ועד הורים בתיכון

מה שקשור לחינוך דור העתיד בערבה ולחינוך בכלל..
כדי לכתוב יש להרשם לפורום.

ועד הורים בתיכון

הודעהעל ידי הורה » יום שני 18 פברואר, 2008 21:18

אני פונה לוועד ההורים בתיכון בשאלה למה לא משתפים אותנו ההורים בנעשה.
אתמול ראש המועצה אמר בעין יהב שמרגלית לא ממשיכה בשנה הבאה.
מה קרה שאף אחד מהוועד לא טורח לעדכן.
פתאום גזבר הופך מנהל מחלקת חינוך ןיש כבר מכרזים מכורים.
מה קורה פה לעזאזל.
הורה

בעד!

הודעהעל ידי ג'מה » יום שלישי 19 פברואר, 2008 10:52

התחיל איזה דיון בעניין אבל כמה חבר'ה החליטו להעביר את זה לדיון ספרותי /פילוסופי /פלצני, והנושא נגדע.

חבל באמת שאנשי עין יהב מגלים על זה לפני אנשי חצבה ופארן,וחבל שאין הודעות רשמיות על מה שקורה.
אני בכל מקרה בעד החזרת מרגלית הטובה לניהול בית הספר היסודי בלבד ומציאת מנהל או מנהלת חדשים טובים כמוה לניהול התיכון- טוב לשני בתי הספר. אני גם בעד שהגזבר, הוא רועי, יהיה בראש מחלקת חינוך, אם זה נכון אני שמחה, והנה למה:
-אדם משכיל- עורך דין במקצועו שלא יתן למערכת שלו לפול לכל מיני פינות בלתי חוקיות
ידע בניהול -התפקיד הוא מנהל ולא מחנך, וצריך ידע בניהול מערכת,ניהול עובדים,ניהול תקציבים ועוד
-ידע ומומחיות בכספים- אם לא יהיה כסף כל רעיונות החינוכיים שלנו ילכו לפח
-אדם נעים ותרבותי
-אבא לשני תלמידים בבי הספר-אינטרס אישי ברור להצלחת המערכת

ואם מישהו תוהה-אני לא אשתו ולא חברה שלו,אבל אני מאוד רוצה שינוי!!
ג'מה

זה נכון אבל...

הודעהעל ידי ציונה » יום שלישי 19 פברואר, 2008 15:43

גבירתי הנכבדה,
עו"ד זה טוב, הורה זה נחמד, מבין בניהול (?) זה חשוב.
רועי אינו איש חיונוך!
זה לא רלוונטי להצמיד למשרה כזו אדם שהשכלתו הפדגוגית לא קיימת.
תחשבו אנשי הערבה...תחשבו.
ציונה

מי זה רועי?

הודעהעל ידי חדש » יום שלישי 19 פברואר, 2008 15:54

מי זה רועי?
איפה הוא גר?
מה השכלתו?
הוא ותיק או בן חוזר או מינוי של ראש מועצה קודמת?
אנא אשמח לקבל את תשובותיכם אנשים יקרים.
חדש

אז מה?

הודעהעל ידי ג'מה » יום שלישי 19 פברואר, 2008 19:48

הי ציונה,

נדמה לי שהתייחסתי לנקודה הזו בדיוק... הוא לא איש חינוך, הוא לא אמור להיות מורה או מחנך אלא מנהל מח' חינוך, כלומר: מנהל עם כישורים של מנהל.
היום לומדים באוניברסיטה את מקצוע הניהול, זה לא כמו שפעם אחרי 20 שנה בתור עובד קודמת לניהול.
ניהול זה מקצוע.
לרועי יש את הידע הזה- הוא מנהל.
הוא יכול לנהל את מחלקת טיסות, הוא יכול לנהל את המופ והוא יכול לנהל את מח' חינוך, יש מספיק אנשי מקצוע ספציפים לתחום כשצריך ידע ספציפי בתחום. המנהל צריך לנהל, הוא לא צריך לדעת כל מה שהעובדים שלו והמנהלים תחתיו (מנהלי בית הספר למשל) יודעים. למשל כמו שקציני צבא גבוהים ש"ניהלו" צבא עוברים לאזרחות ונעשים מנהלים של מפעלים וחברות חשמל, מים ועוד, או מנהל חברה של סלקום הופך למנהל חברת תרופות, אין להם ידע בפרמקולוגיה או אלקטרוניקה, יש להם ידע וניסיון בניהול.
עוד יתרון חשוב שכר אמרתי, בעיקר בעקות המכתבים המפחידים שאנחנו מקבלים על מצבו הכספי של בית הספר/מועצה- חייבים איש כספים שידאג שיהיה מספיק כסף לפתוח את בית ספר מחר ושלא נצטרך לנסוע לעין גדי!!! אחר כך נדאג לתכנים החינוכיים ויש הרבה אנשים שיש להם את הידע והיכולות בקשר לתכנים.
ג'מה

או קיי

הודעהעל ידי ציונה » יום רביעי 20 פברואר, 2008 19:43

אדון ג'מה החביב,
ומי שמו כמנהל? בל נשכח מדובר במינוי פוליטי שבה להחזיר בין היתר משפחה לערבה.
מה לו ולכספים? מאין הידע? מה הוא בדיוק מנהל? דפים? מספרים?
ואם הוא כל כך מוצלח....למה הגירעון התקציבי מקץ 6 שנות ניהול מועצה?
אני תמהה.....
האם התואר השני, שגם הור ע"ח המועצה הוא בתחום הניהול הפרמקולוגי, אירגוני, רפואי, וכיו"ב?
היכן ניכר ניהולו? בהצלחות קבלת המנהלים המוצלחים לבתי הספר? בזה שכל שנה התחלף לנו אחד? בזה שהמתנ"ס סובל משינוי ניהולי כל שנה? זו הצלחה?
תחשבו אנשי ערבה...תחשבו.
ציונה

זיהוי

הודעהעל ידי ציונה » יום רביעי 20 פברואר, 2008 19:47

למען הסר ספק, אינני ציונה ממעדני "ציונה ואחותה" בכרם התימנים ת"א, אלא עובדת חרוצה, חברת ועד הורים.
ציונה

ועד הורים

הודעהעל ידי הורה » יום חמישי 21 פברואר, 2008 1:11

ציונה,
הדעה שלך לגיטימית לגמרי (גם אם שגוייה לדעתי) וכך גם דעתו של אדון ג'מה לגיטימית לגמרי.
זה שאת עובדת חרוצה- יפה מאוד, וזה שאת חברת ועד הורים מראה שאת אכתפניקית,תורמת ומעורבת בנעשה, זה לא אומר שהדעה שלך יותר חשובה,מבוססת או מייצגת מישהו חוץ מאשר את עצמך כי אף אחד לא בחר בך לועד,את הכנסת את עצמך על דעת עצמך. את לא מייצגת אף הורה חוץ ממך,אל תשכחי את זה. גם אני וגם ג'מה יכולים מחר בבוקר להצטרף,האם זה יעשה את מה שכתוב בהודעה של אדון ג'מה יותר נכון או יותר חכם?
הורה

לציונה!

הודעהעל ידי ג'מה » יום חמישי 21 פברואר, 2008 16:31

הי ציונה,

אני לא יודע אם זה מינוי פוליטי או לא, ובכל מקרה אין רע בלהחזיר משפחה לערבה, אני בטוח שאת מסכימה?אנחנו היום רבים על כל משפחה ובטח על כל תלמיד נוסף,את בטח יודעת את זה? ומינוי פוליטי הוא גם לא בהכרח רע. אם הוא מינוי של לילך ועזרא מקדם אותו כנראה שהוא לא רע בכלל, נכון?
הגירעון- את צריכה לפנות למועצה ולרועי ולדרוש הסברים!
מה הוא מנהל? אני גם לא יכול להתחייב, אבל אפשר לשאול אותו לפני שקוטלים. ברור שהוא מנהל במובן של מנהל-עובידם,תקציבים,תכניות עבודה, מערכות, זה התפקיד שלו.
גם אני לא יודע אם התואר השני נעשה על חשבון המועצה- אם כן,אני מוריד את הכובע בפני המועצה-סוף סוף למדו איך להתיחס לעובד טוב! ציונה, אני לא יודע במה את עובדת אבל לפי מה שכתבת את חרוצה וכנראה לא מגיע למקום עבודה שלך שתעבדי בו אם את כל כך כועסת שהלימודים היו (אם היו) על חשבון המועצה. נהוג,מקובל ואפילו נדרש בחלק מהמקרים לממן לעובד טוב לימודים! זה חשוב למוטיבציה,זה חשוב למורל,זה חשוב לידע וליכולת שהעובד מביא לארגון אחר כך! כל פקיד וכל פקידה יוצאים להשתלמויות!!
לא רועי בחר את המנהלים אלא ראש המועצה לשעבר. ולהזכירך כל מנהל בית ספר קיבל את ברכת הדרך של ועד הורים כולל המנהלת האחרונה עם כל הבעיתיות,אז לא להאשים אותו על מה שגם לך יש חלק בו!אני מסכים שיש שאלות ויש לדרוש את התשובות, אני יודע שמתוכננת פגישה עם ועד הורים-בטח גם את תהיי שם-ולצערי גם יודע שמראש באים מהועד עם קיתונות של רותחין וטענות והרבה זעם צדקני,בלי להקשיב לבנאדם בכלל.ציונה, אני מבקש ממך שתלכי לישיבה, תקשיבי בלי דעות קדומות ובלי עצבים,תשאלי את כל השאלות הקשות ותדרשי תשובה ישירה וברורה, ואז תגידי לנו מה היה ונוכל לחשוב יחד ולהתבסס על עובדות, כמו שאת אומרת:תחשבו,אנשי ערבה! אי אפשר לחשוב בלי לדעת מה העובדות..בברכת חברים!
ג'מה

יפה

הודעהעל ידי ציונה » יום חמישי 21 פברואר, 2008 18:38

גב'/אדון ג'מה היקרים,
תודה על תשובה מכובדת!!!
אקח את הדברים לתשומת ליבי בישיבת ועד הורים הבאה ומול ראש המועצה.
ציונה

די כבר לזרוע הרס מיותר ציון ציונה

הודעהעל ידי עכבר » יום חמישי 21 פברואר, 2008 21:10

ציונה יקרה מאוד
את לא ראויה לצערי לתפקיד כל שהוא.
אם את כל כך לא צנוע, מה את מזלזלת ברועי, הוא עורך דין במקצועו, גזבר מועצה. למה ללכלך ללא ידע, ואם כן תפני אליו, יתכן ויענה לך, אם את ראויה וכנה.
הגיע הזמן גב' מתנדבת ועד הורים, להפסיק לחפש רוע ולטרום או לתשוק.
כאשר רוצים לשאול שאלה, בודקים היטב אם הנפש המדוברת , עונה ומשיבה, באם לא, אנא פני בשמך ולא תחת מסכה ציונ.ה. כדי לנצל פורום זה להשביח, לבקר, בטעם ולא שרפות מיותרות.
תני כבוד לראש המועצה החדש, וזמן לשקם להאדיר את האזור בבקשה

שלום שלום ואין שלום!
עכבר

עכברוני חמודוני

הודעהעל ידי ציונה » יום רביעי 27 פברואר, 2008 21:32

עכבר עכבר נוס נוס נוס
ציונה

בחירתה של מנהלת חדשה לתיכון

הודעהעל ידי תושב שמאוד איכפת לו » יום חמישי 24 אפריל, 2008 12:49

חג שמח לכולם, בימים הקרובים אמורה להבחר מנהלת חדשה לתיכון, לקו הסיום הגיעו שתיים לכול מי שמתנגד יש את האפשרות להשפיע על ידי הרמת טלפון לרועי פטריק שהוא(למזלנו הגדול) גם מנהל מחלקת חינוך, או לראש המועצה עזרא רבינס ולהביע את התנגדותו למינוי.

---ההודעה נערכה--- [המערכת]
תושב שמאוד איכפת לו

מנהל תיכון

הודעהעל ידי הורה » יום חמישי 24 אפריל, 2008 15:19

למקבלי ההחלטות שלום רב,
אכן לקו הסיום למשרת נהול ביה"ס התיכון הגיעו שתי מועמדות, אני מרשה לעצמי לדבר בשם הרבה הורים שאכפת להם מחינוך ילדנו. מדברים על מעורבות הורים, מעורבות קהילתית, אלו אינן רק סיסמאות, מעורבות קהילתית משמעה הקשבתם של מקבלי ההחלטות לרחשי לב הציבור.
אנו מצפים לרוח חדשה בניהול התיכון, אדם בעל שיעור קומה שיביא עמו בשורה חדשה .אדם שיעשה את המהלכים הנדרשים לשיפור האוירה בצוות החינוכי, אדם שינהיג וידע להסתכל לילדנו בגובה העינים ויוביל את ביה"ס קדימה.ידוע שמבין המועמדים היה מועמד ראוי שיכל לעשות את השינוי לו אנו מיחלים, אבל חבל שרק בגלל תעודה שחסרה (והיתה נכונות להשלים את הנדרש) וקבעון מחשבתי ומערכתי לא איפשרו למועמד להמשיך בתהליך. נשמח אם תקדישו מחשבה נוספת לנושא, עדיין לא מאוחר.
תודה ומועדים לשמחה.
הורה

איך??

הודעהעל ידי אמא שנמאס לה » יום חמישי 24 אפריל, 2008 19:39

אני לא מבינה איך כותבים פה על שתי מועמדות ועוד מועמד- איך אתם יודעים???
ואם אתם יודעים למה לא כל ההורים יודעים?
האם מכרזים לא אמורים להיות חשאיים?
מי מדליף פה, ולמה?

:evil:
אם הנושא פתוח לציבור אני דורשת לדעתי מי הגיש מועמדות, מי נדחה, למה, מי הגיע לקו הסיום ולמה וגם לקחת חלק בהחלטה כמו ההורים שלפניי שברור שהם יודעים בדיוק מה 4קורה במכרז הכל כך חשוב הזה.

בתור אמא שיודעת לפתוח את הפה אשמח לעשות זאת אם קרה פה עוול נורא ואיום ו/או שתי מועמדות לא ראויות אבל מי הן? מי הוא?

איך חלק יודעים ואיך לא, זה דבר שחייבים לברר, ומייד. :x
אמא שנמאס לה

הבא

חזור אל חינוך ודור צעיר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד