ההבטחה - קויימה

כל מה ששלנו ומשלנו, במקום להשאיר במגירה..

מנהל: יעל

ההבטחה - קויימה

הודעהעל ידי יעל » יום שישי 16 פברואר, 2007 17:50

השביל המוביל אל האין

מומלץ להקליק על התמונה.
קבצים מצורפים
Img_3.jpg
Img_3.jpg (193.79 KiB) נצפה 4051 פעמים
יעל
אחראי

נכון..

הודעהעל ידי גילה טל » יום שבת 17 פברואר, 2007 16:14

וממש נחמד שטרחת לידע אותנו.. :lol:

רק שלא תמיד זה היה ככה.. אני לא זוכרת באיזו שנה התחילו לשתול את שבילי החמניות (אולי אסתי יודעת?) ועד כמה שזכור לי (תקנו אותי אם אני טועה) ברוב המקרים זה לא ממש הצליח, או לא במועד. אבל לפחות שנה אחת השביל היה לתפארת, כפי שניתן לראות מהתמונה, שהיא מהיום הפתוח של 2004 (צילום: זהר ניר)

והערה קטנה לגבי הכיתוב: כשהצלחתי לקרוא, מאד נהנתי ממנו, אבל היה קשה לקרוא. כדאי להוסיף הצללה כמו בדוגמא שלי. (בכוונה בחרתי צבע בהיר, הוספתי אותו כיתוב לדוגמא ללא הצללה ובפונט דיוויד, בשביל ההשוואה. לטעמי אריאל יותר ברור.)

טוב, גם כאן בתמונה המוגדלת רואים יותר טוב, זה תמיד נכון.
קבצים מצורפים
openday2004.JPG
שביל החמניות 2004
openday2004.JPG (120.69 KiB) נצפה 4012 פעמים
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

נו בטח שבוודאי

הודעהעל ידי יעל » יום שבת 17 פברואר, 2007 19:43

מכירה את הרקדן שצועק שהבמה עקומה?
ובכן ה Psp-7 חדלה לתפקד נורמלי, כל נסיונות הסרה והתקנה לא הועילו
התקנתי את 8 אבל לא מסתדרת איתה, צריך לקחת קורס כי המיקומים השתנו.
ויש לי גם את הפוטושופ אבל עליה צריכה כבר יותר מקורס, ממש שנת לימוד.
בכל אופן לא הצלחתי לעשות את ההצללה ובמקום זה עיבדתי ב2 שכבות,
אם תגדילי בהגזמה תראי לבן מתחת לצהוב כי הניסיון הראה שזה בולט יותר מהשחור
ואין לי אפשרות ב 7 לעבוד עם stroke בכיתוב, רק הצבע ב fill מאפשר, ובכלל
אני רוצה את אלכסנדרה אבל ברגע שמחליפה אליה התוכנה זורקת,
יש לך רעיון?
יעל
אחראי

בעיה של גרפיקה

הודעהעל ידי גילה טל » יום ראשון 18 פברואר, 2007 9:38

אמנם התשובה לשאלתך פחות מתאימה פה, יותר ב"מחשבים ואינטרנט", אבל זהו פורום יצירה והיוצרים שרוצים להכניס תמונות צריכים לטפל בהן.. והנה מצאנו את ההקשר.

אני קצת מרחיבה את השאלה שלך בכלל לגבי עיבוד תמונה פשוט. מה זה אומר עיבוד תמונה? ובכן, היום מצלמים יותר ויותר במצלמות דיגיטליות והתוצאה בד"כ מגיעה קודם כל למחשב ולא לנייר ולפעמים זוהי גם תחנתה האחרונה. פעמים רבות רוצים לתקן ולשפר את התמונות ויש הרבה מאד דברים שניתן לעשות. המומחים יוצרים גם תמונות חדשות לגמרי, לפעמים השינויים הם כל כך מקצועיים שקשה להאמין שהתמונה אינה אמיתית. סתם דוגמא אקראית בקישור הזה.

אבל זה לא הנושא כאן. אני מתייחסת לפעולות הפשוטות יותר שכל צלם חובב נזקק להם לפעמים כמו תיקון עיניים אדומות (בגלל הפלאש), הבהרה של תמונות כהות, חיתוך תמונה , שינוי גודל של תמונה וכד'. לפעמים גם רוצים לרשום טקסט על תמונה או להוסיף לתמונה אלמנטים אחרים (למשל לסמן או להדגיש משהו).

מה האפשרויות הפשוטות שמאפשרות לעשות זאת?
את התוספות על התמונה (לא שינוי של התמונה עצמה) ניתן לעשות בקלות יחסית בעזרת תוכנות שלרובנו יש במחשב - וורד ופאורפאוינט: לשלב את התמונה במסמך או במצגת שמאפשרים להוסיף כיתוב על התמונה וגם פעולות פשוטות כמו שינוי הבהירות והקונטרסט של התמונה. החסרון (הגדול לטעמי) שהתוצאה אינה תמונה נטו אלא קובץ וורד או מצגת. מסורבל למדי.

תוכנה נוספת שמאפשרת זאת היא הצייר של חלונות - תוכנת עזר פשוטה שקיימת בכל מחשב ומאפשרת לכתוב על התמונה וכמה דברים נוספים אך האפשרויות שלה מאד מאד מוגבלות (אם כי ראיתי גם שבעזרת המון סבלנות מגיעים גם בה לתוצאות נהדרות).

כמה תוכנות חופשיות מומלצות שמאפשרות עיבודי תמונה פשוטים:
xnview
החסרון: אין אפשרות לכתוב על התמונה . אפשר לבחור שפה עברית, יש לה בלי סוף אפשרויות ותומכת בהמון פורמטים של תמונות.

infraview
גם כן חופשית לחלוטין ומשופעת בתכונות. הבנתי שניתן להוסיף בעזרתה גם טקסט, אבל בצורה די מוגבלת.

photoplus
לעומת השתים האחרות, אני לא מכירה את התוכנה הזאת, אבל הבנתי שניתן בעזרתה לכתוב טקסט על תמונה. התקנתי אותה כדי לבדוק. מסתבר שניתן לכתוב טקסט גם בעברית, אבל הוא מתקבל הפוך, כלומר, כדי שהטקסט יופיע כמו שצריך - יש לכתוב הפוך.. בעיה דומה קיימת בתוכנות גרפיות רבות.

כמובן, שהתוכנות היותר מורכבות אינן בהכרח חופשיות (אם כי יש גם, ראו סקירהב"נענע")
התוכנה הידועה ביותר, שרוב הגרפיקאים המקצועיים משתמשים בה, היא פוטושופ - ונכון כתבה יעלית - השימוש בה אינו פשוט למי שלא מכיר, רצוי ללמוד והיא יקרה מאד.
תוכנה מקצועית נוספת שמשמשת גם חובבים רבים היא הפאינט שופ. יש לה תמיכה בעברית והיא פשוטה יותר מפוטושופ, הרבה יותר זולה וקלה יותר ללימוד. אני מציעה להשתמש בגרסה 9 האחרונה (ככל הידוע לי) עם תמיכה בעברית. בגרסה הזאת גם התמיכה בעברית טובה יותר והטקסט לא מתהפך אח"כ בזמן עריכה כמו שקורה בגרסאות קודמות. לגבי המעבר מגרסה 7 לגרסאות הבאות, זה לא נורא מסובך במיוחד שנזקקים רק לכמה תכונות. כמובן שהתוכנות הללו מאפשרות לכתוב על גבי תמונה וכל דבר אחר. היתרון הגדול לטעמי בשימוש בתוכנות מקצועיות הוא - האפשרות לעבוד בשכבות מבלי לשנות את התוכנה המקורית.
יעלית, אני מקווה שבין השאר גם עניתי לך. לגבי פרטים ממש - איך ואיפה - זה ליד המחשב..

וכדי לעשות את התשובה הזאת יותר "יצירתית" אני מצרפת עיבוד תמונה שעשיתי בפאינטשופ פרו 9 עבור תמי ליבנה שכתבה את השיר.
קבצים מצורפים
1.jpg
בליל ירח מלא / תמי ליבנה
1.jpg (40.75 KiB) נצפה 3983 פעמים
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

אני משוכנעת

הודעהעל ידי יעל » יום ראשון 18 פברואר, 2007 13:45

שקורא לא מצוי (אם יקרא את הסברייך) - ייתרם רבות.
אישית לקחתי מתשובתך את המשפט הזה:
"לגבי פרטים ממש - איך ואיפה - זה ליד המחשב.. "
כי השאר ברור וידוע לי, אבל כמו שאני עדיין עם נעלי בית בנות 10 שנים
כך (מה לעשות) - מאוהבת בפיינטשופ 7 ומתעקשת לנצח את התקלה.

תעזרי לי?
הקומקום כבר רותח
:wink:
יעל
אחראי

חזור אל פורום יצירה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד