מה בחינוך? אחרי החגים - חזרה לשגרת פעילות. 

שישי דה וינצ'י 
ביום שישי, 16.10 יצאה לדרכה תכנית שישי דה וינצ'י – קורסים במדע ובאומנות במתנ"ס לתלמידי כיתות א-ט.
160 תלמידים רשומים לתכנית, וישתתפו במגוון קורסים מרתקים: נגרות, טקסטיל, פסיפס, תאטרון, צילום, רובוטיקה, ובניית אפליקציות. לשמחתנו הצלחנו לגייס נבחרת של מורים מצוינים ומקצועיים, רובם תושבי הערבה, שבנו קורסים איכותיים ומעניינים. 
התכנית נפתחה היום לתלמידי כיתות א-ג. הייתה זו חגיגה של עשייה ויצירה, שהגיעה לסיומה בקבלת שבת משותפת שארגנו הפעם תלמידי קורס התאטרון. במפגש הבא יצטרפו גם כיתות ד-ט. תודה גדולה לצופית לאזרה שמרכזת את תכנית האומנות, לגאל שמואלי שמרכז את תכנית המדע, וכמובן למורים ולצוות המתנ"ס שנרתמו לעניין ברצינות ובמסירות. אגב, נשמח לתרומה או להשאלת מצלמות לטובת קורס הצילום. המצלמה צריכה להיות עם אפשרות לשליטה ידנית בצמצם ובמהירות התריס. אם יש לכם אחת כזו שמעלה אבק בבית, נשמח לעשות בה שימוש. תודה מראש. נקבל בשמחה גם תרומות של כלי נגרות ישנים ובסיסיים לטובת קורס הנגרות. תודה מראש גם על זה.  מחלקת נוער
מחלקת הנוער בראשות יניב יהב, פתחה את שנת ההדרכה בערב גיבוש בחאן הבשמים לצוותי ההדרכה הצעירים. אנחנו מאחלים למדצ"ים הצלחה והנאה גדולה מהדרכת חניכים צעירים. זו זכות גדולה ואתגר גדול לקחת אחריות על חניכים צעירים ולהפכם לקבוצה פעילה ומגובשת. 
בסוכות יצאו 35  חניכי ט'-י"א למפעל יוסי יפה המסורתי של בני המושבים, הפעם בחוף הכרמל. זוהי השתתפות גבוהה ויפה של חניכי השכבה הבוגרת שאפשרה עבודה רבה ומורגשת בגיזום וניקוי יערות קק"ל משוקמים לאחר שריפה, בניית פינות ישיבה, שיקום מטע זיתים וניקיון חופים. בין העבודות טיילו המשתתפים בכרמל. כולם עבדו יפה מאוד ותרמו לארגון המחנה. 
תודה למדבי"ם לגרעין עודד וכמובן לצביקה הנהג...
חגי המעלות החלו להיחגג ב-15.10, וימשכו עד סוף החודש. אנחנו מאחלים לישובים חג מעלות חגיגי, יפה ובטוח, וכניסה מרגשת לחניכי כיתות ד' לפעילות הנוער. 

יום הניקיון העולמי
ב-13.10  ציינו את יום הניקיון העולמי בפעילויות רבות: 
  • תלמידי כיתות ט' ניקו את נחל צפית תחתון, 
  • תלמידי ד-ו ניקו את נחל שלהב וערוצים סביב מושב צופר ויצרו מחומרים ממוחזרים מפות עולם, 
  • תלמידי א-ג ניקו את הדרך לאגם ספיר, 
  • גני הילדים ניקו את סביבתם הקרובה, 
  • תלמידי ביה"ס היסודי צפו במופע מוסיקלי "צלילים מעולם הגרוטאות", 
  • הנוער בישובים יצא למבצעי ניקיון מקומיים. 


יום הניקיון הוא רק תזכורת לכך שבשגרה היומיומית חשוב להמשיך לשמור על הסביבה, להפחית את כמויות האשפה ולמחזר את כל מה שניתן. פעילויות יום הניקיון הן פרי שיתוף פעולה ואיחוד כוחות של גופים רבים, בראשם יעל חביב והיחידה הסביבתית, עדי ראפפורט ופרויקט אמץ שיטה, צוות החווה החקלאית, פקחי רשות הטבע והגנים, וצוותי ביה"ס, מחלקת הנוער וגני הילדים.ביום חמישי ה 22/10 ב 20:30 מתקיימת הרצאתו של העיתונאי אביב לביא – "חיים בגישה אקולוגית סביבתית" באולם רוזנטל. כולם מוזמנים. 

מועדון ילדי הבוסתן
מועדון ילדי הבוסתן עם רן מעוז, אורה פרס ונועם ובר המכיניסטים, פתח את שעריו.  ילדי המועדון החלו לבנות ספסל בוץ מצמיגים. 
המועדון פתוח בימים א-ה 16:20-13:20 וכולל זמן איכות, עשייה אקולוגית וארוחת צהרים חמה. הרשמה באתר המאובטח. פרטים במזכירות המתנ"ס. תלמידי ביה"ס היסודי מוזמנים להצטרף. 


צוות מנהלי חינוך ומתנ"ס ערבה
מנהלת מח' חינוך ומתנ"סעדכון:
21/10/2015


אירועי החודש
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט
ataşehir escort