הופעה של בנות להקת המחול יחד עם להקות מחול מבתי ספר יוקרתיים, קורס אריגה בדואית מסורתית ועוד על תלמידי העדה הבדואית  ולקינוח - יריד אביב במסלול ולדורף בבית הספר היסודי.

הופעה של בנות מגמת המחול
בנות מגמת המחול הופיעו ב"ערב עבודות נבחרות" במחסן 2 ביפו, לצד תשע מגמות מחול נוספות ביניהן מגמות המחול של: תלמה ילין, עירוני א', תיכון האקדמיה בירושלים ועוד. פעם בשנה נבחרות מתוך עשרות עבודות מחול שנשלחות לפיקוח על המחול במשרד החינוך, עשר העבודות המצטיינות לאותה שנה. השנה, הריקוד מתוך "מאנא" של להקת ורטיגו, בביצוע בנות מגמת המחול, נבחר על ידי הוועדה האומנותית להופיע בערב חגיגי זה. חברי הוועדה בחרו את העבודות המצטיינות על פי פרמטרים מקצועיים בלי לדעת את זהות המבצעות. הבנות הופיעו לצד בתי ספר שתנאי הקבלה אליהם נוקשים, בתי ספר הממיינים את תלמידהם בקפידה, בשונה מאוד מההזדמנות הניתנת אצלנו לכל מי שמעוניינת או מעוניין להתפתח בתחום המחול. הזמנה להופיע בערב כזה היא הישג חשוב וגבוה מאוד. תודה גדולה לאורנה אסף מלכה – רכזת המחול והמגמה. מצורפות להנאתכם, כמה תמונות שצולמו על ידי גלעד לבני בפסטיבל המחול שהתקיים לפני שבועיים. 


אריגה בדואית מסורתית
קורס אריגה בדואית מסורתית שהתקיים בהתיישבות אצל משפחת אלעמרני ואלסעדין שבערבה, הגיע לאחרונה לסיומו. את הקורס הדריכה יעל בית אב שחיה תקופות ארוכות בכפרים בדואיים, ומתמחה בתרבות הבדואית ובמלאכות נשים. 

יעל שמה לה למטרה לשמר את תרבותם העשירה של הבדואים, ובמיוחד את הידע הרב במלאכות אשר עברו מאם לבת מזה דורות, ידע שהולך ונשכח בתהליך המודרניזציה שעובר גם על החברה הבדואית. בקורס שאורגן על ידי נעה טלשיר – רכזת טיפול בפרט, בתמיכת המחלקה לשירותים חברתיים, השתתפו כעשר נשים מהערבה בשיתוף מספר נשים מהמשפחות הבדואיות בערבה, המשתתפות חוו בצוותא חוויה המשלבת התנסות וצבירה של ידע אותנטי. בקרוב ייפתח קורס נוסף. מספר המקומות מוגבל מאוד. לפרטים ניתן לפנות לנעה noat@arava.co.il.

עוד על תלמידי העדה הבדואית
 ילדי העדה הבדואית יצאו ליום חווייתי בחוות האנטילופות, בהדרכת יעל בית אב (מקורס האריגה...), אשר דוברת ערבית שוטפת. הילדים הודרכו בערבית, שחקו משחק עקבות, האזינו לסיפור בדואי עתיק, ובנו ביחד מודל של הכפר שלהם. אנו רואים חשיבות גדולה במתן אפשרות ביטוי לתרבות, לשפת האם ולגיבוש הזהות של התלמידים הבדואים בערבה, לצד שילובם בצורה מיטיבה בבתי הספר ועידודם לרכוש השכלה, לצמוח ולהתפתח לבוגרים עצמאיים ופעילים בחברה - כפי שאנו מעודדים את כלל תלמידי הערבה. יריד אביב
ב-31.3 התקיים יריד אביב לכל המשפחה במתחם מסלול ולדורף בביה"ס היסודי. משפחות רבות, מהמסלול, ושלא מהמסלול, באו להנות מאחר צהרים קהילתי נעים עם דוכני יצירה, אפייה, שעת סיפור, תאטרון בובות, וצפייה בתלמידי ומורי המסלול שרים ומנגנים בהרמוניה נפלאה. תודה גדולה למורים ולהורים הרבים שעמלו כדי לתכנן ולקיים פעילות איכותית ונעימה, ובמיוחד לליסה רבינס מצוקים ולרויטל טקומי מצופר.
 זהו יריד ראשון שמתוכנן להפוך לפעילות מסורתית שתתקיים מידי שנה באביב. 


עדכון:
3/4/2016


אירועי החודש
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט
ataşehir escort