ועד הורים

זה המקום לשאול שאלות וגם לקבל תשובות. כדי לשאול יש להרשם לפורום.

מנהל: אוסי ניר

עוד פעם ועד הורים..

הודעהעל ידי נויה » יום שישי 15 יוני, 2007 11:35

גילה ואוסי שלום!

החשיבות בפרסום בפורום היא, לדעתי, שאנשים שמשוטטים ללא מטרה מוגדרת אלא רק להתעדכן נפגשים בנושאים שחשובים להם ופתאום מוצאים בהם עניין ותועלת. מי שרוצה לקרוא המלצה על ספר טוב נכנס גם ורואה מי בועד הורים, מי שמציץ על הצפורים של יוסף מתעדכן גם מי קבע שלתיכוניסט שלו ולתלמידת כתה ה' שלו יש אותו מנהל.

אולי המשוטטים האלו ירגישו פתאום שיש להם מה להגיד או מה לעשות, להסכים או לא להסכים, לתמוך או להתנגד, להצטרף לועד או לתפוס את אחד מחבריו ליד תאי הדואר ולשאול כמה שאלות.

אחרי הדיון הארוך-להפתיע הזה, חשבתי שאולי אני באמת נסחפת וקטנונית, והחלטתי לראות מה קורה במקומות אחרים. במנוע חיפוש גוגל הקלדתי "ועד הורים" והערך הראשון שעלה הנו ועד הורים ביה"ס רעות (?). אני מצרפת את הלינק למי שרוצה לראות איך מפורסמים כל השמות, כל הטלפונים, כל ההחלטות, כל הפעילויות, כל הישיבות. סתם לידיעה כללית.(דרך אגב, לא חשוב לי אם במקרה הזה השמות לא יפורסמו בפורום אלא באתר בית הספר למשל. אמנם יגיעו לשם רק אנשים שיחפשו ספציפית את המידע הזה, אבל זה בהחלט מספק- מידע נגיש לכל המעוניין. ההתעקשות היתה רק כי סרבו לתת תשובה, דבר שמייד מקפיץ סימני שאלה.)

http://www.horimreut.org/

בזאת גם אני סיכמתי את הנושא, הסקתי את המסקנות שלי. אני מקווה שחוץ ממני, ממך ומאוסי גם אחרים קראו את הדיונים שלנו, וגם הם הסיקו מסקנות.

2. נכון שאי אפשר להכריח לענות, אבל בפורום שהודיע על עצמו שיש להרשם אליו, תוך זיהוי חלקי, על מנת לקבל תשובה, חבל שלא מגיעות תשובות.

3. לגבי הצעתך לשאול שאלה נפרדת על מח' חינוך- קיבלתי! חשבתי גם להוסיף אולי סקר- , משהו בסגנון: האם יש לפרסם לקהל (לאו דווקא בפורום) את שמות חברי הצוות החינוכי שמחליט בהחלטות עקרוניות כגון מינוי מנהל לבית הספר, אבל לא מצאתי אופציה כזו. האם לדעתך זה מתאים?

שבת שלום,
נויה
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

עוד כמה מילים בתשובה

הודעהעל ידי גילה טל » יום שבת 16 יוני, 2007 12:33

נויה, האתר שהבאת הוא דוקא היוצא מן הכלל - ראי כמה מעט בתי ספר טורחים ומפרסמים את פרטי ועד ההורים. במקרה של רעות - אני מניחה שמדובר באחד ההורים "משוגע לדבר" שמתחזק את האתר.

אגב, אני בעד ביקורת, בעד השמעת דעה, בעד התעקשות ועמידה על הזכות לקבל תשובה, אבל כל מקרה לגופו. במקרה הזאת דעתי (ומותר לך לחשוב אחרת) שהדבר מיותר. בשביל שמישהו ש"משוטט ללא מטרה מוגדרת" יראה במקרה את שמות חברי הועד ואולי בדיוק יהיה לו גם משהו לומר לו... נו.. צריך להיות יחס הגיוני בין המאמץ המושקע והתוצאה הנדרשת. (כן, אני יודעת, את חשבת שזה יהיה קצר וקולע, אבל חייבים לקבל את זה שלא כל דבר מתנהל איך שחשבנו. גם לא הייתי אומרת ש"סרבו לתת תשובה" - ניתנה תשובה, שלא סיפקה אותך).
כאמור, אני חושבת שכדאי להכניס את השמות בדף יעודי , במקום המתאים באתר ואני מבטיחה שאם אמנם תבררי את השמות והפרטים האחרים (טלפון, כתובת דוא"ל) של חברי הועד - אכין דף מכובד באתר עם הפרטים הללו. רק דבר אחד: כמו שאמרתי - לא די לפרסם, צריך גם לעדכן, לכן במקרה כזה תצטרכי גם לדאוג להודיע לי על שינויים...

לגבי תשובות בפורום: לאור מה שמתרחש פה לפעמים (למשל היום) קצת קשה לדרוש תשובות מכובדות. כאשר יש "חגיגה" כזאת של שמועות והצהוב הוא לא רק צבע הרקע של הדף - קשה לי מאד לשכנע שזהו פורום רציני ש"מגיעות לו" תשובות רציניות. מי שמוכן להתעלם מן המסביב טורח ועונה, אבל רבים, במיוחד כאלו שהאינטרנט עדיין אינו מובן מאליו עבורם - כורכים דבר בדבר ופוסלים את כל הפורום (שלא בצדק לטעמי). זה אולי תירוץ, אך תירוץ ליגטימי.
אז נכון, נאמר ש"ינתנו תשובות", אבל זה לא חוזה משפטי.. כיוון שאנחנו שליחים לצורך זה צריך גם להבין ולקבל ש"השליחות" לא תמיד עולה יפה.

ותשובה לשאלה הטכנית: אין בעיה לצרף סקר - ניתן לצרף רק בנושא חדש - לא בתגובה, אבל אם את שואלת את דעתי - במקרה הזה - מיותר. ברור שרוב האנשים חושבים שכדאי לפרסם את הפרטים (אם לא יועיל לא יזיק) ולאחרים - ממש לא משנה.
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

הקודם

חזור אל שאלות ופניות לעובדי ציבור

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד