"דיסק תוכנות ערבה"
גרסה 10

מאי 2005

שימו לב! הדף להדגמה בלבד ומכיל בעיקר את תוכן העניינים + כמה תוכנות בודדות
שנמצאות על הדיסק.
כמו כן הקישורים לתוכנות בדף זה להדגמה בלבד - ואינם נפתחים.


מה בדיסק?

בדיסק תמצאו שלל של תוכנות . כל התוכנות מותרות להתקנה, רובן הגדול בגרסה חופשית (freeware)  ובודדות  - תוכנות הערכה (trial version)  או שותפות (shareware).

את כל התוכנות ניתן למצוא באינטרנט, הייחוד של הדיסק הוא בכך שאספתי עבורכן תוכנות חשובות, בדוקות, שהוכיחו את עצמן בהרבה שנות ניסיון וכמובן - בגרסאות חדישות. בחלק מהמקרים התוכנות אינן דווקא בגרסה הכי חדישה, משיקולים שונים. סה"כ הדיסק מהווה "סל תוכנות" חשוב ביותר לכל משתמש - מתחיל ובקי כאחד.

נא קראו את ההגבלות ותנאי השירות לפני תחילת השימוש בדיסק

חשוב לדעת: כל התוכנות נבדקו על ידי, אך כל מחשב הוא שונה. קראו בעיון את ההערות לתוכנה.
אם התוכנה אינה נראית לכם, ברוב המקרים ניתן להסירה דרך לוח הבקרה -> הוספה/הסרה של תוכנות
(control panel -> add /remove programs)

רוב התוכנות  ניתנות להתקנה בעזרת הקישור בדף זה: הקישו על הקישור ובחלון שמופיע בחרו open או "פתח".  במקרים אחרים יש לפתוח ספריה מסוימת על הדיסק כדי להגיע לתוכנות . מי שלא יודע איך לעשות זאת מוזמן לקרוא:
איך לפתוח תיקיות בעזרת סייר החלונות .

בדיסק הושקעה תשומת לב ועבודה רבה הוא אינו מיועד להעתקה - אנא - אל תפיצו העתקים לא חוקיים שלו!

חדש בגרסה זאת:
עיצוב חדש וברור יותר, נוסף תוכן עניינים להתמצאות קלה ומהירה וכן סימון וחלוקה של התוכנות.
לתשומת לבכם:
1. החלוקה ע"פ סוגי המשתמשים אינה חד משמעית, מבוססת על הערכה וידע שלי בלבד.
2. תוכנות שמתאימות לחלונות XP לפעמים מתאימות גם ל-2000. בדקו בהסבר המצורף לתוכנה.

סימון ע"פ סוגי המשתמשים

מתחילים

בינוניים

מנוסים

סימון ע"פ סוג התוכנה

תוכנה חופשית תוכנת התנסות /שותפה
(trail version/shareware)

סימון ע"פ מערכת ההפעלה

חלונות 98

חלונות XP

 

תוכן הדיסק

תוכנות אינטרנט ניקיון המחשב
מולטימדיה Office
אבטחה תוכנות עזר
פרפראות ושונות  

תוכנות אינטרנט

דפדפנים העברת קבצים (FTP)
תוכנות צ'ט ושיחה דואר אלקטרוני
שיתוף קבצים חיפוש
עריכת HTML עזרי אינטרנט

דפדפנים (browsers)

תוכנות גלישה.בעזרתן מגיעים לאינטרנט. ו"משוטטים" בו.

התוכנה הפופולארית ביותר היא internet explorer  של מיקרוסופט, שנמצאת כמעט על כל מחשב, אבל היא לא היחידה.
 

Internet Explorer 6 sp1

נכון לעכשיו - דפדפן האינטרנט האחרון של מיקרוסופט והפופולארי ביותר. למערכות הפעלה שלפני XP (ב-XP כבר קיים).
להתקנה: היכנסו לספריה internet\browsers\ie6  ותמצאו את הגרסה העברית והאנגלית בספריות המתאימות. התקנת הגרסה - עברית או אנגלית - ע"פ שפת מערכת ההפעלה שלכם.
חשוב: לאחר ההתקנה יש להיכנס לאינטרנט לאתר העדכונים של מיקרוסופט ולבדוק אם קיימים עדכוני אבטחה זמינים.
 

תוכנות צ'ט ושיחה

 
Icq 4 lite

לשוחח עם חברים באינטרנט
תוכנת המסרים המיידיים (צ'ט - אחד על אחד)  הפופולארית בגרסה "רזה" שלה, שכוללת רק את האופציות הפופולאריות  ביותר. לרוב המשתמשים זה די והותר. (גרסה עברית)

Skype 1.2.048

לדבר בטלפון דרך המחשב.
התוכנה המאוד פופולארית לשיחות דרך המחשב וגם דרך טלפון. תוכלו לקרוא הסברים בעברית באתר הישראלי
 

שיתוף קבצים

מה זה שיתוף קבצים? כשמשתפים קבצים, הרבה אנשים שאתם לא מכירים מרשים לכם להוריד את השירים והתוכנות מהמחשבים שלהם ולהפך. האם זה כדאי? האם זה מסוכן? האם זה חוקי?... ממש לא נכנס לזה.
התוכנות המצורפות פחות בעיתיות מאחרות ולא מתקינות על המחשב כל מיני תוספות לא רצויות.

העברת קבצים (FTP)

תוכנות המאפשרות להעביר קבצים מהמחשב לאתר שלכם באינטרנט, בצורה פשוטה וקלה.

דואר אלקטרוני

חיפוש

הסרגל של גוגול

לחיפוש קל וחסימת חלונות קופצים
הסרגל היחיד שאני ממליצה להתקין. חיפוש מבלי צורך לפתוח את גוגול (שהוא כמובן הכי מנוע חיפוש שיש..)  והכי עוזר - אפשרות להדגשת מילות החיפוש בתוך הטקסט.  יש גרסה באנגלית או בעברית, ע"פ שפת מערכת ההפעלה שלכם.

התקנת הסרגל בעברית (אם מערכת ההפעלה שלכם היא בעברית) מתוך האתר (בחרו עברית בחלון הנגלל)

עריכת HTML

לכל מנוי ב"אינטרנט ערבה" (מלבד מנויי דואר) יש אתר אישי בכתובת old.arava.co.il~username. (העתיקו את הכתובת לדפדפן, ובמקום username כתבו את שם המשתמש שלכם - ותגיעו לאתר שלכם.)
כדי לכתוב דפי אינטרנט משתמשים בד"כ בעורך HTML .
 יש עורכי HTML ידועים וטובים וגם לא זולים, כאן יש לכם אלטרנטיבות פשוטות וחינמיות למעונינים. מאפשרות לבנות בקלות דפי אינטרנט.

FrontPage Express

לבניית דפי אינטרנט
תוכנה קטנה של מיקרוסופט, שהיא בעצם חלק מחלונות, אך לא תמיד מותקנת בברירת מחדל. תמצאו אותה בספריה
internet\frontpage express שעל הדיסק. פשוט להעתיק את הספרייה לאיזה מקום בדיסק שלכם ולהריץ את הקובץ Fpxpress.exe .

עזרי אינטרנט


מולטימדיה

מוסיקה ווידאו

גרפיקה - טיפול בתמונות

מקודדי וידאו

מוסיקה ווידאו

מקודדי וידאו

סרטוני הוידיאו משתמשים בכל מיני שיטות דחיסה והתוכנות הקיימות לא תמיד תומכות בכל השיטות. אם הסרטון לא עולה ואתם מקבלים הודעה שכנראה חסר משהו, נסו את המקודדים שנמצאים בתיקיה:
 multimedia\video codec והתחילו ב- divx .
 

גרפיקה - טיפול בתמונות

בעידן המצלמות הדיגיטאליות שמירה וטיפול בתמונות הופכים להיות אחד השימושים הנפוצים במחשב לפניכם מספר תוכנות פשוטות שיעזרו לכם לעשות עם התמונות ככל העולה על הדעת ואפילו יותר.

IrfanView 3.95

תוכנה קטנה וחופשית אך מאד פופולאריות . תומכת בכל הפורמטים הגראפיים הנפוצים, מאפשרת לראות עץ תיקיות, מצגת, מאפשרת סריקה,  טיפול בסיסי בתמונות והמרה מפורמט לפורמט.
 

PhotoFiltre 6.1.1

יש בלי סוף תוכנות גראפיות, אבל זו מצאה חן בעיני במיוחד. מי שרוצה לטפל בתמונות  מבלי להיות גרפיקאי - זה כל מה שהוא צריך. שימו לב לאפשרויות רבות של פילטרים ו- masks (מלבישים את ה- mask על התמונה וזה עושה אותה מיוחדת ) . באתר התוכנה תמצאו עוד הרבה תוספות, חלקם כבר על הדיסק בתיקיית התוכנה
 multimedia\photoFiltre 6.1.1 . העתיקו את הקבצים ושימו אותם בתיקיות המתאימות.

באותו אתר, אגב, תוכלו למצוא גם תוכנה קטנה וחופשית שיוצרת השתקפות וגלים בכל תמונה שתבחרו. התוכנה היא אמנם בצרפתית אבל קלה לשימוש ותוכלו למצוא באתר הסבר באנגלית + קישור להורדת התוכנה (קישור ישיר להורדת התוכנה).  עוד תוכנה קטנה סורקת ספרייה במחשב ומוצאת את כל האיקונים (סימלונים) שמסתתרים בקבצים שבאותה ספריה. היא מציגה אותם ומאפשרת לשמור בכמה פורמטים. למי שצריך - פשוט נפלא. קישור ישיר להורדה.

אבטחה

אנטיוירוס חומות אש (firewalls) הגנה - כללי

אנטיוירוס

קודם כל צריך להחליט אם מסתפקים באנטיוירוס בסיסי או מעדיפים גרסה קנויה. אנטיוירוס חופשי מופץ ללא תשלום (לשימוש ביתי) והוא עושה את העבודה, במגבלות מסוימות: אין לו תמיכה, העדכון שלו ברוב המקרים פחות טוב משל גרסאות מסחריות ויש לו פחות אפשרויות. אם רוצים חבילה משולבת למשל, צריך להשתמש בכמה כלים חופשיים במקום בתוכנה מסחרית אחת. אם אין לכם בכלל אנטיוירוס - התקינו לפחות אנטיוירוס חופשי! אני לא ממליצה להתקין שתי תוכנות אנטיוירוס יחד - זה מכביד מאד על הזיכרון ולפעמים גם מזיק.
לתשומת לבכם: שואלים אותי פעמים רבות אם מנויי הערבה צריכים גם הם הגנה של אנטיוירוס, משום שאצלנו החיבור בטוח יותר מאשר בחברות אחרות. ואמנם, מנויי הערבה נדבקים פחות בוירוסים בשל ההגנה על הדואר שניתנת לכולם ללא תוספת מחיר, ובשל ההגנה על החיבור עצמו במערכת שלנו, אך יש לזכור שוירוסים יכולים להגיע ממקורות אחרים למשל דרך אתרי אינטרנט או עם תוכנות שמותקנות, בעיקר תוכנות שמתקבלות דרך תוכנות שיתוף קבצים אך גם דרך תוכנות מסרים מיידיים (messenger, ICQ) וגם בשל הסכנה של וירוסים חדשים שהאנטיוירוס עדין לא מזהה. לכן תוכנת אנטיוירוס מעודכנת היא ההגנה המינימאלית שחייבת להיות בכל מחשב המחובר לאינטרנט.

אנחנו משווקים את תוכנת האנטיוירוס של פנדה שהיא תוכנת אנטיוירוס מומלצת, יש לה תמיכה בארץ, ניתן לחדש אותה בקלות ללא הורדת תוכנה נוספת ויש לה כמה חבילות ביניהן גם גרסה משולבת המכילה את כל ההגנות. פנו אלינו לפרטים נוספים: 6592247 פקס: 6592255

AVG 7.308

אנטיוירוס חופשי פופולארי ביותר, מתעדכן אוטומטית. הוא מיועד לשימוש ביתי, וכמו כל התוכנות החופשיות האחרות מוגבל באפשרויות שלו מבחינת קביעת סריקות אוטומטיות ואפשרויות הניקוי - אינו כולל אפשרויות מתקדמות יותר. למי שמשתמש גם ב"חומת אש" ונתקל בבעיות בשימוש ב-AVG -  מצאו כאן הסבר (קובץ PDF ) מה לעשות כדי למנוע זאת. 

 

בדיקת וירוסים און ליין באתר של פנדה. אם אין לכם אנטיוירוס או שיש לכם גרסה ישנה - או שאין לכם מושג - בדקו את המחשב כאן. (הקישו על Scan your PC במרכז הדף)
 

חומות אש (fireWalls)

חומת אש זו תוכנה המנטרת את חיבור האינטרנט שלכם. היא מחליטה מה נכנס ומה יוצא. לא מדובר באנטיוירוס - היא לא מבדילה בין טובים ורעים מעבר לכמה תוכנות פופולאריות כמן אינטרנט אקספלורר שהיא מכירה ומאשרת. הבעיה כאן, שאתם צריכים פעמים רבות להחליט בעצמכם מה טוב ומה רע  - מה שלא מתאים לכל אחד. מצד שני היא חשובה מאד למניעת פריצות למחשב - מה שאנטיוירוס לא יכול בכלל למנוע.
שימו לב, שאם רכשתם חבילת תוכנה כמו פנדה סקיוריטי היא כבר כוללת חומת אש ואין צורך להתקין נוספת (גם מאד לא כדאי). כמו כן בחלונות XP ובמיוחד לאחר העדכון שנקרא sp2 כבר יש חומת אש בסיסית.

הגנה - כללי

ניקיון המחשב

דואר זבל תוכנות ניקוי למחשב ולקובץ הרישום חיסול רוגלות (spaware)

דואר זבל (spam)

מה זה בדיוק דואר זבל - קראו בכתבה "להוריד את הזבל מהדואר" שבאתר התמיכה. באותו מקום קראו גם איך לשלוח לרשימת תפוצה בעותק מוסתר - חשוב ביותר - אם אתם באמת אוהבים את החברים שלכם!
בשלב זה אין פתרון מושלם לבעיית הספאם - דואר הזבל, גם לא עוזר להחליף כתובת דואר כל שני וחמישי. לכן חייבים להשתמש בתוכנות הנלחמות בספאם שיעזרו לכם לשמור על תיבת דואר נקייה.   כאן יש לכם כמה הצעות שנבדקו ונמצאו טובות וכמו כן ניתן להיעזר בפתרונות כמו שמציעות חבילות האינטרנט סקיוריטי שמשלבות גם סינון ספאם בחבילת התוכנות.
בנוסף, "אינטרנט ערבה" מציע לכם סינון ספאם בחינם - אם עוד אין לכם ואתם זקוקים - התקשרו לבקש.  אני ממליצה לשלב את הסינון הזה עם תוכנה נוספת - מה שמבטיח פתרון כמעט מושלם.

תוכנות ניקוי


במשך שגרת העבודה הרגילה במחשב מצטבר בו הרבה מאד זבל. יש הרבה מאד תוכנות לניקוי הזבל, כולל ניקוי המחשב של חלונות שעושה עבודה חלקית בלבד. התוכנות הטובות יותר אינן חינמיות . ראיתי המלצות על התוכנות Tune Up  ו-System Mechanic. אילו תוכנות מסחריות, ניתן להורידן לתקופת ניסיון של שבועיים או חודש ואז יש
לרכוש את התוכנה אם רוצים להמשיך להשתמש בה.
אני לא מצאתי תוכנה חופשית שעושה עבודה טובה במיוחד בניקוי המחשב ובד"כ מעדיפה ניקוי ידני. מי שרוצה בכל זאת להיעזר בתוכנה - חשוב לשים לב שלא תמיד נרצה למחוק כל דבר: קוקיס ("עוגיות"), היסטוריה.. אני ממליצה למחוק רק כשיודעים במה מדובר.
ניקוי ידני של המחשב כולל: ניקוי קבצים זמניים, ריקון סל המחזור, הסרה של תוכנות שאין בהן צורך דרך
"הוספה הסרה של תוכניות" בלוח הבקרה
, מחיקת קבצי אינטרנט זמניים, ניקוי הרג'יסטרי (ראו בהמשך) ארגון ידני של תמונות, שירים, מסמכים וכד', בדיקת דיסק יסודית ואיחוי דיסק
בחלונות XP יש תוכנת ניקוי שנמצאת בכלי מערכת שבתיקיית ה"עזרים". היא עושה לפחות חלק מהעבודה.

