שאלה לאיילה הורוויץ , והנהלת המתנ"ס

זה המקום לשאול שאלות וגם לקבל תשובות. כדי לשאול יש להרשם לפורום.

מנהל: אוסי ניר

שאלה לאיילה הורוויץ , והנהלת המתנ"ס

הודעהעל ידי רוני סיבוני » יום ראשון 07 ספטמבר, 2008 8:43

שלום ,
קראתי בעיון רב את ההקדמה לחוברת חוגי המתנ"ס לשנת תשס"ט ובעיקר תפס את עיני המשפט : " . . . . המועצה האזורית תומכת בכל אלה תמיכה תקציבית גדולה ומאפשרת למתנ"ס עצמאות . . . ."משפט זה מעורר כמה שאלות המעסיקות אותי , ובוודאי גם אחרים , מזה זמן רב :
א . האם מאחורי המילה " עצמאות " מסתתרת העובדה שמתנ"ס ערבה אינו חבר בחברה למתנ"סים בה חברים כל , או רוב , המתנ"סים במדינת ישראל ?
ב . האם נכון שהחברה למתנ"סים , שהיא חברה ממשלתית בבעלות משרד החינוך , היא חברה ותיקה , מבוססת , רצינית ומצליחה הנהנית מתמיכה ציבורית וממשלתית בתחומים המקצועיים והכלכליים ?
( ביקרתי באתר החברה - http://www.matnasim.org.il/ - והתרשמתי מאוד משפע ומגוון האפשרויות , הפעילויות והתחומים בהם עוסקים המתנ"סים החברים בחברה )
ג . האם נכון שמתנ"ס ערבה אינו חבר בחברה למתנ"סים מאחר וכישוריה של מנהלת מתנ"ס ערבה אינם עונים על דרישות החברה למתנ"סים ולכן החברה למתנ"סים סרבה לאשר את מינויה ?
ד . האם עקב כך המתנ"ס שלנו אינו זוכה לתמיכה תקציבית ומקצועית לה זוכים מתנ"סים החברים בחברה ולכן המועצה האזורית מממנת מתקציבה את כל פעילויותיו כולל משכורות וכו' ?
ה . אם התשובות לשאלות ששאלתי עד כה הן חיוביות , אודה לכם מאוד אם תענו גם על שאלתי האחרונה : למה ? מהי ההצדקה לכך ? האם אי אפשר למצוא למתנ"ס שלנו מנהל מתאים וטוב שגם יעמוד בדרישות החברה למתנ"סים וכך נוכל ליהנות מכל מה שיש לחברה לתת וגם לחסוך מהתקציב הדל של המועצה האזורית סכומי כסף גדולים היכולים להיות מושקעים בנושאים אחרים ?
( כמובן שאם אני טועה אשמח אם תעמידו אותי על טעותי )
רוני סיבוני
משתמש ותיק

לרוני

הודעהעל ידי אוסי ניר » יום ראשון 07 ספטמבר, 2008 14:19

רוני שלום,
פנייתך התקבלה והועברה לראש המועצה, עזרא רבינס ולמנהלת המתנ"ס, נעמי בקר.
לעדכונך.
סמל אישי של המשתמש
אוסי ניר
מנהלי דיונים

הודעהעל ידי רוני סיבוני » יום ראשון 07 ספטמבר, 2008 16:49

אוסי שלום ,
אני לא מבינה למה לא העברת את השאלה אל מי שאני הפניתי אותה ? לא בטעות הפניתי את השאלה אל הנהלת המתנ"ס . מהם אני מצפה לתשובה .
תודה
רוני
רוני סיבוני
משתמש ותיק

רוני שלום

הודעהעל ידי אוסי ניר » יום שני 08 ספטמבר, 2008 10:18

הי רוני,
בטעות נשמט שמה של אילה הורוויץ, יו"ר הנהלת המתנ"ס.
הועבר לידיעתה ותקבלי תשובה בהתאם.
סמל אישי של המשתמש
אוסי ניר
מנהלי דיונים

?????????????????????

הודעהעל ידי רוני סיבוני » יום שישי 12 ספטמבר, 2008 9:49

? ? ? ? ? ? ? ??
רוני סיבוני
משתמש ותיק

תשובה לרוני

הודעהעל ידי ayala » יום שישי 12 ספטמבר, 2008 10:55

רוני שלום!

שמחה לענות על שאלתך וחבל שלא התקשרת אלי ישירות (6163) – אני לא מגיעה לפורום.
ולעינינו:
א. מאחורי המשפט שציטטת ניצבת אמירת תודה פשוטה למועצה האזורית ערבה, שלמרות היותה הגוף העיקרי התומך תקציבית במתנ"ס אינה מתנהגת כ"בעל המאה הוא בעל הדעה".
ב. אכן נכון שהחברה למתנ"סים , היא חברה ממשלתית המתוקצבת על ידי משרד החינוך וישנם בארץ לא מעט מתנ"סים טובים. ישנם גם לא מעט מתנ"סים, ודווקא בפריפריה הרחוקה, שאינם עובדים מזה שנים עם החברה למתנ"סים.
ג. מתנ"ס הערבה הנו עמותה הפועלת בתחומי הקהילה, הפנאי והחברה באזור, שחברים בה גם נציגים של חברת המתנ"סים. בעקבות בקשתנו להחליף את מנהל המתנ"ס הקודם (לאחר מספר ניסיונות של מועמדים שלהם שלא צלחו), השעתה החברה למתנ"סים את השתתפות נציגיה בישיבות ההנהלה. כל מאמצינו (והגענו בעניין זה עד מנכלי"ת משרד החינוך) לחדש את שיתוף הפעולה אתם, נתקלו בקיר אטום.
ד. החברה למתנ"סים אינה תומכת כספית באף מתנ"ס בארץ אלא משלמת את משכורתו של המנהל. לטענת החברה, תשלום השכר אצלנו הוא בעייתי רק מפני שלמנהלת המתנ"ס שלנו אין תואר אקדמאי. לצערנו הם מתעלמים מהעובדה שהמנהלת הנוכחית הובילה את המתנ"ס בתהליך מורכב של שיקום והבראה, דבר שהמנהלים מטעמם לא הצליחו להתמודד עמו.
אנחנו , כהנהלה , בחנו היטב את התנהלות העמותה בשנים האחרונות והגענו למסקנה שכדי שהמתנ"ס ייתן את המענה הטוב ביותר לקהילה אותה הוא משרת דרוש מנהל מקומי מוכשר ומסור שהקהילה וצרכיה בראש מעייניו. השקענו במעשה מחשבה רבה ואנחנו מברכים על תוצאותיו יום-יום.
ה.השגשוג של המתנ"ס בתקופה האחרונה ובמיוחד השותפות הקהילתית הרחבה בכל מה שמתרחש בו, מעידים כי ההחלטות שקיבלנו היו נכונות והיטיבו עם המתנ"ס ובעיקר עם קהילת הערבה.

אני וכל חברי ההנהלה נשמח לענות על כל שאלה טלפונית, במייל או בפגישה אישית.

בברכה ,

שאול גוטמן, יעל אלון, איילה הורויץ ,לילך חנוכה
עזרא רבינס, שושי מונפרד, טטה דגני , מגי יועץ ,רועי פטריק.
ayala
משתמש חדש

חזור אל שאלות ופניות לעובדי ציבור

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד