מחלקת חינוך

זה המקום לשאול שאלות וגם לקבל תשובות. כדי לשאול יש להרשם לפורום.

מנהל: אוסי ניר

מחלקת חינוך

הודעהעל ידי נויה » יום שישי 15 יוני, 2007 12:17

שלום אוסי,

באתר המועצה יש פירוט רב על מחלקות המועצה, סמכויותיהן, בעלי התפקידים, התשלום הדרוש- הכל לפי הנושא והעניין.

מאוד חסרה שם מחלקה חשובה ביותר- מח' החינוך. הכוונה לפורום החינוכי של המועצה, המורכב מן הסתם מאנשי חינוך, מנהל, פסיכולוגיה, יועצים חינוכיים וכד' - אנשים בעלי תפקידים ,ניסיון פדגוגי וידע נרחב בתחום. צוות זה הוא ודאי האחראי להחלטות עקרוניות וקביעת מדיניות חינוכית . מדובר בפעילות חשובה מאוד- אם לא החשובה ביותר- בתוך מגוון הפעילויות והאחריות של המועצה.

אודה לך אם תעדכני את הדף לטובת הקהל הרחב והמתעניין.

שבת שלום,
נויה
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

לאוסי

הודעהעל ידי נויה » יום שישי 22 יוני, 2007 12:09

אוסי שלום,

עבר שבוע, ולא קיבלתי כל תגובה, למה?
גם האתר של המועצה לא התעדכן וחבל.

למרות שהחלטתי להתעלם, בפורום תגובות הופנתה תשומת ליבי לכך שיש ועדת חינוך והיא מפורסמת באתר המועצה. בחרתי להתעלם כי אני בטוחה שזו לא הועדה אליה אני מכוונת. או שאולי הם צודקים ואני טועה?

אשמח לקבל תשובתך - מי הם חברי מחלקת חינוך / פורום חינוכי הקובע לגבי החלטות עקרוניות חינוכיות.

כמו כן, האם מנהל המתנ"ס הוא מנהל מחלקת חינוך?

שבת שלום,
נויה
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

הודעהעל ידי אוסי ניר » יום ראשון 24 יוני, 2007 14:40

נויה שלום רב,
ראשית אפתח בהתנצלות. ראיתי את הודעתך ומקוצר זמן לא הספקתי לענות. אני מאוד משתדלת להשיב מהר והפעם, לצערי, לא עלה בידי.
ולעצם העניין -
מחלקת החינוך היא אכן אחת ממחלקות המועצה שתפקידה מתן מענה לחינוך הילדים מהגיל הרך ועד סיום בית הספר התיכון. המחלקה מפקחת על פעילות מוסדות החינוך באזור ומייצגת את המועצה בפני גורמי חוץ ומשרד החינוך.
כיוון שנושא החינוך הוא נושא מרכזי בחיינו ואחד הגורמים המשפיעים ביותר בבחירת מקום מגורים, יצרנו באתר האינטרנט ערבה "מקום של כבוד" בסרגל הראשי. חומר רב כבר נכתב על מוסדות החינוך שלנו - גנים, בית ספר יסודי ותיכון ובימים הקרובים יוכנס כל החומר לאתר. אשמח, כמובן, לקבל ממך משוב על התכנים והאם היה רצוי להוסיף תחומים נוספים.
במועצה קיימת ועדת חינוך אותה מנהל מנהל מחלקת החינוך ותפקידה העיקרי הוא במתן תמיכה ארגונית. בועדה חברים אנשי מקצוע כמו מנהלי בתי הספר, רכזת הגיל הרך ולצידם מתנדבים מן הקהילה. פרטים נוספים תוכלי לקבל בחוברת סל השירותים לתושב שפורסמה בתחילת השנה.
אין הכרח כי מנהל המתנ"ס יכהן גם כמנהל מחלקת החינוך אולם הדבר מקובל מאוד במועצות קטנות. מעבר לכך, קיים הגיון רב בניהול משותף של החינוך הפורמלי והחינוך הבלתי פורמלי.
סמל אישי של המשתמש
אוסי ניר
מנהלי דיונים

לאוסי

הודעהעל ידי נויה » יום ראשון 24 יוני, 2007 19:09

תודה על תשובתך , אשמח להכנס לאתר המעודכן ולגם לחוות את דעתי, כפי שאת כבר יודעת...
אני מבינה כי יש מחלקת חינוך, האחראית על החלטות וקביעת מדיניות, בראשה מנהל מח' חינוך. מי הם חברי הועדה? האם יפורסמו באתר החדש המוקדש למחלקה זו?
ומי הוא, אם כן, מנהל מח' חינוך נכון לעכשיו, עדיין לא הבנתי. כלומר: אצלנו האם מנהל מח' חינוך הוא מנהל המתנ"ס, והאם תפקיד זה יועבר למחליפה של המנהל היוצא?

בנוסף קיימת ועדת חינוך הנותנת תמיכה ארגונית ובנוייה מאנשי מקצוע ומתנדבים מהקהילה, וזו הועדה שמפורסמת כיום באתר המועצה בדף ה"ועדות".

האם הבנתי נכון?
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

לנויה שלום

הודעהעל ידי אוסי ניר » יום שני 25 יוני, 2007 11:18

לנויה שוב שלום,
מהתכתובת ביננו אני מסיקה כי תחום החינוך קרוב מאוד לליבך ובהקשר זה איני מבינה מדוע אינך מתקשרת ישירות עם הצוות החינוכי בבית הספר.

אנו פועלים לשדרג את אתר האינטרנט ערבה באופן שוטף ולהכניס חומרים רבים בתחומים שונים. לא מזמן עודכן ושודרג כל תחום הגזברות וכעת אנחנו עובדים על עדכון האתר בנושא ביטחון, חינוך ואיכות הסביבה. החומרים באתר עוסקים במדיניות, נהלים, תהליכים כולל דרכי יצירת קשר עם הגופים המוסדיים. פעילים מתנדבים מתחלפים מפעם לפעם ולכן עפ"י המלצה של גילה לא יוכנסו שמותיהם.

אצלנו מנהל המתנ"ס מכהן גם כמנהל מחלקת החינוך. טרם מונה לרון מנדיל מחליף ונעמי בקר הינה ממלאת מקום בניהול המתנ"ס. לכשימונה מנהל מתנ"ס קבוע ומנהל מחלקת חינוך אפרסם זאת.

שמות חברי ועדת חינוך מפורסמים בחוברת סל שירותים ובאתר האינטרנט תחת הכותרת "ועדות" המועצה.
סמל אישי של המשתמש
אוסי ניר
מנהלי דיונים

הודעהעל ידי נויה » יום רביעי 27 יוני, 2007 12:43

הי אוסי,
תודה על תשובתך, אבל.. לא נעים, אבל עדיין לא הבנתי מי הם האנשים המרכיבים את מחלקת חינוך.
ראיתי, ותודה שהפנית את תשומת לבי שוב, שישנו פירוט מלא של חברי ועדת חינוך, שנותנת תמיכה ארגונית למועצה בנושא חינוך.

אלו שני פורומים שונים, נכון?

ולשאלתי המקורית - מי הפורום שקובע בהחלטות עקרוניות, כגון החלפת מנהל לבית הספר, כגון מנהל מח' חינוך ובכלל? הרי לא מדובר בועדת חינוך הנ"ל המפורטת באתר המועצה,נכון? אז מי כן?

ולשאלתך, אני באמת פונה לצוות החינוכי בבתי הספר כשאני נזקקת להם.. אני לא מתביישת ועד כה קיבלתי תשובות מספקות והוגנות לדברים שהעליתי בפניהם. אם אקבל מענה שלא נראה לי מספק, אפנה אליהם שוב, ולא אכניס זאת לפורום. שאלותיי אלייך נוגעות בנושאים עקרוניים , שיש להם השפעה גם על הילדים שלי)
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

תשובה לנויה

הודעהעל ידי אוסי ניר » יום רביעי 27 יוני, 2007 13:57

נויה שלום,

מחלקת החינוך מורכבת ממנהל מחלקת החינוך (עד כה היה רון מנדיל), מזכירת מחלקת החינוך (מיכי מיור היושבת המתנ"ס) וכמובן מנהלי מוסדות החינוך - יסודי ותיכון ורכזת הגיל הרך. כרגע טרם נבחר מנהל מחלקת חינוך ולכשיבחר יפורסמו פרטיו.

מינוי בכירים בתפקידים סטטוטורים (מחויבים בחוק) מבוצעים על ידי ועדות בחינה. הרכב ועדות הבחינה משתנה מתפקיד לתפקיד. בועדות בחינה משתתפת ראש המועצה, ראש רשות נוסף, נציג ארגון עובדים רלוונטי ונציג משרד ממשלתי רלוונטי.
סמל אישי של המשתמש
אוסי ניר
מנהלי דיונים

תודה

הודעהעל ידי נויה » יום רביעי 27 יוני, 2007 20:35

תודה אוסי על תשובה אינפורמטיבית ומספקת!
:)
סמל אישי של המשתמש
נויה
משתמש ותיק

חזור אל שאלות ופניות לעובדי ציבור

מי מחובר