חיסול מרגלים (SpyWare)

תוכנות הריגול או ה"רוגלות" כמו שמכנים אותם, הופכות יותר ויותר בעייתיות והנזקים שהן גורמות אינן פחותים מאלו של וירוסים. למעשה, רוב האנשים שנתקלים בהם חושבים שמדובר בוירוסים. ההבדלים באופן גס הם, שתוכנות הריגול אינן מפיצות את עצמן ואינן מדביקים מחשבים אחרים וגם אינן פוגעות בקבצים. מה הן כן עושות? קראו בכתבה "התקפות מבפנים" שבאתר התמיכה.
חשוב לדעת, שלא כדאי להתקין תוכנות שקופצות ומזהירות אתכם מפני בעיות במחשב. בד"כ הם מביאות יותר נזק מאשר תועלת. התקינו רק תוכנות שיעילותן מוכחת ושלא "מתנדבות" להתקין את עצמן.  ראו כאן רשימה (אנגלית) של תוכנות בעיתיות.

AD-Aware 1.05

תוכנה חופשית לניקוי רוגלות שנחשבת טובה מאד. היא לא עובדת ברקע ולא מתעדכנת אוטומטית. יש להפעיל אותה, לעדכן ואז להריץ. בד"כ יש לקבל את כל ההמלצות ולמחוק את כל מה שהתוכנה מציעה. יש לחזור על הפעולה לעיתים קרובות, לפי השימוש, במיוחד עם יש משתמשים רבים במחשב וביניהם ילדים ומשתמשי אינטרנט "כבדים".

SpywareBlaster 3.3

Office

Open office 1.1.0 עברית

תוכנה משרדית חינמית של קוד פתוח שיכולה להחליף את MsOffice של מיקרוסופט הפופולארית אך יקרה.
תוכנת האופיס המוכרת כוללת את ה-word, excel, power point,תוכנת דואר (Microsoft outlook) שמיועדת בעיקר לארגונים ועוד כמה תוספות, ע"פ הגרסה. זוהי תוכנה יקרה ורק חלק קטן מהאנשים משתמשים בה שימוש כזה, שמצדיק הוצאה כל כך גדולה.
לתוכנת האופיס יש חלופה חינמית שמכילה את רוב המרכיבים,  מצורפת פה הגרסה העברית של התוכנה. שווה לנסות!
להתקנה אולי תזדקקו לתוסף של ג'אוה, תמצאו אותו ג"כ כאן על הדיסק

פונטים (גופנים) בעברית

לשימוש באופיס, וגם בתוכנות אחרות.
הפונטים מרוכזים בספריה utils\hebrew fonts שעל הדיסק.
להתקנה: לוח הבקרה (control panel) -> גופנים (fonts) -> קובץ (file)-> התקנת גופנים חדשים (install new font) - בוחרים את הגופנים שרוצים להתקין מתוך הספרייה שעל הדיסק. לא כדאי להגזים בכמות הגופנים - הדבר יכביד על התוכנות שמשתמשות בהם.
הגופנים חופשיים לשימוש לא מסחרי.

תוכנות עזר

כאן רוכזו כל מיני תוכנות עזר שימושיות, שלא התאימו לקטגוריות האחרות. אלו תוכנות קטנות ומועילות, שכדאי שיהיו בהשג יד.

תוספות חשובות

הצגת נתונים

שיפור ביצועים

פתרון בעיות ומטרות מיוחדות

תוספות חשובות

Acrobat Reader 6 me

תוכנה חופשית לקריאה של קבצי pdf . צריך שיהיה במחשב. (קיימת כבר גרסה 7, אבל עדיין לא תומכת עברית. גרסה 7 נפתחת מהר יותר אבל זקוקה להרבה משאבים. אפשר להורידה באתר של adobe )

PDF995

יצירה של מסמכי PDF.
התוכנה הקודמת רק קוראת מסמכי PDF. אם אתם צריכים מפעם לפעם ליצור דפים כאלו, קיימת תוכנה מאד יקרה של acrobat  - או שאפשר להתקין את התוכנה החינמית המצורפת. התוכנה תיצור מדפסת וירטואלית. כדי ליצור מסמך PDF מדף וורד למשל, יש פשוט להדפיס את המסמך למדפסת pdf995 במקום למדפסת רגילה.

הצגת נתונים

Aida32 3.93

כל הפרטים על המחשב.
תוכנה מאד שימושית, תיתן לכם הרבה מאד פרטים על המחשב שלכם ותחסוך לפעמים את הצורך לפתוח אותו. התוכנה הזאת כבר לא מתעדכנת, ומחליפה אותה Everest 1.5.1 שגם היא נמצאת על הדיסק. שתי התוכנות מאד דומות, אך ל-aida32 יש כמה תוספות שלא קיימות בחדשה - למשל היא נותנת לכם את מספרי הרישיונות של תוכנות המותקנות אצלכם במחשב -  כדאי להדפיס ולשמור.

UnknownDrivers

לזיהוי והורדת  דריברים (מנהלי התקן) .
למשתמשים מתקדמים. תוכנה קטנה ושימושית, שמראה את הדרייברים המותקנים במחשב וגם מפנה לאתרים להורדתם. מצוין בעת התקנה מחדש של מחשב שקרס. התוכנה ללא התקנה, מופעלת עי קובץ יחיד.

Intel ID

זיהוי רכיבי המחשב של אינטל.
למשתמשים מתקדמים. אם יש לכם רכיבים של אינטל במערכת, התוכנה הזאת תעזור בזיהויים ותאפשר לכם להוריד את הדרייברים הדרושים. אין התקנה.

שיפור ביצועים

Tweak UI

תוכנה קטנה לשינוי כל מיני מאפיינים של חלונות שקשה לשנות איתם בלעדיה. גם התוכנה הזאת שייכת לסדרה שנקראת power toys . יש גרסה לחלונות 98 ו-2000 וגרסה ל-XP. שניהם נמצאים בתיקיה utils\tweakUI . את התוכנה ל-XP מפעילים ע"י קובץ ההפעלה  שלה, ואת התוכנה ל-98 ו-2000 ע"י הקשה עם לחצן עכבר ימני על הקובץ tweakui.inf ובחירה "התקן" או install.

פתרון בעיות ומטרות מיוחדות

DiskOnKey win 98 driver

אם יש לכם ב-diskonkey ואתם צריכים להשתמש בו על חלונות 98, יש בעיה, כי הוא לא יותקן אוטומטית. במקרה כזה יש להתקין קודם כל את התוכנה ואח"כ להכניס את הדיסק ואז הוא יוכר ויותקן אוטומטית.
התוכנה אינה דרושה בחלונות 2000 ו-XP.

ppviewer

תוכנת עזר להצגת מצגות בפורמט ppt ו-pps של פאורפוינט.
אמורה להציג גם מצגות של גרסת 2003 . מתאימה למי שאין פאורפוינט או שיש לו גרסה מיושנת, כדי לפתוח מצגות .

תוכנת פקס לחלונות 98

בחלונות 98 קיים פקס (בתנאי, כמובן שיש לכם מודם פקס), אבל הוא לא מותקן כברירת מחדל וההתקנה שלו טיפה מורכבת. בתיקיה \utils\win98-fax תמצאו את הקבצים שיעזרו בכך
:איך להתקין:
יש לפתוח את שני הקבצים המצורפים, ע"פ הסדר:
.wms.exe

awfax.exe

בשלב הבא יש להחליף את הקובץ wpsuni.drv שנמצא בתיקיה c\:windows\system שבדיסק שלכם, בקובץ הזה
כל הקבצים נמצאים בתיקיה utils\win98-fax שעל הדיסק.

עברית ל-DOS בחלונות 2000 ו-XP

מי שעדין זקוק לתוכנות דוס בעברית בחלונות 2000 ו-XP יוכל להיעזר בקבצים שבתיקיה utils\win2000dos כדי שיוכל לראות עברית בחלון או אפילו במסך מלא. יש להפעיל את התוכנה HEBDOS.EXE. הקבצים האחרים באותה תיקיה משמשים גם כדי לראות עברית בדוס במחשבים שאין להם עברית צרובה.

winsock 2 fix - פתרון לבעיית תקשורת

תוכנה קטנה שמופעלת במקרה שחיבור האינטרנט לא עובד, בלי כל סיבה נראית לעין. בתיקיה
 utils\winsock2 fix תמצאו שתי תיקיות משנה, ע"פ מערכת ההפעלה. עבור חלונות XP מצורפות שתי תוכנות שבעצם עושות את אותו דבר: מסירות ומתקינות מחדש בצורה תקינה את מרכיבי התקשורת. לחלונות 98 יש להפעיל את התוכנה שבתיקיה המתאימה.

פתרון בעיית כיבוי בחלונות 98

בחלונות 98 יש לפעמים בעיה - המחשב נתקע בכיבוי וצריך לכבות ידנית ע"י לחיצה על כפתור הכיבוי (למי שלא יודע - כדי לכבות את המחשב בעזרת כפתור הכיבוי יש ללחוץ לחיצה ארוכה - 8 שניות). התוסף הקטן שכאן עמור לפתור בעיה זאת. לא בטוח שיעבוד בכל במקרים - אבל לפחות בחלקם.

תיקון בעיה של SP2 בחלונות XP

תיקון של מיקרוסופט לבעיית תקשורת שעלולה להיווצר אחרי התקנת SP2. יש להריץ את קובץ התיקון מהתיקייה המתאימה, ע"פ שפת מערכת ההפעלה שלכם, מתוך התיקייה utils\sp2 fix רק אם יש בעיה של חוסר אפשרות ליצור התקשרות בעקבות התקנת SP2.  ראו הסבר באתר של מיקרוסופט.

פתרון לבעיית אתחול (boot) איטי בחלונות XP

רק לחלונות XP ורק למשתמשים מתקדמים. על הדיסק תמצאו מאמר מאד מקצועי  (אנגלית) הסוקר את כל נושא האתחול בחלונות XP ואת אפשרויות התוכנה הנקראת bootvis שגם היא נמצאת כאן על הדיסק. זוהי תוכנה למתקדמים בלבד, אין להשתמש בה מבלי להבין מה עושים בדיוק. שימו לב שמיקרוסופט לא תומכת יותר בכלי הזה ולא פרסמה אותו מעולם למשתמשי קצה. הסבר מקוצר תמצאו באתר ממנו נלקחו גם חלק מהקישורים האחרים.

פרפראות ושונות

במקום שנותר בדיסק, אחרי הכנסת התוכנות "הרציניות" בחרתי בשבילכם קצת שעשועים ותוספות: כאן תמצאו קטעי וידאו מצחיקים, תמונות וכפתורים שתוכלו להשתמש באתר האינטרנט או בוורד וקצת משחקים קטנים. 

קטעי וידאו - פיספוסים

מרוכזים אותם על הדיסק בתיקיה פיספוסים\multimedia . אם איזה שהוא סרטון לא נפתח - חפשו במדור מוסיקה ווידאו את הנגן המתאים.
 

קליפארטים ותמונות

בספרייה internet\webpictures שעל הדיסק תמצאו מבחר חומרים גראפיים שמתאימים לאתרי אינטרנט וגם למטרות אחרות: רקעים, אנימציות, פסי הפרדה (חלקם מפוזרים בדף זה), כפתורים ועוד.
 

משחקים ונחמדים

המשחקים מרוכזים בספריה games . חלקם דורשים התקנה וחלקם נפתחים מיד על הקלקה על הקובץ. תמצאו כאן גם יצורים נחמדים שיטילו על שולחן העבודה שלכם וישעשעו אתכם.

© כל הזכויות שמורות ל"אינטרנט ערבה" טלפון: 08-6592247, פקס: 08-6592255 להערות: גילה טל