אלימות בבית ספר

מה שקשור לחינוך דור העתיד בערבה ולחינוך בכלל..
כדי לכתוב יש להרשם לפורום.

אלימות בבית ספר

הודעהעל ידי הורה » יום שלישי 12 אוגוסט, 2008 15:51

אנו מקווים כי השנה יעשו משהו בנושא האלימות בבית הספר היסודי ויפסיקו לטאטא הכל מתחת לשטיחים עבים במיוחד. כדי שילדים בכיתות א' יוכלו לעלות בשלום לאוטובוסים ולחזור הביתה.
כל פעם אני שומע זוועות ומקרים חמורים. אני מקווה שהילד שלי יגיע לבית ספר פחות אלים עם הרבה ערכים של בין אדם לחברו.
הורה

אלימות בבית הספר

הודעהעל ידי גידי » יום שלישי 12 אוגוסט, 2008 19:11

הורה יקר ,
אני איתך בחשש לאלימות גוברת אצל ילדנו .
אתה צודק בדרישה מבית הספר לטפל בבעיה, אך הבעיה האמיתית נמצאת אצלך בבית, וכאשר ילדך יבין כי אין מקום לאלימות בחברה מתוקנת, האלימות תימוג. ( אלימות יכולה להיות גם מילולית, ראה את פורום ערבה.)
בברכת הצלחה
גידי
גידי

הודעהעל ידי אנונימי » יום רביעי 13 אוגוסט, 2008 16:13

בגלל זה חשוב להתחיל את השנה עם סמינר ערכים!
אנונימי

תחליט

הודעהעל ידי אמא » יום רביעי 13 אוגוסט, 2008 16:49

הורה יקר,
אם האלימות באוטובוסים תפנה לדרור שלו.
ואלימות בבית ספר- תכתוב את שמך ואז אפשר יהיה להתייחס אליך.
אם הילד שלך ככ חשוב למה אתה מסתתר
אמא

הודעהעל ידי הורה דואג » יום רביעי 13 אוגוסט, 2008 17:39

אמא יקרה אם אפרסם את שמי מחר כולם ידעו מי בני ואז בנך וחבריו יציביעו עליו ויגידו שהנה הוא מתלונן ובוכה לאבא שלו שאנחנו מרביצים לו, והוא זה שמלשין שאנחנו עושים נזקים בכל מיני מקומות, אז במקום לחפש מי אני כדאי מאד להתחיל ולחנך למניעת אלימות ומעשי קונדס הנגמרים בנזקים וניזוקים, ולא רק הבן שלי כ"כ חשוב לי כל הילדים חשובים לי
הורה דואג

אלימות

הודעהעל ידי אני » יום רביעי 13 אוגוסט, 2008 19:03

הורים יקרים כולם,
האלימות לא נולדה בבית הספר, לכן זה לא-אלימות בבית הספר.
האלימות מוצאה בבית, לשמוע הורים מדברים, וליישם, כאשר מורה נתקל באלימות, פונה להורים ומה קורה, תמיד אותו הורי מגונן על בנו ומאשים את השכן.
האלימות היא כלל ארצית.
לו נצליח לא לדבר יותר מדי ליד ילדנו, על איך הינו הואגים את היא וההוא, או , איזו מכשפההמורה הזאת? זה דוגמית מאיכן זה בה.
לא בית הספר , תפנימו, זה אנחנו ההורים.
האוטובוס נועד להסעות, וכאשר ילד מתנהג לא יפה, בדרך כלל מוסרים להוריו, שלרוב, מתנגדים "להעניש אותו, כי הם צריכים להסיע אותו כשבוע לבית הספר, "ומה זה עינינם בכלל"
תחשבו על זה טוב טוב , הפורום לא יעזור, גם לא המורות, אנחנו בבית, נקודה.
אני

בדיקה

הודעהעל ידי הורה 2 » יום רביעי 13 אוגוסט, 2008 22:57

אתה לא כותב שם כדי שהחברים לא ילעגו לבן שלך.אתה שומע את עצמך??????????
אז מה אתה רוצה מבית הספר?שיפתור את מה שאתה לא מסוגל לפתור?????
אלימות זה לא לחפות על הילדים כשהם נכנסים לבריכה בחצבה וכמעט משלמים בחייהם. ואיפה ההורים?????????ואיך זה שהערבה פתאום שותקת????????
ומה עשו הורים בעין יהב כשהילדים שלהם השתינו בשקיות בחג המושב?????????
ההורים לא מתמודדים אז הם פונים בהאשמה לבית הספר.
אולי תתעוררו כבר?
לא לשיעורי בית
לא לחולצת תלבושת
לא לעונשים
כן לנסיעות לחול על חשבון לימודים
כן להתפרעויות האוטובוסים-
אבל
אנחנו לא אשמים.
הורה 2

הודעהעל ידי אבא גנוב » יום חמישי 14 אוגוסט, 2008 5:23

כהורה לילדים בביה"ס אני מסכים שהכל מתחיל בבית. אנחנו ההורים אחראים לחינוך ילדינו. עלינו מוטלת האחריות לדאוג שיקבלו ערכים של סבלנות וסובלנות, כבוד הדדי וכיבוד הכללים וכמובן לתת דוגמא אישית.
כהורה אני עושה כמייטב יכולתי וברור לי שלא תמיד אני מצליח. יחד עם זאת ילדי אינם נחשבים כאלימים או כתלמידים בעייתים, להיפך הם חברתיים מאוד- וזאת לפי המשוב שאני מקבל מהמחנכת ומהכרותי אותם.
ובכל זאת...כמו שאצלי במשק\מקום עבודתי אני עושה את המקסימום על מנת להצליח, ונאלץ מידי שנה\עונה להתמודד ולשאת בתוצאות של הבחירות שלי ועם קבלת ההחלטות שלי וזאת בכדי להשתפר. הייתי מצפה מהגורמים שאחראים על הסביבה הלימודית והחינוכית של ילדי, שיעשו את המאמץ הדרוש על מנת למנוע (עד כמה שניתן) את האירועים והמצבים שמובילים לאלימות הנוער.
לצערי: לא כל ההורים חושבים שיש בעיה (חמישים אחוז מפתרון הבעיה הוא להכיר בה), אני לא רואה די סימנים שמצביעים על כך שהמערכת החינוכית שלנו רואה באלימות כבעיה קריטית שנמצאת על סדר היום לפני כל דבר אחר ו\או פועלת לטפל ולמנוע אותה בכל דרך.
סביבה לימודית נעימה ושקטה תוביל את ביה"ס קדימה בכל התחומים.
ולסיום דברי , חשוב לי להודות לצוות החינוכי שעושה עבודה יום יומית קשה ומעייפת שראוייה להערכה מצד כולנו. שיתהיה שנה טובה ומוצלחת ותזכרו שאם האלימות תרד ,החומר הנלמד יעבור יותר טוב ותעלה ההנאה של כולנו מביה"ס.
אבא גנוב

אלימות בבית-הספר

הודעהעל ידי נתי בר-שלום » יום חמישי 14 אוגוסט, 2008 11:00

האם שאלנו פעם את עצמנו מאין נובעת האלימות? אלימות נובעת מכעס ותסכול. גם ילדים מבית טוב,לעתים אלימים. כדאי לשוטט באינטרנט וללמוד על התופעת האלימות הגוברת בעולמנו, מהן הסיבות האמתיות? אחת הסיבות העיקריות היא
השיממון שהילדים חווים. העולם הזה שאנו משאירים להם גווע לאט לאט, איזה תשובות יש לנו עבורם. אין ספק שהם דוחפים אותנו לתת לעצמנו תשובות קיומיות. מה זה בעצם "ואהבת את רעך כמוך"? עלי להתוודות שההסבר שנתן "העידן החדש", מוטעה.

"העידן החדש" פירש שקודם עלינו לאהוב את עצמנו ואז נוכל לאהוב אחרים. טעות! אם נחקור במקורות נמצא שהאדם הינו איגואיסטי מטבע בריאתו, ולכן הוא תמיד יחשוב על עצמו ראשון. מצב זה נוצר אחרי חורבן הבית השני. "מאהבת חינם לשנאת חינם", כל אחד רק לעצמו. אם נסתכל כיצד פועל הגוף החי, נראה שכל איבר, כל תא בגופינו, דואג לכול יתר הגוף. לוקח לעצמו כמה שהוא צריך, ואת היתר מעביר הלאה, כך פועלת הרמוניה בטבע. ואנחנו בני האדם פועלים בניגוד לטבע. תא שרק לוקח לעצמו הופך להיות תא סרטני, והסרטן הנפוץ היום בעולם, הינו תשקיף למצב החברתי בעולם. הפרוש הנכון ל"ואהבת לרעך כמוך", הוא הפוך ממה שחשבנו. "ואהבת לרעך כמוכך" פרושו האמיתי הוא: חשוב על השני לפני שאתה חושב על עצמך. כן זה קשה מאד ליישום, אבל זה התיקון של העולם. לאט לאט אנשים מתחילים להבין מהי אהבת הזולת. אז אולי אנחנו ההורים והסבים ניתן לילדינו דוגמא. אפשר להתחיל מהפורום "מדברים ערבה". רצוי כי נזדהה בשמנו בהצגת עמדותנו,ונתיחס בכבוד האחד לשני.
דוגמא אישית היא הכלי האמיתי בחינוך.

באהבה נתי
נתי בר-שלום

תשובה להורה2

הודעהעל ידי הורהההה » יום חמישי 14 אוגוסט, 2008 14:49

שלום רב,
שוב, צורת הכתיבה שלך והזילזול לא לעניין.
ראה את רוב הנכתב פה בפורום, ישנם אנשים שבאמת רוצים לדון בבעיה.
כולנו יודעים, שאין התבגרות ללא מעשי קונדס, גם אם נתאר זאת אחרת.
על מנת לא לפגוע באף אחד מילדנו עלינו ההורים להשגיח, פה באזור ב100% הבעיה היא ההורים.
הורים כפי שכתבתה, המוצאים את ילדם מהמסגרת לנוחיות שלהם, הורים שמלמדים מורים איזה ציון מגיע לבנם, הורים שמבקשים מהם לטפל בבעיה שילד מתפרע צוחקים, לא נורא.
הורים שילדיהם מסתובבים בלילות ללא מטרה והשגחה
והעצוב ביותר שהם מפחדים לספר על בעיה למבוגרים.
אנו כמו כלל המדינה, נעשנו בעלי מאה ללא דעה, אין לנו זמן לטפל בהם, עסוקים מאוד.
הורהההה

אלימות בבית הספר

הודעהעל ידי נתי בר-שלום » יום חמישי 14 אוגוסט, 2008 15:34

הורהרררר... יקר.
היכן מצאת זלזול בדבריי, הייתי שמחה ללמוד ולתקן. נכון אמרת, קודם כול ההורים צריכים להבין... הייתי שמחה אם היית מזדהה בשמך המלא.

בתודה נתי
נתי בר-שלום

להורי 2 לא לנתי

הודעהעל ידי הורהההה » יום חמישי 14 אוגוסט, 2008 18:40

נתי , תקראי למעלה אישה נחמדה, ודאי לא אליך אלא להורה 2
אני מאוד אוהב ונהנה לקרא את אשר את כותבת
סליחה אם הבנת לא נכון
הורהההה

אלימות בבית הספר

הודעהעל ידי נתי בר-שלום » יום שישי 15 אוגוסט, 2008 10:57

הורהההה יקר, או מי שזה לא יהיה, נגעת בליבי.

הלוואי וכולם יגעו בלב, אחד בשני, ונראה אז את השינוי האמיתי, שכולנו מאחלים לעצמנו.

שבת שלום
באהבה נתי
נתי בר-שלום

הודעהעל ידי הורה » יום שלישי 26 אוגוסט, 2008 5:39

פתיחת שנת הלימודים קרבה ואשמח אם עוד הורים ואנשי חינוך יעירו ויאירו את דעתם בנושא החשוב- אלימות במתחם ביה"ס וההסעות.
הורה

אלי מה?

הודעהעל ידי vur » יום שלישי 26 אוגוסט, 2008 7:13

הורה יקר מאוד!

התשובה היא, אתה ואני, באם נסכיל להבין שילדנו הם שלנו והחינוך שלנו, אז די לאלימות
נלמד את ילדנו הצעירים שלעלות לאוטובוס ראשון, תוך כדי דחיפות ואלימות זה לא זה.
נלמד את ילדנו, לומר בוקר טוב המורה, ושלום, ותודה.
כמובן שכך יהיה טוב לכולם.
לא נאשים את השכןאלא נבדוק היטב מה קורה לילדנו.
הבלגן באוטובוסים של הקטנטנים, המרגישים חובה לעלות ראשונים.
בחצר, ילדים כמו ילדים, יש השגחה של מורה שאם כל הכבוד לא יכול לראות הכל, אז אולי צריך תורנות הורים?
vur

הבא

חזור אל חינוך ודור צעיר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד