בית ספר מחפש מנהל ...

מה שקשור לחינוך דור העתיד בערבה ולחינוך בכלל..
כדי לכתוב יש להרשם לפורום.

בית ספר מחפש מנהל ...

הודעהעל ידי על-מה » יום שבת 30 מאי, 2009 15:33

בית ספר מחפש מנהל .

דרישות:יכול להתמודד עם 700 הורים
350 תלמידים
30 מורים
יודע להגיד כן כל הזמן- יגיד לא- יעוף
בקיצור- יס מן
בלי רכב- בערבה לא צריך כי במילא הוא תקוע כל השבוע
רצוי מהאזור אם לא אפשר מהצפון
רצוי מביצפר גם אם לא מתאים
יש רוצים?
למעוניינים יצא מכרז.
:con: :con:
על-מה

Re: בית ספר מחפש מנהל ...

הודעהעל ידי יוגב » יום ראשון 31 מאי, 2009 10:39

שלום לכולם,

בימים אלו המועצה, ועדי הורים למינהם מנסים להעביר מהלך לחינוך דמוקרטי בערבה להלן הנתונים:

עלות של החברה לדמוקרטיה כ- 165 אלף ש"ח +גביה מההורים כדיי להפעיל את התוכניות שאינן קיימות.

עלות של מנהלת ביה"ס הוא: החזרת התנאים שנלקחו ממנה עקב העברתה לתוכנית של אופק חדש.
משרד החינוך מבטל חוזים אישיים במקומות מסויימים המועצות דואגות למנהליהן ע"מ לחזק את החינוך ולהעצימו.
בערבה התיכונה המועצה אינה מוכנה לדאוג למנהליה וכמובן שהמושג חינוך אינו בראש מעיינה.

ילדים=אהבה
חינוך=כסף
כסף =כסף

אז למה בכלל לדאוג לביה"ס היסודי היחיד שפעל ועדיין פועל בחוזקות בזכותה של מנהלת בית הספר ומוריה, אז איפה פה ילידנו אייכן אנו כהוריים? אייכן היופי של הערבה? המיוחדות שלנו והשוני שלנו מכלל המדינה? מה זה בדיוק חינוך אם יש דבר כזה?

האם המשולש שלנו הוא חינוך, מועצה, קהילה או מועצה קהילה והחינוך בסוף.

שום דבר אינו סגור אל תתנו למועצה לבלבל אותכם אנחנו קהילה חזקה שהחינוך חשוב לה ואייך מרגלית אומרת: : "חינוך עושים באהבה".

ולך מרגלית ולכל צוות המורים- עצוב אני היום לדעת שעוד מעט הגרוע מכל מגיע תודה לכן על כל העשיה, הנתינה, החום ואהבה שלכן.

יוגב.
יוגב

הודעהעל ידי מורה » יום ראשון 31 מאי, 2009 17:03

תפקיד מקבלים בזכות ולא בחסד
ביושר ולא מאחורי הגב.
יצא המרצע מהשק

רק גועל.
לא יותר. :ex:

--- המודעה נערכה [המערכת] ---
מורה

הודעהעל ידי מורה מהעבר » יום ראשון 31 מאי, 2009 17:05

איך שההסטוריה חוזרת.
מציעים לך לחזור צפונה
בושה.
ניהול זה בנשמה- לא לפנסיה.
מורה מהעבר

הודעהעל ידי רעות » יום שני 01 יוני, 2009 9:33

לועד ההורים שהיו אתמול בפארן
לא צריך להיות חכם כדי להבין שאתם שליחים.אבל להכפיש את שם המנהלת זה כבר רוע.
תנסו רעות??????
רעות

הודעהעל ידי זה מה שאנחנו שווים » יום שני 01 יוני, 2009 10:26

תושבים יקרים,
מרגלית עושה את עבודתה באהבה ותמשיך לעשות ניהול זה הנשמה שלה.

ולכם מועצה יקרה,
חבל עלייכם, בתחילת השנה שתחזו בחיוך מורנו וילדנו באמת זה לא יהיה לשביעות רצונכם, דעו לכם שזה השיקוף של החינוך בערבה.

ולך מרגלית,
תמשיכי להרעיף עלינו אהבה וילדנו התברכו בזכותך.

זה מה שאנחנו שווים

Re: השתלחות חסרת רסן

הודעהעל ידי אורח » יום שני 01 יוני, 2009 14:17

קראתי את ההשתלחות חסרת הרסן ופשוט הזדעזעתי. אף אחד לא מינה מנהלת מחליפה לבית הספר, ככל שידוע לי המכרז ממשרד החינוך עדיין לא פורסם.

להוציא דיבה על אדם זה מעשה מכוער, נשמע גם שהוא מגמתי, ואני באמת לא מצליחה להבין למה.
בתור הורה שהיה זקוק לעזרה קיבלתי אותה במלאה ועם המון הבנה ואמפתיה ואני יודע שאני לא היחיד.
צריך לזכור שמרגלית בוחרת מרצונה החופשי לצאת לשנת חופש, זו הבחירה שלה, ולכן מותר לכל אדם להתמודד על התפקיד, אף אחד לא חתר תחתה ואף אחד לא מדיח אותה.
עצם העובדה שניתן לכתוב הודעות בעילום שם עדיין לא אומרת שצריך לנהוג ברשעות ולהשמיץ אנשים ללא כל ביסוס.

אורח

הודעהעל ידי מרוסנת » יום שלישי 02 יוני, 2009 18:46

אורח חמוד

למה אתה לא משמיע קולך ומזדהה קודם תבצע אתה את מה שאתה מבקש ואחר כך תבוא בטענות
שום דבר לא שלוח רסן. כבר נשלחה עצומה למשרד החינוך בענין המכרז שהוא לא כשר ולא חוקי.
אולי תשאל את עצמך על מה אתה נדרש לשלם כסף????????????
מי יביא מורים לשנה הבאה????????????מי ישלם להם??????????למה כבר התחילו לפנות לאנשים ללא תעודות הוראה??????????????
למה עוד מורה עוזבת ביסודי???????????????????

ככה עושים תהליך קהיךתי בחינוך
ואלה שבאים אלינו למושב לבקש כסף- למה המורה ללשון בתיכון עזבה ואנחנו ההורים משלמים לה?????????למה מומי עוזב????????????
למה ילדים חוזרים הבייתה בעשר בבוקר?????????????????למה הם לא באים הכלל לבית הספר?????????????????העיקר שמורים בתיכון נוסעים לבלות בתל אביב בעוד שבוע.
אסור ליפול בפח
קודם שהמועצה תתן את מה שחייבת ואחר כך נשמע

בדיחה עצובה.

מרוסנת

הודעהעל ידי דפנה » יום שלישי 02 יוני, 2009 18:55

מרגלית

אנחנו קבוצת הורים שמתכננת לפתוח שלוחה פרטית ללמידה אחרת עם הנחיה מקצועית מזמינים אותך לנהל את השלוחה
כמו שרק את יודעת.

.
הורים שמעריכים חינו ך שעושים רק באהבה
דפנה

הודעהעל ידי סביונה » יום שלישי 02 יוני, 2009 20:29

זה נכון לגבי כל מנהל/ת וכל מורה: אם היא תצליח אנחנו נרוויח, או במילים אחרות: הצלחתה=הצלחתנו.

איך יצאה עצומה וממני לא ביקשו לחתום? למה המכרז לא חוקי? מי פונה בשמי למשרד החינוך ועל מה?

מרגלית היא מנהלת מצויינת ליסודי והיא טעתה והמערכת טעתה כשנתנו לה את שני בתי הספר. היה ברור שהיא תתקשה לחזור "רק" ליסודי. המערכת טעתה שוב כשלא השכילה לפתות אותה להמשיך. צריך ללחוץ שמורים ומנהלים טובים (דגש על טובים, לא על כל מיני ברירות מחדל שמסתובבים לנו בבתי הספר) יקבלו יותר כסף, יותר תנאים ויותר הערכה. אולי אפשר לשכנע את מרגלית להשאר, או לפחות להבטיח שאחרי שנת חופש לגיטימית היא תחזור בשנה הבאה בכוחות מחודשים.

--- ההודעה נערכה [המערכת] ---
סביונה

הודעהעל ידי כלנית » יום שלישי 02 יוני, 2009 20:59

אני מציעה שנפסיק את הדיונים בעניינים שאנחנו לא מצויים בהם.כנראה שמצויינות זה לא החינוך של הערבה התיכונה.
שופכים לכולנו חול בעיניים ואנחנו נמשיך ונכתוב ונקטר והשיירה תעבור.
העיקר שיש מנהל אגף חינוך.

--- ההודעה נערכה [המערכת] ---
כלנית

הודעהעל ידי סביונה » יום רביעי 03 יוני, 2009 8:20

קראתי את התוגבה של כלנית ופתאום באה לי הארה!!
כלנית צודקת לחלוטין!
מצוינות היא לא מילה שמוכרת בבית הספר שלנו. לטעמי דוחפים אצלנו דווקא לכיוון השני- לותר לילדים, להקל על הילדים, לתת להם יותר חוגים ואוורורים ופחות ידע וכלים.לילדים שזקוקים לעזרה מיוחדת דואגים.יש מערך שלם בבית הספר ומחוצה לו שדואג להם, וטוב שכך. לילדים "הרגילים" או אלה שזקוקים לרמה היותר גבוהה, מזניחים.
חבר'ה, שהילדים שלנו יגיעו לאוניברסיטה הם לא יקבלו שום הקלות כי הם מהערבה! אף אחד לא ישאל אם מרגלית כן או לא! הם יתמודדו על מקומות בפקולטות יוקרתיות מול ילדים שההורים שלהם דוחפים אותם, שהמורים שלהם דורשים מהם, שלומדים שלוש שפות זרות ומקבלים שיעורים בחשיבה מדעית מכתה א', שמקפידים איתם על שגיאות כתיב ועוד ועוד. בכל העולם ההורים מושכים להעמקת הידע, לחינוך מעולה, להשכלה רחבה, לכלים להתמודדות, להכנה לחיים- רק בערבה מחפשים כל הזמן איך "להקל" על "הילדים המסכנים"..( לא לתת שיעורים ביום שישי... לא לתת שיעורים בחופש...לעומת זאת מותר לתת שיעורים בימי השבוע, כשהילדים חוזרים מאחר מיום לימודים ארוך ומתיש יש להם רק שעות ספורות לפני הלילה ולפני יום ארוך מאוד נוסף..) ודאי שהכל מכוונה טובה, אבל אנחנו לא עוזרים! אנחנו מקלקלים להם ומקלקלים אותם. הם יוצאים מהחממה והם נכנסים להלם! שלא לדבר על כך שהם בפיגור חמור אחרי תלמידים מחלקים אחרים בארץ.והם אפילו לא יודעים את זה... ולכן הם מסכנים.
מי מחפש?
כאן הדבר השני שהיא צודקת, הוא שנותנים יותר מדי לאנשים שלא מצויים בענייני חינוך להתערב,להשפיע ולקבוע מדיניות ומינויים איש איש לפי ראות עיניו ולפי מצב הרוח שלו באותו בוקר. למשל, לועד הורים. אני בעד שאנשי חינוך עם ניסיון, השכלה וידע חינוכי אמיתי ינהלו פה את העניינים. זה שילדתי שלושה או אפילו חמישה ילדים לא עושה אותי מומחית לחינוך ולמערכת החינוך. תעזבו כבר את השטויות של חינוך דמוקרטי או שינוי מבנה בית הספר כדי שישתלב בנוף המדבר.. תתעסקו בענייני חינוך שיכין את הילדים שלנו למאה שנים בעולם האמיתי. אי אפשר כבר לסמוך על מחירים של פלפל כדי להבטיח פרנסה לדור הבא. רוב ילדינו יצטרכו השכלה, מקצוע ותעודות. בבקשה תנו לאנשי חינוך מקצועיים לעשות את העבודה בשביל הילדים שלנו.
סביונה

הודעהעל ידי אורח » יום רביעי 03 יוני, 2009 21:32

מישהו דאג למחוק את זה באופן דמוקרטי !!!

על ידי דניאלה ח » יום רביעי 03 יוני, 2009 16:16

--- ההודעה נמחקה [המערכת] ----
בשל התבטאויות לא ראויות.
נא הקפידו על שפה נקיה ומכובדת.
אורח

הודעהעל ידי ww » יום שישי 05 יוני, 2009 6:04

יש לנו מנהלת מצויינת!!!
המחמאה ניתנת למרגלית על השינוי הרב שעשתה (בעזרת המורים \ות כמובן...) על בית ספר שעובד יפה ילדים שכל הזמן יש להם פעילויות חוץ מלימודים על בית ספר יפה חיצונית שכיף להיכנס אליו...
וגם כאמא ותיקה ..לעומת מה שהיה לפניה...
אז תפסיקו כל הזמן לחפש משהו אחר האחר החדש הוא לא חייב להיות יותרטוב!!!
צריך שועד ההורים וכמובן ראש המועצה ומנהל מחלקת חינוך ישמרו על הקיים הטוב ..
אל תיתנו למרגלית ללכת...רק לחופשה זה בסדר
אל תאחלו לה: "דרך צלחה בהמשך דרכיה" רק: "חופשה נעימה"

שבת שלום
ww

הודעהעל ידי מורה ואמא » יום שישי 05 יוני, 2009 14:18

שמחתי לקרוא את הדברים שכתבת. גם אני כמו כל תושבי הערבה קיבלתי (שוב בדואר) את איגרת ראש המועצה. אני מורה ודווקא לא ביסודי (קל לנחש) יודעת שמרגלית לא ביקשה שבתון ודווקא על רקע של חילוקי דיעות בנושאים חינוכיים בלבד- מעדיפים שהיא תצא לחופש.
יש מי שמנסים להגיד בגלל מערכת יחסים כזו או אחרת אבל זה שטויות במיץ עגבניות.בשיחות עם המורים כולם יודעים שזו שגיאה חמורה אבל יש מי שמחליט וזה פשוט נורא.אני כאמא יודעת על שעות על שעות של עבודה וגם כשהיא ניהלה את התיכון ולא היה פשוט היא לא עזבה בגלל שהיה קשה אלא בגלל דברים אחרים. מרגלית בנתה צוות לתפארת מדינת הערבה כמו שהיא נוהגת להגיד בכל טקס ואסור פשוט אסור לתת לזה לההרס.וחבל שאנחנו לא עושים כלום. אולי שהוועד במקום לעבור ממושב למושב יעצור את העולם. אבל כנראה יותר קל לעצור את העולם כשיש שיעורי בית או שעת 0.
מורה ואמא

חזור אל חינוך ודור צעיר

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד