ס או לשעה אחת- סבבה לכם וזאת החלטה נכונה אבל קחו בחשבון שיש לה תוצאות.
גם אני תלמידה

ביטול שעת 0 בכלל

הודעהעל ידי שעת 0 » יום שלישי 18 דצמבר, 2007 0:38

שעת אפס בערבה נדונה בשנים קודמות מול משרד החינוך ומול ראש המועצה הקודמת לילך....
כבר היו הרבה מחקרים שילדים ונוער ,בעיקר, לא עירניים בשעות האלה,מה לעשות הנוער שלנו לא הולך לישון ב2000 וגם לא ב2200 לישון!!
אבל בערבה היתה בקשה מיוחדת מלילך מורגן בגלל תירוצים (לפחות לטעמי) שחם לילדים שלנו בצהריים ולכן צריך להתחיל מוקדם ולסיים מוקדם?!(על כך קיבלנו את האישור. בכל הארץ אין שעת 0 רק בקשות מיוחדות כמו הבקשה של המועצה שלנו).
אני לא דנה כרגע בעונש של מרגליית אם מוצדק או לא
לדעתי צריך בכלל לבטל את שעת האפס היא פשוט לא יעליה לאף אחד
שעת 0

הודעהעל ידי הורה » יום שלישי 18 דצמבר, 2007 0:56

אולי הגיע הזמן להפסיק בכלל את השעות-0 האלו. מחקרים הוכיחו שהנוער זקוק לשעות שינה בבוקר המוקדם. משרד החינוך קיבל זאת והפסיק את שעות ה-0.
כמה אנרגיה משקיעים במלחמה המיותרת הזו . כדאי לנצל אותה לדברים חשובים יותר.
הורה

שעת אפס

הודעהעל ידי מיקי » יום שלישי 18 דצמבר, 2007 7:41

נכון שברוב מוסדות החינוך אין שעות אפס , אבלעדיף שילדינו יקומו מוקדם יותר מאשר יגיעו בשעה שלוש וחצי הבייתה ולא ישאר להם זמן לחוגים ,הכנת שיעורים ובכלל זמן פנוי . וכן ,יש להתחשב במזג האוויר החם בקיץ ,אייך אפשר ללמוד ב45מעלות בחוץ ?
הורים יקרים , מספיק לפנק את ילדינו לא כל כך נורא לקום קצת יותר מוקדם ,תדאגו שילכו לישון קצת יותר מוקדם !

בכמה ילדים מדובר שלא מגיעים לשעת אפס?האם זו בעיה של רוב ילדי השכבה ? צריך לטפל בבעיה נקודתית .
מיקי

הודעהעל ידי אמא » יום שלישי 18 דצמבר, 2007 10:34

ראיתי תכנית באחד מערוצי המדע ושם בגלל השעון הביולוגי של בני העשרה, עשו ניסוי בבית ספר תיכון והחלו את הלימודים שעה אחת מאוחר יותר.
התוצאות היו שהריכוז של התלמידים עלה, השיעורים התנהלו עם פחות הפרעות והציונים השתפרו!!

אז אם חם בקיץ - גם השעון הביולוגי שלנו משתנה עם עונות השנה - למה לא לשנות את שעות הלימודים לחורף בלבד?
אפשר להתחיל את הלימודים בשמונה וחצי ולהחזיר את שעת האפס בקיץ.
לא הגיוני יותר?
ואת החוגים וההסעות והכול פשוט לאחר בשעה..

לפעמים אני חושדת שלא תמיד טובת הילדים לנגד עינייהם של כל העוסקים בחינוך...
אמא

שעת אפס

הודעהעל ידי תלמידה במיל. » יום שלישי 18 דצמבר, 2007 13:08

1)להזכירכם שעת אפס נקראת כך מטעמים היבטוריים אבל השעה האמיתית- התחלת השיעור בשעה 8:00 פחות או יותר, היא למעשה מה שפעם קראו לו שעה ראשונה..
שעת אס בערבה היתה פעם בשעה 7:15!!

2)כל המחקרים הוכיחו ששעת שינה נוספת ומוקדמת יותר בלילה מועילה הרבה יותר מאשר שעת שינה נוספת ומאוחרת יותר בוקר.
3)אנשים קמים לעבודה,לילדים,לנסיעות, כל בוקר ומתכננים את שעות השינה שהלם בהתאם. גם אם קצת עייפים, אם זה חשוב אז באים.בטוח שלא יהתה לכם בעייה לקום בשלוש בבוקר כדי לתפוס טיסה,נכון?
4)אני בטוחה שמי שלא מגיע חד פעמית לא מעיפים אותו לשום מקום. זה יכול לקרות. מי שלא מגיע על בסיס קבוע חיב להענש בדרך זו או אחרת.
5)אני גם מסכימה שללכת הביתה לכל היום זה לא עונש!צריך להשאיר את מאחרים הכרוניים עוד שעה ואפילו שעתיים בבית הספר, ובפעם הבאה זה כבר לא יקרה
תלמידה במיל.

מאמרים על שעות שינה

הודעהעל ידי אמא » יום רביעי 19 דצמבר, 2007 0:21

לתלמידה במיל'

סקרתי מאמרים רבים על שינה אולם לא שמעתי על ממצאים דומים לאלה שציינת.
אשמח לקרוא את המאמרים, האם תוכלי לציין מקורות?

אמא
אמא

הבא

חזור אל חינוך ודור צעיר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד