ועד הורים

זה המקום לשאול שאלות וגם לקבל תשובות. כדי לשאול יש להרשם לפורום.

מנהל: אוסי ניר

ועד הורים

הודעהעל ידי נויה » יום שלישי 08 מאי, 2007 15:23

שלום אוסי,

אשמח אם תאמרי לי מי ההורים בועד הורים של בתי הספר היום, ומי שותף להחלטות משמעותיות לגבי בית הספר?

תודה!
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

לנויה

הודעהעל ידי אוסי ניר » יום שלישי 08 מאי, 2007 20:03

נויה שלום רב,
יש ועד הורים לבית הספר היסודי וועד לבית ספר התיכון.
בדרך כלל לכל ישוב יש נציג ואת שמותיהם ניתן לקבל במזכירות בתי הספר.
אם תאמרי לאיזה ועד התכוונת אוכל לבצע עבורך את הבדיקה.
לא הבנתי את שאלתך על החלטות משמעותיות. בבקשה היי יותר ספציפית, מהן החלטות משמעותיות מבחינתך ומה את בדיוק רוצה לדעת?.
אוסי
סמל אישי של המשתמש
אוסי ניר
מנהלי דיונים

ועד הורים

הודעהעל ידי נויה » יום רביעי 09 מאי, 2007 7:07

התכוונתי לנציגים שיושבים בועד הורים, לאו דווקא מישוב מסויים אלא מכל הישובים יחד.

התעניינתי לדעת מי יושב בפורום המקצועי שמחליט החלטות חשובות, למשל מנהל לבית הספר התיכון. אני מתארת לעצמי שיושבים שם ראש המועצה, מנהל מח' חינוך- ומי עוד? מי היועצים, מי (אם בכלל) נציגי ההורים או המורים? נציג ציבור? יועצת חינוכית? מי משתתף בתהליך?
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

תשובה לנויה

הודעהעל ידי אוסי ניר » יום רביעי 09 מאי, 2007 9:04

נויה בוקר טוב,
לא ציינת בתשובתך אם כוונתך לבית הספר היסודי או לתיכון.
לגבי החלטות ותהליכים, הפניתי את שאלתך למנהל מחלקת חינוך במועצה, רון מנדיל, להתיחסותו.
אוסי
סמל אישי של המשתמש
אוסי ניר
מנהלי דיונים

ועד הורים

הודעהעל ידי נויה » יום רביעי 09 מאי, 2007 10:27

יסודי ותיכון.
האם יש איזו בעיה בחשיפת השמות?
נערך לאחרונה על ידי נויה בתאריך יום רביעי 09 מאי, 2007 11:26, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

למה הקטנוניות ?

הודעהעל ידי מיכל » יום רביעי 09 מאי, 2007 10:56

נויה , נויה מה יהיה ? אני לא חושבת שאוסי מנסה להסתיר את השמות זו ממש לא בעיה לברר .
פני למזכירות היסודי והתיכון ויגידו לך .

( קודם תחשפי את שמך האמיתי ואחר כך תדרשי לחשוף שמות על גבי הפורום)
נערך לאחרונה על ידי מיכל בתאריך יום רביעי 09 מאי, 2007 11:01, נערך פעם אחת בסך הכל.
סמל אישי של המשתמש
מיכל
משתמש מתקדם

תשובה לנויה

הודעהעל ידי אוסי ניר » יום רביעי 09 מאי, 2007 10:59

נויה שלום רב,
כפי שכבר עניתי קודם ועד הורים מרכזי לכל בית ספר מורכב מנציגי הישובים השונים.
הרשימות מתעדכנות מפעם לפעם ותוכלי לקבל את שמותהם במזכירות בית הספר הרלוונטי.
יסודי - 08-6592276
תיכון - 08-6592280
מקווה שבכך אנו חותמות את ההתכתבות בנושא. לגבי שאלתך הקודמת בנושא חינוך, הפניתי את שאלתך למנהל מחלקת החינוך, רון מנדיל.
אוסי
סמל אישי של המשתמש
אוסי ניר
מנהלי דיונים

למיכל

הודעהעל ידי נויה » יום רביעי 09 מאי, 2007 11:25

מה יהיה זה בדיוק מה שאני שואלת את עצמי. אני לא נציגת אף אחד ולא הצגתי עצמי ככזו ולכן איני חייבת להזדהות.

נציגי ההורים בשני בתי הספר הם גם הנציגים שלי, ואני רוצה לדעת מי הם. הייתי פונה למזכירות בעצמי ומראש, אבל פניתי דרך אוסי כי רציתי שעוד אנשים ידעו מי הם ואולי יחליטו לפנות אליהם בכל מיני עניינים, כגון המנהל לתיכון. מוזר ואף חשוד שעל שאלה תמימה כזו ( הרי אם הייתי שואלת מי חברי מליאת המועצה לא היו מפנים אותי למזכירות הישוב- גם כאן לכל ישוב יש נציג) אני מקבלת שלוש תשובות מתחמקות ובסוף הפנייה למזכירות בית הספר.

האם יש בעייה לחשוף את שמות נציגי ההורים בצורה שכל מי שנכנס לכאן וקורא בפורום את התגובות והשאלות לגבי הנהלת בית הספר ויש לו משהו קונקרטי להגיד יוכל לדעת בקלות למי לפנות, לאו דווקא מהישוב שלו? לדעתי לא צריכה להיות בעייה.

לא באתי להתנגח באף אחד, רציתי שמות כדי שאוכל לפנות לאנשים שמייצגים אותי. אבל אחרי תשובות כאלה... אולי כדאי להכנס קצת יותר לעומק?
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

לנויה

הודעהעל ידי מיכל » יום רביעי 09 מאי, 2007 11:39

זו קטנוניות לשמה . כל מי שילדו לומד בבית הספר , תיכון או יסודי יודע מי הנציגים ולמי לפנות .
סמל אישי של המשתמש
מיכל
משתמש מתקדם

ועד הורים

הודעהעל ידי נויה » יום רביעי 09 מאי, 2007 15:55

מה הסוד הגדול? מי הנציגים?
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

בהמשך להודעה בפורום האחר

הודעהעל ידי נויה » יום רביעי 30 מאי, 2007 11:36

הי אוסי,

בהמשך להודעה בפורום האחר ( בריכת ספיר) אשמח אם תפרסמי את שמות חברי ועד ההורים, בשני בתי הספר, מכל הישובים, כפי שהצעת לברר עבורי לפני שנתת לי מספר טלפון לבירור עצמי, צעד שמפספס את הנקודה.

גם השאלה שהופנתה באשר לפורום מקבלי ההחלטות לא נענתה על ידך אלא הופניתי לרון מנדיל.
גם פה פוספסה הנקודה-
1- לא הגיעה תשובה כמעט חודש ימים
2- להבנתי רון מונדיל עוזב את תפקידו ולכן לא סביר שתגיע ממנו תשובה
3- הנושא לגביו רציתי לדעת ( מנהל לתיכון) כנראה כבר נסגר ולכן כביכול לא חשוב מי החליט על כך...

אבל, מאחר והנושא חשוב לי אישית כאם, אבקש לקבל תשובתך המסודרת לשתי השאלות.
- ועד הורים יסודי ותיכון מכל הישובים,
- מי הפורום היושב וקובע בהחלטות חינוכיות-פדגוגיות עקרוניות, כגון מינוי מנהל.

תודה,
נויה
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

עבר חודש!

הודעהעל ידי נויה » יום ראשון 10 יוני, 2007 9:18

הי אוסי,

עבר חודש מתחילת הדיון ולא קיבלתי תשובה לשתי השאלות שלי.

אשמח לקבל תשובתך המסודרת.

תודה,
נויה
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

נויה יקרה

הודעהעל ידי גילה טל » יום ראשון 10 יוני, 2007 22:10

בלי קשר, ובנוסף לתשובתה של אוסי, אני רוצה לחדד איזה שהיא נקודה: לא לגמרי ברור לי מדוע את מתעקשת על פירסום שמות של החברים בועד ההורים בפורום, אך לי נראה שיש בכך בעיתיות: ההורים בועד הורים הם אנשים פרטיים ובכל מקרה, אם רוצים לפרסם את שמותיהם לאיזו מטרה שלא תהיה, הייתי מעדיפה שהדבר יעשה רק אחרי בדיקה ובירור שאין להם התנגדות לכך. למה שיתנגדו? אין לי מושג. איש איש וסיבותיו. להזכירך, בתקנון הפורום נכתב:
ניתן לדון בפורום במקרים או אירועים, אך ללא אזכור שמות או פגיעה בצנעת הפרט.

נכון, שאין כל סיבה ששמות אנשי ועדי ההורים יהיו חסויים, אך כל זמן שלא הוכח אחרת, אני לא רואה כל תועלת בכך שיפורסמו ברבים. עד כמה שהבנתי (ותקנו אותי אם אני טועה) קל מאד לברר את השמות והם נגישים לכל דורש.

ובעניין שאלות אחרות שלא ניתנה להם תשובה:
יש לי נסיון לא מועט בפניה לאנשים בבקשה (אפשר רק לבקש..) שיגיבו בפורום או אפילו יעבירו תגובה לציטוט. לעיתים רחוקות הבקשות הללו נענות ורק ע"י חלק מהאנשים. הסיבות לכך רבות ושונות, חלקן זוכות אצלי לאהדה מסויימות ואחרות - אינן מקובלות עלי אך לא בידי לשנות. בכל מקרה, לא ניתן להכריח להתייחס ולענות לשאלות בפורום ואני מציעה שבמקרה ששאלה הופנתה ולא זכתה למענה - לא לוותר וליזום פניה ישירה שממנה לא ניתן יהיה להתעלם. היה מועיל עוד יותר לציין באותה הזדמנות את החשיבות שאת רואה בתשובות בפורום. נשמח להתעדכן פה בפורום בתוצאות של פניות כאלו.
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

לגילה ולאוסי

הודעהעל ידי נויה » יום שני 11 יוני, 2007 11:49

גילה ואוסי יקרות,

חבל לי שעד כה לא קיבלתי תשובות על מה שלדעתי נראה כשאלות הדורשות אניפורמציה עובדתית ויבשה בלבד. האמת היא שממש הופתעתי לגלות שנפתח פה דיון חמקני ופתלתל בנושא! הייתי בטוחה שאקבל ארבע שורות אינפורמטיביות כמו בשאלה הקודמת ששאלתי. מאחר ולא הגיעה תשובה יבשה ועובדתית, משהו הריח לי לא טוב ואני נאלצת להתעקש. אולי לא יהיו תוצאות גם הפעם, אבל אני מקווה שעוד אנשים קוראים את זה ותוהים למה בעצם אין תשובה ברורה. :?:

לגבי ועד הורים-
אכן מדובר באנשים פרטיים, ואני יודעת שהם עושים את מלאכתם נאמנה ובהתנדבות לטובת כל תלמידי בית הספר והוריהם. אני פשוט לא יודעת מי הם.בעוד הם ( אני מקווה) שותפים להחלטות ולמהלכים משמעותיים שנעשים בבתי הספר הם מייצגים את ההורים, כולל אותי. אני בטוחה לגמרי שיש הורים נוספים שלא יודעים מי הם המייצגים אותם. נכון, יצא דף בתחילת השנה, אבל מאז היו לבטח שינויים רבים, ואני חייבת להודות שלא שמרתי את הדף הזה. למה מידע זה לא פתוח לקהל?

כשועד הורים מייצג אותי אני רוצה לדעת מי הוא. מי האנשים שדעתם נחשבת לדעתי כשבאים לדון בעניינים הנוגעים לילדים הפרטיים שלי. אם יש לאותם אנשים בעיה עם חשיפה- אני לא מבינה מדוע, הרי פעילותם מבורכת ובאה אך ורק לטובת התלמידים ולטובת בית הספר. בכל פגישה אליה הם מוזמנים כל הנוגעים בדבר יודעים מי הם ומה הם חושבים. ואני לא מדברת אפילו על צעד נוסף קדימה, כגון פרסום כתוב של פרוטוקול הישיבות ותקציר ההחלטות והפעולות שנעשות בשמנו.

כפי שכבר אמרתי, אין בעייה לברר בנפרד, לדעתי מאתיים זוגות הורים צריכים להתקשר למזכירת בית הספר מדי יום ולבקש את הרשימות כדי לדעת למי לפנות, ואז אולי תובהר הנקודה שלי, שמידע כזה צריך להיות זמין לכל מי שנזכר בבעיה או שאלה ומחפש את השם אליו יפנה . בדיוק כמו ששמות חברי המליאה- נציגי הישובים - ידועים לקהל הרחב.

בנושא המשתתפים בהחלטות עקרוניות, מדובר על משהו הרבה יותר מהותי, על שקיפות.
אני מצטטת:
מנהל ביה"ס התיכון, יורם רון יסיים את עבודתו בסוף שנת הלימודים. אנו עומדים בפני הדילמה המתחדשת מידי החלפת מנהל (אם בביה"ס היסודי או בתיכון), כיצד כדאי לפעול על מנת למצוא מנהל מתאים. לאור ניסיון העבר, אין די בפרסום מודעת "דרושים". בעיתות אלה גם עולה הרעיון העתיק של איחוד הניהול בשני בתי הספר לכדי "קריית חינוך" מאוחדת. אנו מחפשים ומתייעצים, המשך יבוא."

השאלה שלי היא פשוטה. כשכתוב "אנו" - מי הם אנו. מי הוא המתייעץ והחושב והמחליט. "אנו" החלטנו שאין מספיק במודעת דרושים, "אנו" נזכרנו ברעיון העתיק "אנו" החלטנו כעת לממש אותו. מי החליט?

בנושא זה איני חושבת שיש מקום אפילו להתחבא מאחורי "צנעת הפרט"- לא מדובר במתנדבים אלא באנשים המקבלים שכר ותפקידם להחליט. מי הם? ראש המועצה? הגזבר? מנהלת איכות הסביבה? התברואן? מי? אני רוצה לדעת מי החליט. אני חושבת שהקהל ( אני למשל) זכאי לדעת מי יושב בפורום כל כך חשוב ומרכזי שדן בעתיד המיידי והקריטי של הילדים שלנו.

באתר של המועצה יש דף הסבר מסוגנן ומפורט לכל המחלקות- מהמזכיר ועד לדת כולל יחסי ציבור, כולל בטחון והצלה. חוץ ממחלקת חינוך. פה- תעלומה אמיתית. מי במחלקת חינוך? חוץ מהתשובה הברורה- מנהל מח' חינוך ( שהוא גם מנהל המתנ"ס וגם עוזב את תפקידו).

בדף של יחסי ציבור משפט הפתיחה הוא:
חיזוק וטיפוח הקשר בין המועצה האזורית לתושבי הערבה תוך הגברת מודעות התושבים לנעשה במועצה. .

וזה מבוקשי: לדעת מה נעשה במועצה בעניין החינוך. באופן ספציפי:מי מרכיב את ועדת חינוך/פורום חינוכי שמחליט על הילדים שלי.

אני מקווה שהסברתי מדוע אני מתעקשת על המידע, ואני רוצה לציין שאין פה כל כוונה "להכנס" באוסי. בכלל לא! היא פשוט בתפקיד הקשה של צינור להעברת מידע ולהגברת מודעות התושבים לנעשה במועצה.
יש לי הערכה רבה לאוסי! כבר היו ביננו דיונים וקיבלתי תשובות מלאות ומפורטות וממצות.
(אם הייתי יודעת ממי לבקש תשובות- מי בפורום החינוכי ומי מרכיב את מח' חינוך, אולי הייתי פונה אליו. אין כל טעם לפנות למישהו שכבר עומד עם רגל אחת בחוץ ..)
אני מחכה לתשובה דומה גם במקרה הזה.
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

לסיכום הנושא

הודעהעל ידי גילה טל » יום חמישי 14 יוני, 2007 7:49

לגבי חברי ועד הורים:
א. אני הבנתי שאין כל בעיה להשיג את האינפורמציה הזאת, אוסי פרסמה מספרי טלפון לברור - האם ניסית פשוט לפנות ולשאול?
ב. את בעצמך אומרת שכנראה היו שינויים בועד, וכפי שהבנתי חברי הועד אמנם משתנים לעיתים די קרובות, אז לשם מה לפרסם באופן קבוע משהו זמני?
ג. בהמשך לסעיף ב', המקום הנכון לפרסום נכון ומכובד של אנשי הועד הוא לא הפורום, אלא בדף מתעדכן באתר שבו קיימים פרטים אלו ואחרים של בית הספר. עד היום לא קיים דף כזה. אולי זה הזמן להזכיר שוב את חשיבות הדבר.
ד. אם באמת את חושבת שזהו נושא חשוב ועקרוני, אני מציעה לך לנסות לברר את השמות ולהודיע כאן את התוצאות - לאו דוקא את השמות אלא את התשובה לשאלה: האם באמת מסובך לאדם מן הישוב המעוניין בכך לברר מהם השמות העדכניים של חברי ועד ההורים?

אגב, לא טענתי שאנשי הועד מסתתרים או סרבו להחשף, אם כי זכותם, כפי שגם כאן אנשים מסרבים להחשף והסיבה לכך לא תמיד נהירה לי, אלא שמדיניות הפורום היא לא לציין שלא לצורך שמות של אנשים. אני מקווה שההבדל ברור.

לגבי הנושא השני שהעלת:
כל פרסום בפורום מותנה ברצון הטוב של אנשים אליהם פונים. כיוון שזה כך, לא אני ולא אוסי יכולים להבטיח שתמיד ובכל מקרה התשובה שתינתן תספק את רצון הפונה ואת צריכה להבין שפניות חוזרות אל אוסי (או אלי) לא יועילו במקרה זה. אני לא חושבת שיש כאן איזה שהוא נסיון להסתיר מידע, כמו שאת אולי חושדת, אלא אולי יותר רתיעה מהמדיה הזאת שמצטיירת לא אמינה ואף קנטרנית לפעמים.
שוב אני חוזרת על הצעתי אליך ואל אחרים: אם פניתם בפורום ולא קבלתם תשובה שמניחה את דעתכם - ולא משנה מה הסיבה - נא פנו באופן אישי אל הגורמים הרלוונטים ועדכנו את קוראי הפורום בתוצאות הבירור.

לגבי הפרוט באתר המועצה:
כדאי לפנות למועצה בכל נושא שלא ברור באתר ולבקש הבהרות או שינויים. נעשו מאמצים רבים להגיש לציבור מידע אמין ומעודכן באתר וחשוב ביותר לקבל משוב על כך. לגבי הנושא הספציפי שהעלת - שוב הכתובת לפניה היא אוסי שאחראית על המידע של המועצה באתר. אני מציעה שתנסחי פניה נפרדת בנושא זה.

נדמה לי שהנושא של ועד ההורים מוצה ואם אין לך עניין לפנות ולברר כפי שהצעתי, אפשר לראות דיון זה כסגור.
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

הבא

חזור אל שאלות ופניות לעובדי ציבור

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד