כדאי לשים לב - וירוסים דרך מסנג'ר

חדשות והודעות מעניינות בנושאי מחשבים וכל מיני דברים שמצאנו באינטרנט.. לא חייבים להרשם בכדי לכתוב הודעה.

מנהל: גילה טל

כדאי לשים לב - וירוסים דרך מסנג'ר

הודעהעל ידי גילה טל » יום שני 15 אוקטובר, 2007 14:54

תוכנת המסרים המיידיים msn messenger מותקנת כמעט בכל מחשב ורבים משתמשים בה ליצירת קשר עם חברים ובני משפחה. מה שרבים לא יודעים הוא, שאפשר בקלות להדבק בוירוס דרך התוכנה, והמערכת שלנו, שמגינה בפני מזיקים ווירוסים שמגיעים בדרכים אחרות, אינה מגינה מפני וירוסים כאלו.

ההדבקה נעשת ע"י קובץ שמגיע במסנג'ר, מאחד החברים שלכם, שכבר נדבק בוירוס. אני מניחה שיש כל מיני גרסאות של קבצים, זה שאני נתקלתי בו הוא קובץ מכווץ (zip) שהשם שלו כולל את המילה image ומטעה לחשוב שמדובר בתמונות. בנוסף, נשלח איזה שהוא משפט באנגלית - שכבר צריך לעורר חשד, בהנחה שאתם מתכתבים במסנג'ר בעברית.

איך להזהר?
קודם כל, קובץ מחבר עדיין לא אומר שזה בסדר. אל תפתחו את הקובץ לפני ששאלתם את החבר אם אמנם שלח לכם. אם אינו עונה - אל תפתחו משום שהוירוס לפעמים גם מונע מהמשתמש במחשב הנגוע לענות במסנג'ר.

אם כבר נדבקתם
הפשוט ביותר - אם ניתן - לעדכן את תוכנת האנטיוירוס ולהריץ סריקה על המחשב הנגוע. אם מאיזה סיבה זה לא עוזר ראו כאן הסבר למתקדמים (אנגלית) על הוירוס ודרך ההסרה הידנית שלו.
גילה טל
"אינטרנט ערבה"
סמל אישי של המשתמש
גילה טל
Site Admin

Re: כדאי לשים לב - וירוסים דרך מסנג'ר

הודעהעל ידי uril » יום שישי 26 דצמבר, 2008 16:03

תודה!
גם אני חושב שמגיע לי להיות מנהל אינטרנט ומחשבים!
מעצב אתרים,בונה אתרים,עזרים בבניית אתרים,מפרסם טיפים ומדריכים!
תפנו אליי בנושא של בניית אתרים ועיצובם!
סמל אישי של המשתמש
uril
משתמש חדש

חזור אל מחשבים ואינטרנט

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 2 אורחים