לא חייבים להבליג..

חדשות והודעות מעניינות בנושאי מחשבים וכל מיני דברים שמצאנו באינטרנט.. לא חייבים להרשם בכדי לכתוב הודעה.

מנהל: גילה טל

לא חייבים להבליג..

הודעהעל ידי גילה טל » יום רביעי 07 פברואר, 2007 22:32

אם אתם מעשנים ונהנים מכך - ההודעה הזאת לא מיועדת לכם. אבל אם אינכם מעשנים ויצא לכם (בטוח שיצא) להגיע למקום ציבורי בו מזלזלים בחוק איסור העישון, בודאי תשמחו לשמוע שלא כולם מתרגזים ושותקים, יש כאלו שגם עושים מעשה ואולי אם היו יותר - כל הענין היה נראה אחרת.

ברשימת דיוור שאני מנוייה עליה צירפו את כתב התביעה (המצורף פה בקובץ וורד) עם סיפור המעשה בקצרה:

מצורף כתב תביעה שהגשתי היום נגד מסעדת אגאדיר בנמל (כלומר- אתם שומעים על זה לפניהם). סיפור המקרה הוא, בקצרה, שהגעתי לשם עם עוד שתי חברות וביקשתי מראש שלא יעשנו לידי. בכדי שאסכים להיכנס המארחת ביקשה מכמה אנשים לכבות את הסיגריות, אבל מייד אח"כ הסיגריות הודלקו בחזרה, כשהמארחת והמלצריות לא עשו כלום, למרות שביקשתי. אחרי 5 דקות יצאתי משם- לא יכולתי לסבול את זה. היתה גם איזו שיחה קצרה עם אחראית המשמרת שעל פי התיאור שלה- המדיניות של המסעדה בכל הקשור לעישון היא מנוגדת לגמרי לחוק.

אני תובעת את המסעדה בגין הנזק הפיסי שנגרם לי במהלך 5 הדקות האלו בהן נחשפתי לעשן סיגריות בניגוד מפורש לרצוני. נשמע מטורף? אתם יכולים לגשת להפניות לאתר האגודה למלחמה בסרטן שנמצאות בכתב התביעה ולקרוא כמה כתבות מעניינות- אולי זה יגרום לכם לחשוב אחרת על הנזק שנגרם לכם כשמעשנים לידכם, וחמור יותר- על הנזק שאתם גורמים לאחרים אם אתם מעשנים בעצמכם (יש מעשנים ברשימת התפוצה שלי?...).

אם מישהו איכשהו קשור לאתר אינטרנט / עיתון / מקומון ורוצה לפרסם את הסיפור- אני בהחלט אשמח. בכל מקרה זה נראה לי משהו שכדאי שתעבירו הלאה כך שכמה שיותר אנשים ישמעו מזה- אם בכדי שאגאדיר בנמל יענשו, ואם בכדי שאנשים יהיו מודעים יותר לחוק- מעטות הן המסעדות בתל אביב שמקיימות אותו כראוי. רק 25% מהאוכלוסיה הבוגרת (מעל גיל 21) בישראל מעשנים- אין סיבה שהם יכפו את ההרגל הזה על הלא מעשנים בסביבתם!

הדיון נקבע לאמצע אפריל- אני בטח אעדכן את כולם.

הדס

אז אני מפרסמת את הסיפור ומאחלת בהצלחה להדס, בשם כל הסובלים בשקט..
קבצים מצורפים
haddas.doc
תביעה נגד מסעדת אגאדיר
(102 KiB) הורד 473 פעמים
נערך לאחרונה על ידי גילה טל בתאריך יום רביעי 09 מאי, 2007 12:14, נערך פעם אחת בסך הכל.
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

וגם אני תומכת

הודעהעל ידי שגי » יום חמישי 08 פברואר, 2007 1:22

אולי בזכותם של אנשים שאיכות הסביבה והאוויר חשובים ויקרים להם,
אולי בזכותם של אלה שמכבדים את החוק כמו את רווחתו של האחר,
אולי בזכותם של אלה שקמים ועושים מעשה בעבור כולנו,
נהנה גם אנחנו.
תודה!
שגי
משתמש ותיק

גילה , תודה רבה !

הודעהעל ידי רוני סיבוני » יום שבת 10 פברואר, 2007 14:30

בבקשה , עדכני אותנו מה יהיו תוצאות המשפט , שבודאי יופצו באותה רשימת דיוור .
רוני סיבוני
משתמש ותיק

התביעה הסתיימה בזכייה במלוא הסכום!

הודעהעל ידי הדס סלע » יום רביעי 09 מאי, 2007 14:12

שלום לכולם,
עבור אלו שהביעו התעניינות אני שמחה לבשר שב-18 באפריל זכיתי במלוא סכום התביעה- 2,000 שקלים. אני חשבתי ש-2,000 שקלים עבור 5-7 דקות של חשיפה לעשן סיגריות זהו סכום גבוה, אבל כל מי שמכיר אותי שאל מדוע רק 2,000, והשופט בעצמו אמר שזהו סכום מתון.

מאז הזכייה הוגשו מספר תביעות נוספות, כמו כן בחודש יוני יידונו תביעות שהוגשו טרם הזכייה שלי בעבור סכומים גבוהים יותר- 10,000 שקלים ומעלה.

אנא חיתמו על העצומה באתר www.linshom.com והצטרפו ללמעלה מ-10,000 חתומים בקריאה למדינת ישראל לאכוף את חוקי הגבלת העישון ולהמשיך לכיוון חקיקה מתקדמת יותר. רשימת החתומים הונחה על שולחן ועדת הכלכלה של הכנסת בעת הדיונים בעניין הצעת תיקון החוק של ח"כ גלעד ארדן- הצעה שמטרתה להחמיר את אכיפת החוק ולכן התמיכה בה היא חשובה מאוד. האתר דואג לעדכן את החתומים על הנעשה בשטח- תביעות שמוגשות, מחקרים חדשים שמפורסמים, בתי עסק שמכריזים על עצמם נקיים מעישון ועוד.

תוכלו לקרוא על הזכייה בתביעה בפורום של "לנשום נקי" בלינק הבא: http://forums.linshom.com/viewtopic.php?t=27

שכולנו נהיה בריאים!
הדס סלע.
הדס סלע
משתמש חדש

חזור אל מחשבים ואינטרנט

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד