משולחן המועצה - מידע לתושבים - 28.5.2015
ביקור החטיבה להתיישבות, רכש משותף של תשומות חקלאיות, פיתוח יזמות בערבה, כנס תיירנים, לקראת אירוע הטיסנים, תערוכת "צמתים" - ברכות לצ'ארלי  - ועיתון ערבות בגיליון חדש. 


28 מאי 2015‏
‏י' סיון תשע"ה
הקיץ כבר כאן! 
ימים חמים מאוד עוברים עלינו בשבועיים האחרונים. לא משהו שלא הכרנו בעבר אבל בהחלט ברור שהקיץ כבר כאן.החטיבה להתיישבות – איציק בר מנהל מרחב דרום בחטיבה להתיישבות ויהודה אבני מתכנן חברתי במרחב דרום, ביקרו אצלנו ב-28.5. מטרת הביקור הייתה לראות ולשמוע חקלאים ומרכזי משקים, ולרכז מידע שיאפשר לגבש תכנית סיוע מתאימה לחקלאים בערבה. 
החטיבה להתיישבות, שהייתה מטרה לחיצים רבים בשנה האחרונה, היא אחד הגופים האפקטיביים, המעורבים והעניינים ביותר שאנחנו עובדים מולם. רוב החקלאים בערבה קיבלו בראשית דרכם בערבה, סיוע של החטיבה לצורך הקמת המשקים החקלאיים. 

בשנים האחרונות, בהן הולכת ופוחתת המעורבות והאחריות של גופים ממשלתיים כלפי תהליכים של קליטה והתיישבות, אנחנו רואים את החשיבות העצומה להמשך פעילותה של החטיבה להתיישבות בערבה. 

החטיבה כפופה היום למשרד החקלאות ופיתוח הכפר ומכל בחינה אני חושב שהחיבור הזה הוא טוב ונכון. 
איציק בר ויהודה אבני כמו גם יו"ר החטיבה דני קריצ'מן, מבקרים באזור בתדירות רבה, מעורבים בעשייה על בסיס יומיומי ואני מאמין שיחד אתם נוכל לגבש גם מסגרות שיסייעו לחקלאים צעירים וותיקים בתקופה זו.
תשומות חקלאיות – בשנתיים האחרונות, ביוזמת חמי ברקן יו"ר הועדה החקלאית, החברה לפיתוח מובילה את פרויקט הרכש המשותף של תשומות חקלאיות. הפרויקט המשותף מוכיח את עצמו באופן ישיר, בהוזלה של העליות למי ששותפים להתארגנות ובאופן עקיף בכל העסקאות שנעשות בתחום התשומות לחקלאים בערבה. ההתארגנות ככוח קניה ומיקוח מובילה בסופו של דבר להשפעה של ממש על עלויות הגידול והיכולת של כל חקלאי להוזיל את העלויות ולצמצם את ההוצאות במשק. בשנה האחרונה ניהל אשר לביא את הפרויקט וקידם אותו. אשר סיים את תפקידו לטובת ריכוז המשק במושב חצבה. תודה רבה לאשר והרבה הצלחה בתפקיד החדש. את אשר מחליף נתי כהן ממושב פארן. נתי נכנס הישר אל העונה הבוערת לקראת העונה הקרובה ואני מאחל לו ולנו הצלחה גדולה והרחבה של הפרויקט לטובת כל החקלאים.יזמות ופיתוח – בשבוע שעבר נפגשנו, נעמי בקר ואני, עם ח"כ אראל מרגלית. אראל מקדם מהלך של פיתוח אזורי צמיחה בישראל. בשנה שעברה התחלנו לקדם עם אראל את המהלך וכעת אנו פועלים בשיתוף עם חבל אילות ועם העיר אילת לצורך הגדרה של מוקדים ותחומי צמיחה שיסייעו לפיתוח יזמות בערבה ולקידום תעסוקות נוספות. המודל שאראל מקדם הוא בדומה למודל הפיתוח שנעשה בירושלים בשנות ה-90 ובשנים האחרונות בבאר שבע. בבאר שבע הפעילות הביאה לקידום פרויקטים והשקעות בתחום הסייבר ובכך יצר מהפכה של ממש בפיתוח התעשייתי והדמוגרפי בעיר וכמובן הביאו להשפעה בכל תחומי החיים בעיר. 
אני מאמין שניתן לקדם מודל מתאים ונכון בערבה בהסתמך על פיתוח טכנולוגיות חקלאיות ופיתוח תיירותי. 


תיירות – השבוע התקיים במרכז המבקרים כנס תיירנים אזורי. בכנס ניתנו שתי הרצאות, האחת בנושא שיווק באינטרנט והשנייה בנושא ניהול עסקי ופיננסי של עסקי תיירות. בכנס השתתפו נציגי משרד התיירות ובראשם ואהיל כיוף, ראש אגף תיירות כפרית, אשר העניק ל-19 מתחמי תיירות בערבה תעודות דרוג בהתאם לפרוייקט IBB, פרויקט הדרוג הארצי של צימרים בישראל. ברכות למקבלי התעודות. 
נציגי משרד התיירות עדכנו כי בחודש ספטמבר יפורסם קול קורא לתמיכה בהקמה ובשדרוג של מתחמי לינה כפרית. פרסום הקול קורא יועבר לציבור בערבה ע"י החברה לפיתוח.
טיסנים – ב-6.6 יתקיים אירוע הטיסנים שנדחה מחודש מרץ. 
האירוע כולל מפגן אווירי של מגוון כלי טייס ופעילות לכל המשפחה. הפעילות תתקיים משעה 9:00 בבוקר ועד 15:00, כולם מוזמנים! צמתים בערבה - בתאריך 28.5 נפתחת תערוכה נוספת של אמני הערבה. 
הנושא המוביל של התערוכה הנפתחת הוא "צמתים". האמנים נתנו ביטוי למשמעות של צמתים בעשייה האמנותית שלהם ובחייהם. 
צמתים הם תמיד הזדמנות לבחירה, להחלטה, לשינוי. אני רואה היום את הערבה בצומת חשובה של שינוי ועשייה ואני מאמין שיש לכולנו מבוגרים, צעירים, חקלאים, תושבים, תיירנים, אנשי חינוך, חוקרים ואמנים הזדמנות לבחור, לעשות ולהתפתח. לאחר הפתיחה התקיים מופע של שלישיית אדלר.
התערוכה תהיה פתוחה במשך חודש ימים וכל מי שלא ביקר - מוזמן לעשות זאת. 

ברכות - לצ'רלי ביטון מש"ק ערבה על דרגת רס"ב שקיבל לאחרונה. 

צ'רלי מוכיח איך ניתן לקדם את סדר היום והביטחון האישי של תושבי הערבה מתוך מעורבות ואכפתיות וכחלק מאחריות וקשר עם תושבי הערבה. 

ברכות על הדרגה. כל הכבוד!!! מגיע לך. 

עיתון המועצה – עיתון "ערבות - גיליון 60 חולק  בתאי הדואר ביישובים, 
אתם מוזמנים לקרוא. לחצו כאן לגרסה המקוונת


אייל בלום,
ראש המועצה


עדכון:
31/5/2015


אירועי החודש
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט
ataşehir escort